Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • Olimp_BW_957x304
  • baner-www-957x304px
  • baner główny_kuchnie

Wydarzenia specjalne i premiery w kinach sieci Multikino 04-10.04.2014

ENEMEF: Noc Ekranizacji 4 kwietnia w Multikinie

 

ENEMEF: Noc Ekranizacji to wielka gratka dla prawdziwych kinomanów i fanów dobrej książki. Już 4 kwietnia w 26 kinach będzie można zobaczyć na wielkim ekranie cztery adaptacje bestsellerowych powieści, które na całym świecie sprzedały się w milionach egzemplarzy zdobywając niezliczone rzesze wiernych fanów na całym świecie.

 

Tej nocy nie zabraknie fascynującej fabuły, niezwykłych bohaterów i mrocznych tajemnic, a chwile grozy będą się przeplatały ze świeżym i lekkim humorem. Oto repertuar:

– premierowo wyczekiwana NIEZGODNA,

– zabawną AKADEMIĘ WAMPIRÓW,

– kultową GRĘ ENDERA,

– mroczne DARY ANIOŁÓW: MIASTO KOŚCI.

Filmy zostaną wyświetlone w takiej kolejności, jaka prezentowana jest powyżej.

 

Więcej informacji:  http://www.enemef.pl

 

ENEMEF: Noc Ekranizacji odbędzie się 4 kwietnia (piątek) jednocześnie w 26 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Malta, Poznań 51, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

 

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:

Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 07:00 rano

 

Cennik biletów

– 23 zł: cena ulgowa: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl – dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 23 zł każdy

– 29 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC

– 30 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych

– 31 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką

– 33 zł: cena normalna

Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający
do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).

W Multikinie Złote Tarasy ceny biletów są wyższe o 3 zł (nie dotyczy biletów ze zniżką smsową).

 

Rezerwacja i przedsprzedaż biletów:

Bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez Internet, przedsprzedaż rozpocznie się w środę 27 marca po 16:00. Brak możliwości rezerwacji biletów. Więcej informacji na temat przedsprzedaży oraz rezerwacji biletów pod adresem www.enemef.pl.

***

Informacje o filmach:

 

Niezgodna (PREMIEROWO)

Divergent, USA 2014, 143′

reżyseria: Neil Burger

scenariusz: Evan Daugherty, Vanessa Taylor

obsada: Shailene Woodley, Theo James, Ashley Judd

muzyka: Junkie XL

 

Veronica Roth podbiła świat powieścią „Niezgodna”, ta pierwsza część trylogii porównywana jest do „Igrzysk śmierci”.

 

Na ruinach Chicago wzniesiono metropolię, w której społeczeństwo obowiązuje selekcja. Każdy nastolatek musi przejść test predyspozycji określający jego przynależność do jednej z pięciu grup. Ten, kto, nie posiada żadnej
z kluczowych cech, będzie żyć na marginesie. Jeśli zaś ma więcej niż jedną z nich czeka go całkowita eliminacja. Rozwiązaniem, które wybiera Beatrice jest ucieczka do podziemnego świata ludzi, którzy zdecydowali się rzucić wyzwanie systemowi. Dziewczyna musi znaleźć w sobie dość odwagi, by zaryzykować wszystko w walce o to, co kocha najbardziej.

 

Film jest doskonale zrealizowany, fani książki nie będą zawiedzeni. Wielkim atutem produkcji są też główne role: Shailene Woodley i Theo Jamesa oraz krwisty epizod samej Kate Winslet.

 

Akademia wampirów

Vampire Academy, USA, Wielka Brytania 2014, 104′

reżyseria: Mark Waters

scenariusz: Daniel Waters

obsada: Zoey Dutch, Lucy Fry, Gabriel Byrne, Olga Kurylenko

muzyka: Rolfe Kent

 

„Akademia wampirów” to ekranizacja bestsellerowej książki Richelle Mead, zrealizowana przez producentów „Transformers”.

 

Rose i Lissa mają takie same problemy jak wszystkie nastolatki, tyle że uczą się
w Akademii Wampirów. Uczniowie dzielą się na Moroi (śmiertelne, pokojowo nastawione wampiry) i Dhampiry (półwampiry, półudzi, pełniących rolę strażników Moroi). Choć nieśmiała Lissa jest księżniczką Moroi,
a buntownicza i żywiołowa Rose? Dhampirką, wierzą, że ich przyjaźń będzie trwać wiecznie. Okazuje się, że
w Akademii grozi im niebezpieczeństwo. Dodatkowo wbrew wszelkim regułom Lissa zakocha się w zwykłym śmiertelniku ? Christianie, a Rose w kimś, w kim nigdy nie powinna, czyli w szkolącym ją mentorze.

 

Ten film to portret życia nastolatków, który dzięki swej formie fascynuje i wciąga. Otwarte zakończenie, zapowiada intrygującą kontynuację.

