Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • Olimp_BW_957x304
  • baner-www-957x304px
  • baner główny_kuchnie

Weekend modelarski w Galerii Olimp – relacja

s

22 i 23 października 2011 r. w Galerii Olimp odbył się Weekend modelarski. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.

Podczas przedostatniego weekendu października Galeria Olimp opanowana została przez setki modeli zamieniając się w fascynujący świat miniatur wspaniałych maszyn, pojazdów, budynków, samolotów i wszelkich innych rzeczy, które można zbudować za pomocą kartonu, plastiku i własnej wyobraźni. Na wszystkich odwiedzających czekało wiele atrakcji i wrażeń związanych nie tylko z modelarstwem.

Głównym wydarzeniem weekendu był mający charakter wystawy konkurs w ramach VI Lubelskich Spotkań Modelarskich organizowanych przez Klub Modelarstwa Redukcyjnego ZTS Lublin. Do Galerii Olimp przyjechało kilkuset miłośników modelarstwa z całej Polski aby zaprezentować swoje misternie wykonane dzieła. Do konkursu zostało zgłoszonych ponad 650 modeli o różnorodnej tematyce i technice wykonania. Królowały przede wszystkim pojazdy wojskowe, czołgi, samoloty oraz statki. Nie zabrakło również miniatur budowli i figurek. Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie a  odwiedzający z zaciekawieniem oglądali prace uczestników konkursu.

Podczas weekendu modelarskiego można też było nie tylko zobaczyć różnorodne miniatury ale też dowiedzieć się wielu informacji na temat tej cieszącej się coraz większą popularnością dziedziny. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs modelarski w Galerii Olimp do którego przystąpili uczniowie lubelskich szkół oraz członkowie Domów Kultury z terenu naszego miasta. Pod okiem doświadczonych modelarzy składali i malowali swoje modele które stały na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali specjalne dyplomy oraz nagrody ufundowane przez sklepy działające na terenie Galerii Olimp.

Ciekawie było przede wszystkim w drugi dzień imprezy, kiedy to Galerię Olimp odwiedziły grupy rekonstrukcji historycznych. Miłośnicy historii z chęcią prezentowali zaciekawionym odwzorowane w każdym szczególe mundury i repliki broni. Dużą popularnością cieszyli się jeźdźcy konni ze Związku Kozaków w Polsce oraz rycerze ze Bractwa Rycerskiego Ziemi Lubelskiej, który co jakiś czas dawali o sobie znać armatnimi wystrzałami.  Zgromadzeni przed wejściem do najnowszej części Galerii Olimp mieli też okazję podziwiać pokazy zdalnie sterowanych modeli RC a także obejrzeć z bliska wozy policji i straży pożarnej.

Oprócz atrakcji związanych z modelarstwem oraz dziedzinami pokrewnymi na terenie Galerii Olimp odbywały się również inne ciekawe aktywności między innymi zabawy i animacje dla dzieci przygotowane przez Akademię Rodzica a także Przedszkole Entliczek czy też pokazy Lubelskiego Sportowego Klubu Taekwon-do.

Weekend modelarski dostarczył wielu wrażeń i ciekawych przeżyć. Mamy nadzieję dla wielu był też początkiem fascynacji wspaniałym hobby jakim jest modelarstwo.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z imprezy

img_1943 img_2473 img_2835img_1950 img_1972img_1998img_2005 img_2042 img_2043 img_2069 img_2211 img_2117 img_2034 img_2113 img_2168 img_2347img_2357 img_2417