Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • baner www aplik 957 x 304
  • Olimp_FS_VI_957x304
  • baner-www-957x304px

Wydarzenia specjalne i premiery w kinach sieci Multikino 14-25.03.2014 r.

Oscarowy duet na ekranach kin sieci Multikino

Już 14 marca w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film ?Witaj w klubie? z oscarowym duetem McConaughey-Leto, ?Obietnicę? Anny Kazejak (?Skrzydlate świnie?) o facebookowym pokoleniu oraz dramat wojenny ?Ocalony? Petera Berga (?Hancock?) o niewiarygodnej misji czwórki komandosów Navy SEALs, zapędzonych przez Al-Kaidę w pułapkę w afgańskich górach.

Film ?Witaj w klubie? zdobył trzy Oscary (m.in. za rolę pierwszoplanową dla Matthew McConaugheya i drugoplanową dla Jareda Leto). To pełna humoru, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia człowieka, który nie zamierza żegnać się z życiem. Ron (Matthew McConaughey) żyje z dnia na dzień. Pali jak smok, lubi bourbon, kobiety i rodeo. Nic ponad szybkie i proste przyjemności. Wiadomość o tym, że jest nosicielem wirusa HIV to dla niego szokujący wyrok, z którym nie chce się pogodzić. Tym bardziej że w jego środowisku ta choroba kojarzy się wyłącznie z homoseksualistami, a on nim nie jest. Mężczyzna jedzie do Meksyku, z którego zamierza szmuglować zakazane w USA leki. Po powrocie niespodziewanie zdobywa sojusznika w osobie queerowego transseksualisty Rayona (Jared Leto). Ten pozornie niedobrany duet wspólnie zaczyna prowadzić klub, w którym inni szukają ratunku.

?Obietnica? Anny Kazejak (?Skrzydlate świnie?) to poruszający, wnikliwy i odważny portret młodego pokolenia. Światowa premiera fimu odbyła się na festiwalu w Berlinie. Lila i Janek, uczniowie wielkomiejskiego liceum, należą do generacji, która komunikuje się głównie przez Skype?a i Facebooka. Wraz z przyjaciółmi korzystają z życia na całego. Imprezują, eksperymentują z alkoholem i marihuaną. Jednak pewnego dnia Lila nieoczekiwanie zrywa z Jankiem, oskarżając go o zdradę. Zakochany chłopak będzie musiał zapłacić wysoką cenę za niewinny błąd. Jeśli spełni obietnicę, którą wymogła na nim dziewczyna, nic już nie będzie takie jak przedtem. Główne role – Lili i Janka – zagrali Eliza Rycembel i Mateusz Więcławek, debiutanci wyłonieni w ogólnopolskim castingu. Wspiera ich prawdziwie doborowa ekipa aktorska, m.in.: Andrzej Chyra, Magdalena Popławska i Dawid Ogrodnik.

?Ocalony? Petera Berga (?Hancock?) opowiada o braterstwie, heroizmie oraz niezwykłej odwadze żołnierzy. To prawdziwa historia niewiarygodnej misji czwórki komandosów Navy SEALs – Marcusa (Mark Wahlberg), Axea (Ben Foster), Murpha (Taylor Kitsch) i Dietza (Emile Hirsch) – którzy mieli zneutralizować jednego z przywódców Al-Kaidy, lecz ostatecznie zostali zapędzeni przez wrogie siły w pułapkę w afgańskich górach. Film został nakręcony w większości w prawdziwych lokacjach. Ekipa spędziła osiem dni na wysokości nawet 3.500 metrów. Kręcenie na terenie, który był zbyt skalisty dla konwencjonalnego sprzętu filmowego, takiego jak krany czy wózki, oznaczało, że autor zdjęć Tobias Schliessler oraz jego operatorzy musieli się mocno starać, by osiągnąć pożądane efekty. Film zobył dwie nominacje do Oscara: za dźwięk i montaż dźwięku.