 

Gra Endera

Ender’s Game, USA 2013, 114′

scenariusz i reżyseria: Gavin Hood

obsada: Harrison Ford, Ben Kingsley, Abigail Breslin, Asa Butterfield

muzyka: Steve Jablonsky

 

Ekranizacja książki sci-fi cieszącej się ogromną popularnością również w Polsce. „Gra Endera” Orsona Scotta Carda to utwór kultowy dla miłośników gatunku.

 

Rok 2070, minęło 40 lat od nieudanej inwazji obcych. Cały świat żyje w oczekiwaniu na powrót najeźdźców. Ziemskie centrum obrony realizuje tajny plan polegający na rekrutowaniu najinteligentniejszych jednostek jeszcze na etapie dzieciństwa i poddawaniu ich szkoleniu w walce z obcymi. Najlepszym spośród kadetów jest Andrew Wiggin zwany Enderem zostaje wysłany do orbitalnej szkoły bojowej. Tam przechodzi trening mający przygotować go na zbliżające się starcie z kosmicznym wrogiem.

 

Niesamowita historia, świetna reżyseria, doskonała muzyka i wyśmienita obsada: Harrison Ford i Ben Kinglsey oraz młodzi, obiecujący aktorzy Abigail Breslin i Asa Butterfiled.

 

Dary anioła: Miasto kości

The Mortal Instruments: City of Bones, USA, Niemcy 2013, 130′

scenariusz: Jessica Postigo

reżyseria: Harald Zwart

obsada: Lily Collins, Jamie CampbelL Bower, Jonathan Rhys Meyers

muzyka: Atli Orvarsson

 

Film został oparty na pierwszej części bestsellerowej serii dla młodzieży „Dary Anioła” autorstwa Cassandry Clare, która w Polsce sprzedała się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy.

 

Clary Fray jest z pozory zwykłą nastolatką, która mieszka w Nowym Jorku. Pewnego dnia odkrywa, że wywodzi się z pradawnego klanu Nocnych Łowców, sekretnej kasty wojowniczych pół-aniołów, którzy od dawien dawna bronią naszego świata przed demonami. Po zniknięciu swej matki, Clary musi dołączyć do Nocnych Łowców, którzy pokazują jej inne oblicze Nowego Jorku, zwane Podziemiem; miejsce pełne demonów, czarnoksiężników, wampirów, wilkołaków oraz innych śmiertelnie niebezpiecznych potworów.

 

„Dary Anioła: Miasto kości” to mroczna, wciągająca historia z dynamiczną akcją.

 

 

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

– ograniczenie wiekowe: 15 lat; osoby w wieku poniżej 18 lat muszą przynieść ze sobą zgodę rodzica lub prawnego opiekuna, wzór zgody można znaleźć na www.enemef.pl (na marginesie po wybraniu repertuaru) oraz na www.multikino.pl,

– możliwość wnoszenia prowiantu i napojów: zgodnie z Regulaminem Multikina nie można na sale kinowe wnosić ani napojów, ani jedzenia zakupionego poza Multikinem,

– w związku z powtarzającymi się pytaniami, ze względu na prawa autorskie i brak licencji nie można w Polsce zagrać: Gwiezdnych Wojen, Terminatora, serii Batmana, Monty Pythona,

– specjalne zniżkowe bilety (SMSowe), w cenie 23 zł (o 10 zł niższej niż normalna) można kupić tylko
w terminie, podanym w SMSie; SMSy zniżkowe zostaną wysłane do Szczęśliwców, wybranych ze wszystkich zarejestrowanych na www.enemef.pl,

– filmy są wyświetlane w wersjach z oryginalną ścieżką dźwiękową, z polskimi napisami,

– pomiędzy filmami będą około piętnastominutowe przerwy w trakcie których można skorzystać z WC, barów itp.,

– kupony na dolewkę Coca-Coli będą rozdawane przy wejściu na ENEMEF.

 

Inne pytania:

Aby uzyskać odpowiedzi na inne pytania zapraszamy do kontaktu przez profil ENEMEFów na Facebooku: http://www.facebook.com/ENEMEF lub na www.enemef.pl.

 

 

Już 10 kwietnia ?Lukrecja Borgia? z San Francisco Opera
w Multikinie!

 

10 kwietnia Multikino zaprasza na retransmisję opery ?Lukrecja Borgia? Gaetano Donizettiego. Została ona zarejestrowana w październiku 2011 roku w słynnej San Francisco Opera. W roli głównej widzowie zobaczą Renee Fleming.

Po raz pierwszy na wielkim ekranie jedna z najsłynniejszych oper Gaetano Donizettiego ?Lukrecja Borgia?. Powstała ona na kanwie plotek i faktów z życia słynnej i kontrowersyjnej córki papieża Aleksandra VI. Operę skomponował Geatano Donizetti
do llibretta Felice Romaniego na podstawie sztuki Wiktora Hugo. ?Lukrecję Borgię? wystawiono po raz pierwszy w 1833 roku w Mediolanie, a polska prapremiera odbyła się w 1843 roku w Warszawie.

