Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • baner główny_niedziela
  • szewc_FB1
  • baner-www-957x304px
  • baner główny_kuchnie

KAKADU – mini wystawa Burdunuków i Susłów!

burunduk_501

Już 18 czerwca zapraszamy na niesamowitą wystawę małych zwierząt przygotowaną przez sklep zoologiczny KAKADU.

Tylko tego dnia będzie można zobaczyć niesamowite Burunduki , Susły Richardsona, Węża królewskiego oraz całkowicie oswojoną Fretkę. Tego dnia będzie można dowiedzieć się wszystkiego odnośnie prawidłowej hodowli i pielęgnacji poszczególnych gatunków., a może ktoś zdecyduje się na kupno któregoś z prezentowanych gatunków.

Burunduk – jest najpopularniejszym gatunkiem wiewiórki w hodowli domowej. W naturze zamieszkuje rozległe tereny od wschodniej Rosji aż po Koreę Północną i Japonię. Dorosły Burunduk waży 50-150 g i osiąga 18-25 cm. Długości, z czego jedna trzecia przypada na ogon. W hodowli żyje nawet 10 lat. Prowadzi dzienny tryg życia, odżywia się nasionami, orzechami, owocami oraz owadami. Podobnie jak jego krewni posiada worki policzkowe, w których zbiera i przenosi pokarm.

Suseł Richardsona – to gatunek gryzonia z rodziny wiewiórkowatych, występujący na południu Kanady oraz północy Stanów Zjednoczonych. Długość życia susła wynosi ok. 6 lat. Dorosły osobnik waży ok. 400-500 g., średnia długość ciała wraz z ogonem to ok. 33-43 cm. Charakterystyczną cechą susła jest obecność silnie rozwiniętych worków policzkowych. Susły przejawiają aktywność dzienną. Bardzo szybką się oswajają, już po kilku dniach wyzbywając się lęku przed człowiekiem .

burunduk burunduk2_d susel_richardsona susly two Ferrets kits (10 weeks) fret2