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

O filmie ?Witaj w klubie?
Reżyseria: Jean-Marc Vallée
Scenariusz: Craig Borten, Melisa Wallack
Dubbing:
Matthew McConaughey – Ron Woodroof
Jennifer Garner – Dr Eve Saks
Jared Leto – Rayon
Denis O’Hare – Dr Sevard
Steve Zahn – Tucker
Michael O’Neill – Richard Barkley
Dallas Roberts – David Wayne
Griffin Dunne – Dr Vass

O filmie ?Obietnica?
Reżyseria: Anna Kazejak
Scenariusz: Anna Kazejak, Magnus von Horn
Obsada:
Eliza Rycembel – Lila
Mateusz Więcławek – Janek
Magdalena Popławska – Sylwia
Andrzej Chyra – Konrad
Dawid Ogrodnik – Daniel
Bartłomiej Topa – Ojciec Janka
Jowita Budnik – Matka Janka
Nikodem Rozbicki – Grzegorz
Sara Sobania – Malwina
Maciej Cempura ? Seba

O filmie ?Ocalony?
Reżyseria: Peter Berg
Scenariusz: Peter Berg
Obsada:
Mark Wahlberg – Marcus Luttrell
Taylor Kitsch – Mike Murphy
Emile Hirsch – Danny Dietz
Ben Foster – Matt Axelson
Yousuf Azami – Ahmed Shahd
Ali Suliman – Gulab
Eric Bana – Komandor porucznik Erik S. Kristensen

 

 

 

Koncert zespołu Muse w Multikinie!
Pokaz specjalnie na życzenie fanów

Multikino oraz zespół Muse zapraszają wszystkich miłośników gitarowego brzmienia na wyjątkowy koncert ? ?Muse ? Live at Rome Olympic?! Pokaz, na specjalne życzenie fanów, odbędzie się 17 marca o godzinie 20.00 i z pewnością będzie to najbardziej zjawiskowy koncert na wielkim ekranie.
Już 17 marca w kinach sieci Multikino fani zespołu Muse zobaczą ponownie wspaniały show w wysokiej rozdzielczości oraz usłyszą 20 piosenek, w tym hity z ich najnowszego albumu ?The 2nd Law?, ale także pozostałe przeboje (nie zabraknie takich hitów jak: ?Uprising?, ?Supermassive Black Hole?, ?Time Is Running Out?, ?Starlight? oraz kultowego ?Plug-In Baby?).
W prestiżowym NME napisali o nich ?Najlepsza, szalenie zajmująca grupa rockowa pod słońcem?. Werdykt The Times brzmiał: ?Rockowy ekwiwalent filmowego blockbustera?.  The Sun podsumowało: ?Chłopaki z Muse są nie z tego świata?. Trudno się z tymi stwierdzeniami nie zgodzić. Muse wyrosło na największą współczesną rockową grupę, a każdy z ich koncertów jest niezwykłym wydarzeniem, pokazem niesamowitych umiejętności muzycznych oraz wyjątkowej technologii. Sami muzycy przyznają, że ich ostatnie show było największe i najbardziej spektakularne ze wszystkich.
Zagrany 6 lipca 2013 roku w Rzymie przed ponad 60 000. publicznością koncert to nie tylko wspaniała muzyka, ale jednocześnie pokaz pirotechniczny, filmowy oraz teatralny. Zespół wspomagał się ogromnymi cyfrowymi ekranami oraz trupą aktorską. Występ filmowała specjalna ekipa, zaś nad publicznością latały zdalnie sterowane kamery. Muse jest najlepszym koncertowym zespołem świata ? przekonaj się o tym!
?Muse ? Live at Rome Olympic? będzie można zobaczyć 17 marca o 20.00 w wybranych kinach sieci Multikino: Czechowice-Dziedzice, Bydgoszcz, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Poznań ? Multikino 51, Kraków, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze, Łódź, Rzeszów, Szczecin, Gdańsk, Gdynia, Lublin oraz Katowice.

Ceny biletów:
?    Warszawa: 27 zł
?    Poznań, Kraków, Wrocław: 26 zł
?    Gdańsk, Gdynia, Rzeszów, Łódź, Zabrze, Szczecin, Lublin, Katowice: 25 zł

Więcej informacji można znaleźć na stornie www.multikino.pl

 

?Coriolanus? – National Theatre Live po raz pierwszy w Multikinie!

Multikino i British Council, w ramach cyklu ?Brytyjskie teatry w Multikinie?, zapraszają 20 marca o 18.00 na retransmisję sztuki ?Coriolanus? (Koriolan) z National Theatre Live, sztukę Williama Szekspira w reżyserii Josie Rourke z Tomem Hiddlestonem w roli głównej.

