Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • letnie_wyprzedaże
  • baner główny_niedziela
  • baner_główny_16.07
  • baner główny_kuchnie
  • baner-www-957x304px

Tak bawiliśmy się na 20 Finale WOŚP w Galerii Olimp!

Po raz drugi Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się na terenie kompleksu handlowego Galerii Olimp.
Już od 10 rano Galeria Olimp zaczęła tętnić życiem, albowiem na Al. Spółdzielczości Pracy przybywać zaczęli wszyscy, którzy przy okazji dobrej zabawy zdecydowali wesprzeć dzieło Jurka Owsiaka (zakup sprzętu medycznego dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą).
Tego dnia atrakcji nie brakowało ?..
W najnowszej części kompleksu utworzone zostało studio telewizyjne Lubelskiego Oddziału TVP. Dzięki temu wszyscy, którzy tego dnia odwiedzili Galerię mogli zobaczyć jak wygląda realizacja programu. Tuż obok studia zgromadzili się przedstawiciele służb mundurowych i medycznych, którzy przygotowali dla wszystkich mnóstwo atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszył się robot saperski, służący do unieszkodliwiania ładunków wybuchowych, który również kwestował na rzecz Orkiestry. Niedaleko studia znajdowały się stanowiska medyczne, stomatologiczne oraz stół do rozgrywek w tenisa stołowego. Na patio miała miejsce także akcja sprzedawania na rzecz Finału WOŚP waty cukrowej i popcornu, którą prowadzili politycy i znani dziennikarze. W drużynie polityków wystąpili: Michał Kabaciński, Jacek Czerniak, Joanna Mucha, Marceli Niezgoda i Krzysztof Hetman. Z kolei drużynę dziennikarzy stanowili redaktorzy naczelni lubelskich mediów: Dariusz Kotlarz, Piotr Morlewski, Wojciech Pokora, Andrzej Szwabe i Krzysztof Wiejak.
Najwięcej działo się jednak na głównym parkingu przed Galerią Olimp. Odbyła się tam wielka impreza plenerowa podczas której zobaczyć można było między innymi pokazy służb mundurowych i ratowniczych, malowanie autobusu MPK, wykonywanie rzeźby lodowej w kształcie monety oraz odwiedzić kino 5D. Organizatorzy nie zapomnieli również o zdrowiu dlatego też pod Galerią zaparkował między innymi autobus do cytologii i mammografii  ? A o godzinie 12.00 wystartował bieg pod hasłem: „Policz się z cukrzycą – w zdrowym ciele zdrowy duch”. Startu dokonał znany aktor ? Piotr Szwedes.
To co najlepsze czekało jednak na wszystkich po zapadnięciu zmroku. Od godz. 15.00 zaczął się blok koncertowy, podczas którego można było posłuchać i poskakać w rytm muzyki takich zespołów jak Gap Year, Herbamicze, Lorein, The Crows, Whysky. Na krótko przed godziną 20 rozpoczęło się to na co wszyscy cały dzień czekali ? występy głównych gwiazd Finału ? KASI KOWALSKIEJ ORAZ ZESPOŁU ŁZY. Zaraz po wejściu na scenę Kasi Kowalskiej  w górę wystrzeliły wspaniałe fajerwerki dając początek tradycyjnemu ?Światełku do nieba?. Na koncerty przyszły tłumy. Impreza miała się zakończyć o godzinie 22.00, ale zakończyła się przed godz. 23.00.
Dzięki zaangażowaniu licznego grona osób, wsparciu sponsorów i niesamowitej energii, która tego dnia towarzyszyła uczestnikom imprezy udało się zorganizować niesamowitą imprezę godną XX Finału Orkiestry w naszym mieście. Wszystkim zaangażowanym w

to wydarzenie serdecznie dziękujemy.