Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • baner www aplik 957 x 304
  • Olimp_FS_VI_957x304
  • baner-www-957x304px

Wydarzenia specjalne i premiery w kinach sieci Multikino (21-27.03.2014)

Trzy filmy premierowo w kinach sieci Multikino

Już 21 marca w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo film familijny ?Karol, który został świętym?, film akcji ?Need for Speed? z gwiazdą ?Breaking Bad? Aaronem Paulem oraz film fantasy ?Akademia wampirów? Mike?a Watersa (?Duchy moich byłych?).

?Karol, który został świętym? to pierwszy film dla dzieci o Janie Pawle II, który w przystępnej i atrakcyjnej formule kina familijnego, łącząc animację, materiały archiwalne i kino aktorskie, opowiada o dzieciństwie i młodości Ojca Świętego. 12-letni Kacper (Andrzej/Kamil Tkacz), pasjonat animacji komputerowej, zmaga się z grupą szkolnych chuliganów, którzy zastraszają słabszych uczniów. Kiedy chłopiec zostaje na kilka dni pod opieką dziadka (Piotr Fronczewski), opowiada mu o swoich problemach w szkole. Dziadek zabiera go na weekendowy wypad w Tatry. Tam, ucząc wnuka radzenia sobie z trudnymi warunkami przyrody i życia w surowych warunkach schroniska, snuje opowieść o przyjacielu z dzieciństwa – Karolu, który wielokrotnie ratował go z opałów i już za młodu udowodnił, że przemoc można pokonać niezłomną postawą i siłą ducha. Kacper, słuchając kolejnych historii dziadka, tworzy na ich podstawie animacje komputerowe, które składają się na fascynującą filmową opowieść o Karolu Wojtyle – niezwykłym człowieku i przywódcy duchowym Polaków.

 

?Need for Speed? to film oparty na serii gier o wyścigach samochodowych o tym samym tytule. Twórcom udało się uchwycić na ekranie poczucie wolności oraz ekscytację towarzyszące graczom, uzupełniając je dodatkowo o pasję do jeżdżenia, która sprawiła, że miłość do samochodów stała się ponadczasowa. Głównym bohaterem filmu jest Tobey Marshall (Aaron Paul), mechanik samochodowy, którego prawdziwą pasją są wyścigi uliczne. Próbując uratować rodzinny biznes od bankructwa, Tobey przystaje na propozycję bogatego i aroganckiego Dino Brewstera (Dominic Cooper). Gdy protagoniście wydaje się, że zdołał uratować warsztat przed finansową zapaścią, Dino wrabia go w przestępstwo. Dwa lata później Tobey wychodzi z więzienia, pałając żądzą zemsty. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje tylko jeden sposób na doprowadzenie Dino do upadku – pokonanie go w legendarnym i niezwykle ryzykownym wyścigu samochodowym De Leon.

 

W filmie ?Akademia wampirów? Mike?a Watersa (?Duchy moich byłych?) główne bohaterki Rose i Lissa mają takie same problemy jak wszystkie nastolatki, tyle że uczą się w tajemnej szkole z internatem – tytułowej Akademii Wampirów. Tu uczniowie dzielą się na Moroi (śmiertelne, pokojowo nastawione wampiry) i Dhampiry (półwampiry, półudzi, pełniących rolę strażników Moroi). Choć nieśmiała Lissa jest księżniczką Moroi, a buntownicza i żywiołowa Rose – Dhampirką, wierzą, że ich przyjaźń będzie trwać wiecznie. Pod warunkiem jednak, że przetrwają do końca roku. A nie będzie to proste zadanie, bo szybko zorientują się, że to właśnie w Akademii grozi im największe niebezpieczeństwo. Dodatkowo wbrew wszelkim regułom Lissa zakocha się w zwykłym śmiertelniku – Christianie, a Rose w kimś, w kim nigdy nie powinna – czyli w szkolącym ją mentorze.

Muppety powracają na ekrany kin sieci Multikino

 Już 21 marca w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo komedię ?Muppety: poza prawem?.

Ulubieńcy światowej publiczności powracają na srebrny ekran w filmie ?Muppety: poza prawem?. Za kamerą stanął James Bobin, reżyser pierwszej części ?Muppety?, za którą otrzymał nominację do nagrody BAFTA. Kermit, Piggy i spółka ponownie zapraszają na pełen niezapomnianych gagów, okraszony dawką wspaniałego humoru, muzyki i świetnego aktorstwa show! Podczas światowego tournée Muppety zostają wplątane w aferę kryminalną o międzynarodowym zasięgu. Stoi za nią Constantin – znany złodziej diamentów i sobowtór Kermita… Postaciom głosu użyczyli m.in.: Michał Zieliński, Jacek Bończyk, Jarosław Boberek, Radosław Pazura i Jacek Braciak.

 

 

 

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

 

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

 

O filmie ?Karol, który został świętym?
Reżyseria: Grzegorz Sadurski
Scenariusz: Marcin Baczyński
Obsada:
Andrzej Tkacz – Kacper
Kamil Tkacz – Kacper
Piotr Fronczewski – Dziadek Kacpra
Katarzyna Glinka – Matka Kacpra

O filmie ?Need for Speed?
Reżyseria: Scott Waugh
Scenariusz: George Gatins, John Gatins, George Nolfi
Obsada:
Aaron Paul – Tobey Marshall
Dominic Cooper – Dino Brewster
Imogen Poots – Julia
Scott Mescudi – Benny
Rami Malek – Finn
Ramon Rodriguez – Joe Peck
Harrison Gilbertson – Little Pete
Dakota Johnson – Anita
Stevie Ray Dallimore – Bill Ingram
Michael Keaton – Monarch

O filmie ?Akademia wampirów?
Reżyseria: Mark Waters
Scenariusz: Daniel Waters
Obsada:
Zoey Deutch – Rose Hathaway
Lucy Fry – Vasilisa Dragomir
Danila Kozlovsky – Dimitri Belikov
Dominic Sherwood – Christian Ozera
Cameron Monaghan – Mason Ashford
Sami Gayle – Mia Rinaldi
Sarah Hyland – Natalie Dashkov
Joely Richardson – Królowa Tatiana Ivashkov

 

O filmie ?Muppety: Poza prawem?

Reżyseria: James Bobin
Scenariusz: James Bobin, Nicholas Stoller

Dubbing:

Kermit – Michał Zieliński

Panna Piggy – Michał Zieliński

Walter – Jacek Bończyk

Miś Fozzie – Jarosław Boberek

Dominic – Radosław Pazura

Constantine – Jacek Braciak

Jean Pierre Napoleon – Piotr Polk

Orzeł Sam – Jerzy Dominik

Nadya – Agata Kulesza

Scooter – Waldemar Barwiński

Gonzo – Jarosław Boberek

Zwierzak – Jarosław Boberek

Waldorf – Jarosław Boberek

Statler – Grzegorz Pawlak

Rowlf – Grzegorz Pawlak

Floyd – Wojciech Paszkowski

Szwedzki Kucharz – Michał Meyer