Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • banner_główny
  • baner-www-957x304px
  • baner główny_kuchnie

KOBIETY W CZERWIENI, FACECI W CZERNI – Akcja profilaktyczna z okazji Dnia Kobiet

badaniaaW niedzielę 7 marca zapraszamy wszystkich na bezpłatne badania profilaktyczne z okazji dnia kobiet. Akcja organizowana jest przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA -Poland o.  Lublin oraz Państwową Inspekcję Sanitarną.

W ostatnich latach problem ochrony układu krążenia wśród kobiet jest coraz częściej poruszany przez międzynarodowe środowiska kardiologiczne (m.in. przez American Heart Association i European Society of Cardiology).

Okazuje się bowiem, że stanowią one główną przyczynę zgonów kobiet. Fakt ten jest mało znany zarówno wśród społeczeństwa, jak i wśród szerokiego grona lekarzy i studentów medycyny. Panuje bowiem powszechne przekonanie, że głównym problemem zdrowotnym kobiet są nowotwory narządów narządów rodnych i piersi. Nie bagatelizując ich wagi, warto jednak rozpowszechnić wiedzę na temat chorób układu krążenia wśród kobiet.

KOBIETY W CZERWIENI

Projekt Kobiety w Czerwieni powstał we Wrocławiu w 2006 roku. Inspirowany jest on na projekcie World Heart Federation „Go red for women”. Głównym zabójcom kobiet są choroby układu krążenia, odpowiadające za ok. 55% zgonów wśród płci pięknej. Niestety, świadomość tego faktu jest w społeczeństwie bardzo niska. Celem projektu jest uświadomienie kobietom, że choroby układu krążenia to nie tylko problem ich mężów, ojców i braci, ale również ich własny i że powinny dbać o swoje serce. W ramach projektu Kobiety w Czerwieni organizowane są akcje w centrach handlowych i w szpitalach. W ich trakcie studenci medycyny rozdają broszurę, poświęconą chorobom układu krążenia u kobiet, mierzą paniom ciśnienie krwi, obliczają BMI oraz opowiadają o czynnikach ryzyka i zasadach profilaktyki. Zachęcają też do zmiany stylu życia na bardziej przyjazny sercu!

Program akcji

Data: 7 marca 2010 roku (tj. niedziela)

Czas akcji: w godzinach 11.00-17.00

Wykonywane bezpłatne badania w ramach akcji

?KOBIETY W CZERWIENI” :
? pomiar ciśnienia tętniczego krwi,
? pomiar glikemii,
? pomiar procentowej zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie,
? obliczanie wartości BMI i WHR,
? ocena 10-letniego ryzyka złamania osteoporotycznego.

FACECI W CZERNI

21

„Zdrowego faceta nie boli” – w takim przekonaniu żyje niestety duża część Polaków. Tymczasem choroby cywilizacyjne nie mają litości nad mężczyznami. Choroby układu krążenia są przyczyną co trzeciego zgonu w populacji męskiej naszego kraju. Choroby nowotworowe spowodowały trzykrotny wzrost śmiertelności pośród mężczyzn w ostatnich trzydziestu latach. Te niepokojące statystyki powinny zwrócić naszą uwagę na zdrowie tej części naszego społeczeństwa, jego promocję oraz walkę ze stereotypami obecnymi w naszym społeczeństwie.
Poprzez realizację nowego projektu, chcemy zachęcić mężczyzn do regularnego wykonywania badań, zaczniemy od tych najprostszych tj. : pomiaru ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy we krwi, BMI, obwodów ciała, procentowej zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie.

Wykonywane bezpłatne badania w ramach akcji

?FACECI W CZERNI” :
? pomiar ciśnienia tętniczego krwi,
? pomiar glikemii,
? pomiar procentowej zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie,
? obliczanie wartości BMI i WHR.
? Pomiar substancji smolistych i CO2 w wydychanym powietrzu
? Badanie wydolności oddechowej (PEF)


Serdecznie zapraszamy!

      

emblemat-ifmsa-poland-granatowy1   panstwowa_inspekcja_sanitarna___