Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • Olimp_BW_957x304
  • baner-www-957x304px
  • baner główny_kuchnie

Szybki PIT w Galerii Olimp

 

Urząd Skarbowy w Lublinie, Lubelski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Lublinie, zapraszają do akcji ?Szybki PIT”, która odbędzie się w Galerii Olimp w dniach 25-26 kwietnia. Przy specjalnych stanowiskach pracownicy Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie, Drugiego i Trzeciego Urzędu Skarbowego w Lublinie podpowiedzą jak wypełnić i wysłać zeznanie za pomocą wygodnej platformy internetowej.

Wydarzenie będzie miało miejsce 25 kwietnia w godzinach 14.00 ? 18.00 oraz 26 kwietnia w godzinach 13.00 ? 18.00. Zapraszamy do lobby najnowszej części Galerii Olimp na poziomie pierwszego piętra, tuż obok Multikina.

Wydarzenie wspierać będą również pracownicy ZUS będą aktywować zainteresowanym bezpłatne konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, czyli w pue.zus.pl. PUE ZUS pozwala kontaktować się z ZUS przez Internet i tą drogą sprawdzać swoje składki, świadczenia i wysyłać wnioski. Rejestracja w portalu trwa dwie minuty, wystarczy okazać swój dowód osobisty.

Podczas akcji obecni też będą pracownicy Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, którzy wyjaśnią jak otrzymać dostęp do ZIP Narodowego Funduszu Zdrowia

W ramach akcji ?Szybki PIT” przy specjalnie wydzielonych stanowiskach będzie można pod nadzorem pracowników lubelskich urzędów skarbowych samodzielnie wypełnić oraz przesłać zeznanie roczne za pośrednictwem platformy internetowej.
Pracownicy urzędów chętnie odpowiedzą także na wszelkie pytania dotyczące składania deklaracji przez Internet.
Korzystając z zapewnionej przez pracowników administracji podatkowej możliwości złożenia zeznania poza urzędem będzie można się przekonać, że wysłanie zeznania drogą elektroniczną to oszczędność czasu, łatwość wypełniania oraz szybszy wpływ zeznania podatkowego do urzędu.

Do wypełnienia i przesłania rozliczenia rocznego PIT-37 niezbędne są następujące dokumenty:
? informacja o osiągniętych w 2013 roku dochodach ( PIT-11, PIT-11A, PIT-40A, PIT-8C),
? informacja o wysokości przychodu za 2012 rok (np. kopia zeznania podatkowego za 2012r.) niezbędna do podpisu i wysyłki deklaracji elektronicznej
w przypadku korzystania z ulg podatkowych:
? ulgi na dzieci – numer PESEL dziecka/dzieci a w przypadku braku numeru PESEL – imiona, nazwiska oraz daty urodzenia dzieci
? pozostałe ulgi – wyliczone kwoty ulgi podlegające odliczeniu w zeznaniu rocznym
? w przypadku przekazania 1% podatku na rzecz OPP: numer KRS organizacji.

Uwaga! Urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej!

Serdecznie zapraszamy