Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
 • baner_13czerwca
 • baner_kiermasz_06
 • baner główny_kuchnie
 • baner główny_stylistka
 • baner-www-957x304px

Wydarzenia specjalne i premiery w kinach sieci Multikino

Noc Smarzowskiego w Multikinie!

W piątek 17 stycznia o 22.00 w kinach sieci Multikino odbędzie się ENEMEF: Noc Smarzowskiego. W repertuarze znalazły się cztery filmy reżysera, który jak nikt inny diagnozuje kondycję moralną rodaków: premierowo ?Pod Mocnym Aniołem? ? mocna jak spirytus opowieść o polskim sporcie narodowym, ?Drogówka?, ?Dom zły? oraz ?Wesele?.
ENEMEF i sieć kin Multikino zapraszają na pierwszy w 2014 roku nocny maraton filmowy ? przegląd filmów Wojtka Smarzowskiego. To twórca, który jak bodaj żaden współczesny filmowiec potrafi kreślić portret Polaków w ujęciu rodzinnym (?Wesele?), publiczno-prywatnym (?Drogówka?) czy historycznym (?Dom zły?, ?Róża?), umiejętnie piętnując nasze narodowe przywary. Jednak pijaństwo, korupcja czy skłonność do przemocy nie są jedynymi obiektami zainteresowania tego wybitnego reżysera. Niezależnie od tego, czy rzecz dzieje się na wiejskim weselu, w hermetycznym środowisku policjantów czy w szczerym mazurskim polu, po którym dopiero co przechadzały się armie najeźdźców i ?wyzwolicieli? ? Smarzowski w sposób zupełnie niezwykły potrafi ocalić ludzki rys swoich bohaterów, niespodziewanie odejść od wszechobecnej groteski (albo grozy) w stronę liryzmu.

Repertuar:

 • ?Pod Mocnym Aniołem? ? premierowo

Polska 2013, 110 min

REŻYSERIA: Wojciech Smarzowski OBSADA: Robert Więckiewicz, Andrzej Grabowski, Adam Woronowicz

 • ?Drogówka?
  Polska 2012, 118 min

REŻYSERIA: Wojciech Smarzowski OBSADA: Bartłomiej Topa, Arkadiusz Jakubik, Marian Dziędziel, Marcin Dorociński

 • ?Dom zły?

Polska 2009, 105 min

REŻYSERIA: Wojciech Smarzowski OBSADA: Arkadiusz Jakubik, Marian Dziędziel, Bartłomiej Topa

 • ?Wesele?
  Polska 2004, 109 min

Wojciech Smarzowski OBSADA: Marian Dziędziel, Iwona Bielska, Tamara Arciuch, Maciej Stuhr, Paweł Wilczak

 

?Pod Mocnym Aniołem? przedpremierowo

w ramach cyklu ?Kocham Kino w Multikinie?

 

W czwartek 16 stycznia w ramach cyklu ?Kocham Kino w Multikinie? widzowie będą mogli zobaczyć przedpremierowo najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego ?Pod Mocny Aniołem?. Jest to opowieść, która uderzy do głowy, wstrząśnie i zachwieje Polską. Na film zaprasza autorka cyklu, Grażyna Torbicka.

?Pod Mocnym Aniołem? ? mocna jak spirytus historia Jurusia, pisarza i alkoholika, już 16 stycznia na pokazach przedpremierowych w ramach ?Kocham Kino w Multikinie?. Głównego bohatera widzowie poznają w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna picie. Potem kupuje alkohol w nocnym, wraca do swojego mieszkania i pije dalej? Bez końca. Trafia na oddział intensywnej terapii i po raz kolejny zostaje skierowany na kilkudniowy odwyk, gdzie spotyka doktora Granadę, personel i innych pacjentów, którzy tworzą barwną galerię postaci. Jedną z metod leczenia jest czytanie spisanych wcześniej opowieści, z czasów kiedy się piło. Swoje historie, zabawne i niekiedy wstrząsające, opowiedzą: reżyser, kierowca TIR-a, inżynier, farmaceutka, robotnik, fryzjerka i inni.


Jest to film o powolnym upadku człowieka spętanego nałogiem, niełatwej, momentami tragicznej walce o przetrwanie, zwątpieniu, nadziei, kolejnym upadku, wielkiej determinacji, aż po światełko w tunelu w postaci odwzajemnionej miłości do kobiety, która jest ostatnią szansą na powrót do normalności i wyzwolenie się z potwornej choroby.


Najnowszy film Wojtka Smarzowskiego, reżysera ?Drogówki?, ?Róży? i ?Wesela? to wstrząsająca opowieść o nałogu i próbach wydobycia się z niego ? i o miłości, która wszystko ocala. Scenariusz jest oparty na znakomitej powieści Jerzego Pilcha ?Pod Mocnym Aniołem? (Nagroda Literacka NIKE 2001).

