Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • baner_13czerwca
  • baner_kiermasz_06
  • baner główny_kuchnie
  • baner główny_stylistka
  • baner-www-957x304px

Weekend modelarski w Galerii Olimp

 

W dniach 16 i 17 listopada 2013 roku w Galerii Olimp odbył się Weekend modelarski i wielka wystawa z cyklu Lubelskie Spotkania Modelarskie.

Jedna z najważniejszych imprez modelarskich w kraju przyciągnęła wielu pasjonatów modelarstwa, którzy zaprezentowali na niej swoje prace. Na wystawie zobaczyć można było kilkaset modeli o najróżniejszej tematyce, dioramy, figurki a nawet niesamowite budowle z zapałek.

Oprócz VIII Lubelskich Spotkań Modelarskich w Galerii Olimp odbyła się również giełda modelarska, na której można było zaopatrzyć się w profesjonalne akcesoria, farby, kleje, literaturę fachową oraz oczywiście w modele.

W południe rozpoczęła się także trzecia edycja konkursu modelarskiego dla uczniów szkół. Konkurs odbył się w najnowszej części Galerii Olimp (na piętrze Galerii w okolicach Multikina). Równolegle z nim zrealizowane zostały warsztaty modelarskie, gdzie najmłodsi pasjonaci modelarstwa mogli, pod okiem doświadczonych profesjonalistów z klubu ZTS Lublin spróbować swoich sił w tworzeniu modeli.

Zobaczyć można też było pokazy modeli RC. Odwiedzili nas również kilka grup rekonstrukcyjnych, prezentując mundury i broń z ubiegłych epok.

 

A tak upłynął nam weekend z modelarstwem: