Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • baner główny_niedziela
  • szewc_FB1
  • baner-www-957x304px
  • baner główny_kuchnie

Wielkie emocje w Grand Prix pod Galerią Olimp

niedziela006341 Miniony weekend w Galerii Olimp dostarczył wielu wrażeń za sprawą odbywającego się pod Galerią Grand Prix w Siatkówce Plażowej Męzczyzn. Rozgrywki okazały się niezwykle emocjonujące, a poziom turnieju i liczba efektownych zagrań zelektryzowała licznie zgromadzoną publiczność. Ostatecznie triumfowali goście z Czech – Jan Dumek i Martin Tichy.

 

Grand Prix rozpoczęło się już w piątek rano. Rozegrano wtedy eliminacje, które wyłoniły osiem najlepszych zespołów. W sobotę ósemka drużyn rozstawionych oraz pary, które awansowały w eliminacjach, rozpoczęły rywalizację w Turnieju Głównym. Szybko okazało się, że poziom turnieju jest niezwykle wysoki, a faworyci musieli się bardzo starać aby przejść kolejne fazy drabinki turniejowej. O tym jak wyrównane były to rozgrywki niech świadczy fakt, że w pierwszym dniu turnieju rozegrano aż dziewięć tie breaków. Nie zabrakło też  niespodzianek. Prawdziwą furorę robili goście z Czech. Para Dumek Tichy mimo że rozpoczęła turniej w eliminacjach, grała znakomicie przechodząc po kolei kolejnych rywali. Zaskoczeniem był fakt, że do dalszej części nie awansował Marcin Nowak grający w parze z Michałem Michalakiem. Nasz były reprezentant Polski i uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atlancie mimo znakomitych warunków fizycznych – 215 cm – musiał zakończyć rywalizację już w pierwszym dniu turnieju. Wieczorem dla wszystkich zawodników, sędziów i najważniejszych gości odbyła się impreza w mieszczącej się w Galerii Olimp Restauracji Matsu Sushi.

 

Najwięcej emocji czekało na kibiców w niedzielę. Wtedy doszło właśnie do najważniejszych pojedynków, które miały wyłonić zwycięzcę turnieju. Trybuny dla widzów zapełniły się po brzegi już przed pierwszym gwizdkiem. Mimo wczesnej jak na weekend pory warto było pojawić się na trybunach, gdyż rozgrywki w finałowej fazie były niezwykle wyrównane. Ostatecznie wygrała czeska para Jan Dumek i Martin Tichy. Niezwykle sympatyczni Czesi pokonali w finale Marka Leźnickiego i Michała Makowskiego. Ci ostatni sprawili sporą niespodziankę dostając się do finału z eliminacji, podobnie jak ich przeciwnicy. Po drodze sprawili największą sensację turnieju pokonując rozstawionych z jedynką Damiana Wojtasika i Rafała Szternela.

 

Mecz finałowy był niezwykle zacięty. Nie brakowało w nim efektownych ataków, bloków czy niebywałych akcji w obronie. Były też bardzo widowiskowe i długie wymiany. W pierwszym secie walka trwała punkt za punkt. W końcowym rozrachunku wygrali Czesi 21:19. Jeszcze więcej emocji przyniósł set numer dwa. Na początku dość szybko przewagę uzyskali Tichy i Dumek, ale Polacy nie złożyli broni. Zdobyli kilka punktów z rzędu i doprowadzili do wyrównania. Końcówka seta przyniosła nieprawdopodobne emocje. Goście z Czech nie wykorzystali aż sześciu piłek meczowych. Makowski i Leźnicki za każdym razem obronna ręką wychodzili z opresji i przedłużali swoje szanse na wyrównanie rywalizacji – mieli nawet dwie piłki setowe, te jednak zostały obronione. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 29:27 dla ekipy z Czech i tym samym Jan Dumek i Martin Tichy zostali triumfatorami turnieju wygrywając mecz finałowy 2:0. We wcześniej rozegranym meczu o trzecie miejsce zwyciężyli Grzegorz Klimek i Dominik Witczak – zdobywcy czerwcowego Pucharu Polski. W finale pocieszenia pokonali Artura Jacyszyna i Grzegorz Pietkiewicza z Olsztyna.

 

Licznie przybyła publiczność mogła się emocjonować nie tylko znakomitą siatkówką, ale także innymi przygotowanymi atrakcjami takimi jak pokazy tańca latynoskiego czy występy uroczych cheerleaderek. Zwłaszcza te ostatnie wywoływały u kibiców spore zainteresowanie. Kibiców oczarowały także modelki prezentujące najnowsze kolekcje bikini z butików zlokalizowanych w Galerii Olimp. O znakomitą zabawę zadbali prowadzący imprezę Kudłaty i Łysy. W  zabawnych konkursach dla publiczności rozdali całą furę nagród i gadżetów przygotowanych przez sponsorów imprezy. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się trąbki. Turniejowe ?wuwuzele” nie milkły nawet na moment zagrzewając zawodników do walki.

 

Po końcowym gwizdku odbyła się ceremonia wręczenia nagród i pucharów. Czeki za zwycięstwo wręczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta, a główną nagrodę Dyrektor Galerii Olimp Tomasz Dębiec. Nie zabrakło podziękowań dla wszystkich organizatorów oraz sponsorów Grand Prix, bez których to wspaniałe wydarzenie nie mogłoby się odbyć. Szczególne podziękowania dostała również publiczność, która stworzyła fantastyczną oprawę widowiska. Dzięki niej Grand Prix Lublina na długo zostanie w pamięci wszystkich jego uczestników.

 niedziela00307 niedziela00622 100_1617 niedziela00752 niedziela00688 niedziela001841 100_1670 100_1564  niedziela001951 niedziela00934 100_1656 niedziela010461 niedziela010691 niedziela011041