?Były obawy, jest wyłącznie zachwyt? (Jerzy Pilch, po obejrzeniu filmu)


Kocham Kino w Multikinie: ?Pod Mocnym Aniołem?

16 stycznia, czwartek, start: 19.00

Seans odbędzie się w wybranych kinach sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Sopot, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki.

W Multikinie Złote Tarasy odbędzie się spotkanie z reżyserem, Wojtkiem Smarzowskim i aktorami występującymi w filmie.

Ceny biletów normalnych: 20-22 zł (w zależności od kina)

Ceny biletów ulgowych i promocyjnych: 13-18 zł (w zależności od kina i rodzaju zniżki)

Trzy filmy premierowo w kinach sieci Multikino!

W piątek 10 stycznia 2014 r. w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo polską komedię ?Wkręceni?, dramat ?Biegnij, chłopcze, biegnij?, a także ?47 roninów 3D? z Keanu Reevesem w roli głównej.

?Wkręceni” to opowieść o trójce przyjaciół ze Śląska. Franczesko (P. Adamczyk), Fikoł (B. Opania) i Szyja (P. Domagała) znają się od lat, razem pracują i razem spędzają wolny czas. Kiedy tracą pracę w lokalnej fabryce, postanawiają spędzić szalony weekend w stolicy. Jednak prawdziwa przygoda ma się dopiero zacząć, gdy ? podczas przymusowego postoju w urokliwych okolicach Zarzecza – trójka kumpli zostaje omyłkowo wzięta za niemieckich inwestorów. ?Wkręceni” to produkcja, która kontynuuje tradycję starych, dobrych, polskich komedii – kpi z otaczającej nas rzeczywistości i przez śmiech daje nadzieję na lepsze jutro. Historia o tym, jak piękna jest Polska – zdjęcia do filmu kręcone były m.in. w malowniczym Zamościu – i jak przedsiębiorczy bywają Polacy w trudnych chwilach. O tym, że mimo kryzysu nie warto się załamywać i trzeba walczyć o swoje szczęście – tak, jak Franczesko, Fikoł oraz Szyja.

Druga propozycja, to ?Biegnij, chłopcze, biegnij? – niesamowita i wzruszająca historia, która wydarzyła się naprawdę. Reżyserem filmu jest zdobywca Oscara Pepe Danquart. W międzynarodowej obsadzie plejada gwiazd polskiego kina. W roli głównej, zagranej wspólnie z bratem-bliźniakiem Andrzejem, Kamil Tkacz, którego debiut w głośnym i wielokrotnie nagrodzonym ?Chce się żyć? Macieja Pieprzycy zachwycił cały świat. ?Biegnij, chłopcze, biegnij? to ekranizacja przetłumaczonego na 15 języków bestsellera Uriego Orleva. Poruszające losy ośmioletniego uciekiniera z warszawskiego getta, który stracił całą rodzinę i zdany jest na pomoc ze strony obcych. Trafia do domu życzliwej Polki (Elizabeth Duda). Kobieta decyduje się go przygarnąć i namawia, by dla bezpieczeństwa przyjął nową tożsamość – osieroconego Polaka wyznania rzymskokatolickiego. Wskutek dramatycznego splotu wydarzeń, chłopiec musi opuścić gościnny dom i rusza w pełną przygód i niebezpieczeństw wędrówkę przez ogarnięty wojną kraj. Korzystając z pomocy polskich rodzin i przybranej tożsamości, próbuje przetrwać koszmar okupacji.

Natomiast film ?47 roninów 3D? powstał w oparciu o przekazywaną z pokolenia na pokolenie historię, która stała się jedną z najbardziej rozpowszechnionych w Japonii legend. Keanu Reeves stoi na czele międzynarodowej, gwiazdorskiej obsady najnowszej produkcji kina akcji zatytułowanej ?47 Roninów?. Historia bierze początek w momencie, kiedy bezwzględny, żądny władzy szogun zabija swojego mistrza, skazując jednocześnie na wygnanie swoich współbraci. 47 pozostawionych samym sobie samurajów poprzysięga mu zemstę, chcąc tym samym odzyskać honor i utraconą ziemię. Wygnani ze swoich domów, rozproszeni po całym kraju członkowie grupy roninów muszą szukać pomocy u Kaia (Reeves) ? ronina półkrwi, którego ongiś odrzucili. Ma on wesprzeć ich w  walce o utraconą godność, w walce z siłami zła w świecie, w którym roi się od mitycznych bestii i czarnej magii.

