Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • Olimp_BW_957x304
  • baner-www-957x304px
  • baner główny_kuchnie

Wielki Kiermasz Wielkanocny w Galerii Olimp

Wielki Kiermasz Wielkanocny

Festiwal Produktów Regionalnych Lubelszczyzny

 

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na największy w regionie Wielkanocny Kiermasz naturalnej żywności, rękodzieła artystycznego, tradycyjnych dekoracji i upominków.

Od piątku (11 kwietnia) aż do czwartku (17 kwietnia) Galeria OLIMP wypełniona będzie smakami i tradycyjnymi wyrobami, które powinny znaleźć się na wszystkich świątecznych stołach.

Ponadto w dniach 12 – 13 kwietnia odbędzie się Festiwal Produktów Regionalnych Lubelszczyzny będący unikalną tej wielkości prezentacją kultury i tradycji regionu lubelskiego.

Niewątpliwą atrakcją w te dni będzie pokaz kulinarny Pana Bartosza Sadowskiego, Szefa Kuchni Hotelu Campanille. gotowanie, na bazie doskonałych produktów udostępnionych przez Delikatesy Alma, połączone będzie z degustacja cudów stworzonych przez Pana Bartosza.

Po sukcesie poprzednich kiermaszy przedświątecznych, cieszących się wielkim zainteresowaniem, ponownie organizujemy imprezę, która będzie odpowiedzią na oczekiwania klientów i konsumentów w tym okresie.

Wzorem lat poprzednich uznawany za największy we wschodniej części kraju, Kiermasz Wielkanocny w Galerii OLIMP tradycyjnie cieszy się wielkim zainteresowaniem, od lat jest też doskonałą okazją do promocji tradycyjnych wyrobów lokalnych oraz prezentacji nierzadko zapomnianego dziedzictwa kulturowego. W tegorocznej edycji udział weźmie blisko 130 wystawców.

Swoją obecność zapowiedzieli artyści, rzemieślnicy i twórcy ludowi oraz przedsiębiorcy z terenu całego kraju, którzy zaprezentują bogatą ofertę artykułów związanych z tematyką Świąt Wielkanocnych, dekoracji świątecznych oraz kuchni regionalnej.

Wśród wystawianych wyrobów znajdą się: pisanki, palmy wielkanocne, stroiki świąteczne, wyroby z drewna, ceramika, malarstwo na szkle, witraż, obrusy, obrazy, rękodzieło, kompozycje kwiatowe, rzeźba, malarstwo, garncarstwo, wikliniarstwo, koronkarstwo, haft, szydełko, tkactwo, dywaniki, serwety, świece, poezja, biżuteria, produkty ekologiczne. Szczególnie bogato zapowiada się oferta degustacji ciast, wędlin, pieczywa, nalewek i potraw regionalnych, prezentowanych przez wystawców.

Zadbaliśmy żeby zapewnić odwiedzającym jak największą liczbę atrakcji, oraz możliwość dokonania degustacji i zakupów produktów poszukiwanych w okresie przedświątecznym. Zapraszamy na pokazy gotowania, degustacje potraw świątecznych i warsztaty wyroby ozdób.

Zapoczątkowana przed laty inicjatywa, cieszy się wielkim zainteresowaniem oraz owocuje szeroką promocją regionalnych twórców i producentów, a wśród mieszkańców Lublina i Regionu wzmacnia świadomość posiadanego dziedzictwa.

To najlepsza okazja aby dokonać zakupów najlepszych, sprawdzonych produktów na nadchodzące Święta. W tych dniach w Galerii OLIMP znajdziecie Państwo najwyższej jakości tradycyjne wyroby prezentowane bezpośrednio przez ich twórców.

Serdecznie zapraszamy.