Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • baner www aplik 957 x 304
  • Olimp_FS_VI_957x304
  • baner-www-957x304px

W Galerii Olimp zakończył się Weekend modelarski – zobacz zdjęcia!

20 i 21 października w Galerii Olimp odbył się Weekend modelarski. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z  imprezy.Druga edycja Weekendu modelarskiego w Galerii Olimp rozpoczęła się w sobotę od otwarcia wystawy VII Lubelskich Spotkań Modelarskich. Modelarze z całego kraju oraz goście z zagranicy prezentowali na niej swoje niezwykła dzieła w kilkudziesięciu kategoriach. Dominowały samoloty i pojazdy wojskowe ale obejrzeć można było tu również figurki, statki, dioramy i wiele innych dzieł.

Oprócz wystawy głównej VII LSM na naszych gości czekało również wiele innych atrakcji.  Zobaczyć można było pokazy zdalnie sterowanych modeli RC, zaopatrzyć się w modele oraz wszystkie niezbędne akcesoria i sprzęt modelarski na giełdzie modelarskiej odbywającej się na łączniku i I piętrze nowej części Galerii Olimp. Najmłodsi adepci i amatorzy modelarstwa mogli pod okiem członków Klubu modelarskiego ZTS Lublin sami spróbować swoich sił przy tworzeniu miniatur w konkursie modelarskim.

W niedzielę na parkingu przed wejściem do najnowszej części Galerii Olimp na gości czekały pokazy grup rekonstrukcyjnych i służb mundurowych, Wśród grup rekonstrukcyjnych zobaczyć można było między innymi: Grupaę 28 pp Strzelców Kaniowskich, Grupę Weichsel, SLGRH ? Front, Grupę Żelazny Orzeł, Bractwo Rycerskie Ziemi Lubelskiej, Grupę Rekonstrukcji 391 Batalionu Grenadierów Pancernych oraz inne. Dzięki obecności grup można było z bliska zobaczyć repliki historycznych broni, mundurów i wyposażenia jakich używały jednostki prezentowane przez grupy.
Poniżej prezentujemy galerię z  imprezy. Wszystkich zainteresowanych wynikami VII Lubelskich Spotkań Modelarskich zapraszamy do odwiedzenia strony Klubu Modelarstwa Redukcyjnego ZTS Lublin www.ztslublin.pl , na której znajduje się pełna lista zwycięzców.