Animacja ?Skubani? premierowo w Multikinie

W piątek 10 stycznia 2014 r. w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo animację ?Skubani?.

Nagrodzony Oscarem producent ?Shreka? zaprasza na szaloną podróż w czasie w towarzystwie dwóch niedopasowanych indyków, które sprawią, że już żaden człowiek nie zrobi im koło pióra. Przezabawna animowana komedia o ptakach, które zamierzają zmienić bieg historii i sprawić, że indyki na zawsze znikną z ludzkiego jadłospisu. Ich motto to: Indyka nikt nie tyka.

Franek i Olo pochodzą z zupełnie odmiennych indyczych środowisk ? jeden jest indykiem z wyższych sfer, a drugi ze zwykłego kurnika. Będą musieli jednak przezwyciężyć dzielące ich różnice i połączyć siły, bo historia stawia przed nimi wielkie wyzwanie. Muszą cofnąć się w czasie i tak namieszać w dziejach drobiu, aby indyk odtąd jawił się nie jako największy przysmak, ale najlepszy przyjaciel człowieka.

Bilety na pierwsze pokazy filmu ?Skubani? będzie można nabyć w kinach sieci Multikino oraz przez stronę www.multikino.pl. W ramach akcji ?Rodzina do kina? Multikino i Radio ZET zapraszają rodziców z dziećmi do uczestniczenia w premierach filmów familijnych w bardzo atrakcyjnych cenach. Również na seanse filmu ?Królowa Śniegu?, od poniedziałku do niedzieli do godziny 17.00 rodzice z dziećmi mogą kupować bilety rodzinne i płacić za bilet tyle co dziecko.

?Śpiąca Królewna? Matthew Bourne?a

po raz pierwszy w Polsce na wielkim ekranie!

23 stycznia Multikino zaprasza na pokaz baletu ?Śpiąca Królewna? Matthew Bourne?a, czyli gotycki romans baletowy pół żartem, pół serio. Nagranie zrealizowano z olbrzymim rozmachem w maju ubiegłego roku w hipodromie w angielskim Bristolu.

Matthew Bourne przygotował swoim fanom niezwykłą niespodziankę – premierę ?Śpiącej Królewny? Piotra Czajkowskiego. Jest to trzeci, ostatni już balet Bourne?a, który powstał do muzyki rosyjskiego kompozytora. Pierwszym był ?Dziadek do orzechów? stworzony w 1992 roku dla Opery North, a drugim ?Jezioro łabędzie? z 1997. Na dokończenie trylogii Czajkowskiego trzeba więc było czekać aż piętnaście lat. Ta długa przerwa wynikała z pewnych obiekcji Bourne?a wobec tego baletu. Jak sam twierdzi treść ?Śpiącej królewny? zawsze powodowała w nim pewnego rodzaju chłód i obojętność. Choreografa porywała co prawda wspaniała muzyka Czajkowskiego, jednak cały spektakl przytłaczał go swoim splendorem, monumentalną formą i klasycznym blichtrem.
Bourne długo nie mógł wpaść na pomysł według jakiego klucza rozpisać swoją wersję ?Śpiącej królewny?. Do pracy zmobilizowała go wizyta w Rosji, gdzie zwiedził muzeum Czajkowskiego, co okazało się wydarzeniem niezwykle inspirującym, by nie rzec przełomowym dla powstania baletu, którym choreograf pragnął uczcić jednocześnie dwudziestą piątą rocznicę powstania swojego zespołu.

Matthew Bourne to brytyjski choreograf, którego nie trzeba przedstawiać. Jego sława dawno już przekroczyła granice nie tylko Wielkiej Brytanii, lecz także Europy, przebojem zdobywając Amerykę, Japonię, Australię… Najsłynniejszy jego spektakl ? ?Jezioro łabędzie?, na stałe wszedł do kanonu obowiązkowych dzieł, które musi zobaczyć każdy, kto chociaż w małym stopniu interesuje się tańcem. O popularności Bourne’a świadczy również fakt, że do jego zespołu New Adventures, który działa od 2002 roku, powoli ściągają bardzo dobrze wyszkoleni tancerze z całego świata, wiec poziom wystawianych spektakli wzrasta z sezonu na sezon. Ponadto od 2006 roku siedzibą New Adventure stał się prestiżowy londyński Sadler’s Wells Theatre. 

Fenomen angielskiego choreografa polega na tym, że spektakle Bourne’a przyciągają publiczność, która ze sztuką taneczną nie miała wcześniej nic wspólnego i sprawiają one, że widzowie nie tylko wychodzą z teatru zachwyceni, ale jeszcze niecierpliwie oczekują na kolejne przedstawienie.