?Coriolanus? z National Theatre Live po raz pierwszy w Polsce! Już 20 marca w wybranych kinach sieci Multikino widzowie będą mogli uczestniczyć w retransmisji dramatu Williama Szekspira pt.: ?Coriolanusa?. Pokazy odbędą się w oryginalnej wersji z polskimi napisami. Spektakl wyreżyserowała Josie Rourke, a w rolę generała Kajusa Marcjusza wcielił się Tom Hiddleston znany z takich filmów jak: ?Avengers?, ?Thor: Mroczny Świat? czy? Czas Wojny?.

Opis:
Koriolan to jeden z mniej znanych dramatów Szekspira. Opowieść rozgrywa się w Rzymie. Obywatelom rzymskim zostają odebrane zapasy zboża, co prowadzi do zamieszek. Winą za taki stan rzeczy zostaje obarczony wielki generał Kajus Marcjusz, który ma pogardliwe nastawienie do ludu. Tymczasem do bram Rzymu zbliża się groźna armia Wolsków. Marcjusz wyrusza na bitwę. W końcu udaje mu się zdobyć miasto Koriole. Za niesłychaną odwagę generał otrzymuje zaszczytny przydomek Koriolan. Po powrocie do Rzymu bohater ubiega się o stanowisko konsula. Udaje mu się zdobyć przychylność Senatu, lecz lud go nie popiera. Koriolan, nie mogąc się z tym pogodzić, po raz kolejny głośno narzeka na lud. Wkrótce zostaje uznany za zdrajcę i wygnany z Wiecznego Miasta. Po tym zdarzeniu postanawia przyłączyć się do Wolsków i razem z ich armią uderzyć na Rzym.

Obsada/Produkcja:
Kajus Marcjusz – rzymski generał, później nazwany Koriolanem – Tom Hiddleston
Meneniusz Agryppa – patrycjusz, przyjaciel Koriolana ? Mark Gatiss
Reżyseria ? Josie Rourke (Dyrektor artystyczny Donmar).
Produkcja – Donmar Warehouse?s, National Theatre Live

?Coriolanus? z National Theatre Live widzowie zobaczą w czwartek 20 marca o godzinie 18.00 w 13 kinach sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie.

Bilety:
40 zł ? normalny
35 zł ? ulgowy (Uczniowie i Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy)
30 zł ? bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

Bilety grupowe u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach (telefony kom. pon. ? pt. 9.00-17.00):
Multikino Gdańsk, al. Zwycięstwa 14; tel.: 58 765 93 24, tel. kom.: +48 502 555 736
Multikino Gdynia, ul. Waszyngtona 21, tel.: 58 765 96 24, tel. kom.: +48 513 111 858

Multikino Katowice, ul. 3 Maja 30, 40-097 Katowice, tel.: 32 661 41 24
Multikino Kraków, ul. Dobrego Pasterza 128, 31-416 Kraków, tel.: 12 298 46 24, tel. kom.: +48 513 111 947
Multikino Lublin, al. Spółdzielczości Pracy 36, 20-147 Lublin, tel.: 81 460 28 24
Łódź (Silver Screen), ul. Piłsudskiego 5, tel.: 42 232 72 24, +48 513 111 877
Multikino Poznań Stary Browar, ul. Półwiejska 42 (C.H. Stary Browar), tel.: 61 628 16 24, tel. kom.: +48 513 111 929
Multikino Rzeszów, ul. Kopisto 1, 35-315 Rzeszów, tel.: 17 784 26 24, tel. kom.: +48 513 111 955
Multikino Sopot, ul. Boh. Monte Cassino 63, 81-767 Sopot, tel.: 58 765 94 24, tel. Kom.: +48 513 111 984
Multikino Szczecin, ul. Wyzwolenia 18-20 (C.H. Galaxy), tel.: 91 831 24 10, tel. kom.: +48 502 555 991
Multikino Warszawa Ursynów, al. KEN 60, 02-777 Warszawa, tel.: 22 462 88 24, tel. kom.: +48 513 111 967
Multikino Warszawa Złote Tarasy, ul. Złota 59, 00-120 Warszawa, tel.: 22 462 81 24, tel. kom.: +48 513 111 930
Multikino Wrocław Arkady Wrocławskie, ul. Powstańców Śląskich 2-4, 53-333 Wrocław, tel.: 71 758 32 24, tel. kom.: +48 513 111 925

Bilety już w sprzedaży: www.multikino.pl