Lukrecja Borgia (ur. 18 kwietnia 1480 r. w Subiaco, zm. 24 czerwca 1519 r. w Ferrarze) ? córka kardynała Rodrigo Borgii, późniejszego papieża Aleksandra VI, księżna Ferrary.
W 1493 roku została wydana za mąż za Giovanniego Sforzę, pana na Pesaro. Małżeństwo unieważniono w 1497 roku, a w następnym poślubiła Alfonsa d?Aragon, królewicza neapolitańskiego. Drugi mąż Lukrecji zginął zamordowany na polecenie jej brata Cezara. W 1503 roku wyszła za mąż po raz trzeci za Alfonsa I d?Este, księcia Ferrary. Pod nieobecność męża zajmowała się zarządzaniem państwem. Znana była jako protektorka artystów. Przez dłuższy czas była owiana złą sławą. Przypisywano jej kazirodcze stosunki z ojcem i bratem Cezarem. W związku z tym stała się popularną bohaterką utworów literackich, a później także filmowych. W II połowie XIX w. jej postać zrehabilitowano przez historiografię.

 

Retransmisja opery ?Lukrecja Borgia? z San Francisco Opera odbędzie się w czwartek
10 kwietnia o godzinie 18.00 w 12 kinach sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie.

 

Bilety:

Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Wrocław Arkady Wrocławskie:
40 zł – bilet normalny

32 zł – bilet ulgowy (dla uczniów i studentów z ważną legitymacją)

30 zł – bilet grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób)
Warszawa Ursynów i Warszawa Złote Tarasy:
45 zł – bilet normalny

35 zł – bilet ulgowy (dla uczniów i studentów z ważną legitymacją)

30 zł – Bilet grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób)

 

Bilety normalne i ulgowe można nabyć w kasach kin oraz online.

 

Bilety grupowe u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach
(telefony kom.: pon. ? pt., 9.00 ? 17.00):

 

Multikino Lublin, al. Spółdzielczości Pracy 36, 20-147 Lublin, tel.: 81 460 28 24

 

Bilety już w sprzedaży: www.multikino.pl

 

Program pokazu:

Opera w 2 aktach z prologiem, śpiewana po włosku.

Libretto – Felice Romani

Start: 18:00

Czas trwania: 136 min.

Prolog: 42 minuty

Akt I: 40 minut

Akt II: 54 minuty

Przerwa: brak

 

Obsada:

Lukrecja Borgia – Renee Fleming

Maffio Orsini – Elizabeth Deshong

Gennaro – Michael Fabiano

Alfonso D?este – Vitalij Kowaljow

Rustighello – Daniel Montenegro

Jeppo Liverotto – Christopher Jackson

Oloferno Vitellozzo – Brian Jagde

Apostolo Gazello – Austin Kness

Astolfo          – Ryan Kuster

Ascanio Petrucci – Ao Li

Gubetta – Igor Vieira

 

Produkcja:

Muzyka – Getano Donizetto

Dyrygent – Riccardo Frizza

Reżyseria – John Pascoe

Dyrektor Chóru – Ian Robertson

 

Organizator: Multikino S.A.

Producent: San Francisco Opera, Rising Alternative

Dystrybutor: Rising Alternative

Nośnik / Technologia: DCP, High Definition, Digital Dolby Surround, napisy angielskie. Nagranie zrealizowano w październiku 2011 roku.

 

Patroni: Mediarun.pl, Tygodnik Przegląd, Miesięcznik Stolica, Infomusic.pl, Polskamuza.eu, Opera.info.pl, Superstarsi.pl, Warsaw Insider oraz RMF Classic.

 

Mecenasem projektu ?Opera i Balet HD w Multikinie? jest firma OSRAM.

Szczegóły i bilety: www.multikino.pl

 

 

?Sarila: Podróż do krainy legend? w Multikinie

Już 4 kwietnia w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo animację ?Sarila: Podróż do krainy legend?, do którego głosów użyczyli m.in. zdobywca Oscara Christopher Plummer i laureatka Złotego Globu Genevieve Bujold, w polskiej wersji językowej usłyszymy zaś m.in. Adama Ferency
i Katarzynę Maciąg. 

Kiedy za sprawą złych mocy szczęście odwraca się od plemienia Eskimosów, jedynym sposobem na pokonanie zaklęcia pozostaje wyprawa do magicznej krainy Sarila. Na czele ekspedycji staną dzielny syn wodza Putulik i jego piękna narzeczona Apik, wspierani przez młodego czarodzieja Markussiego, psotnego leminga oraz zaprzęg wesołych psów husky. Czy bohaterom uda się dotrzeć do skrytej pośród lodowców krainy, do której wejście ? jak głosi legenda ? mogą odnaleźć wyłącznie osoby o dobrym i czystym sercu? Scenariusz filmu oparto na prastarych indiańskich legendach. W oryginalnej wersji dubbingowej animacji ?Sarila: Podróż do krainy legend?, której pełna przygód i humoru fabuła stanowi gwarancję doskonałej zabawy dla dużych i małych widzów, głosów użyczyli m.in. zdobywca Oscara Christopher Plummer i laureatka Złotego Globu Genevieve Bujold, w polskiej wersji językowej usłyszymy zaś m.in. Adama Ferency i Katarzynę Maciąg.

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS. W ramach akcji ?Rodzina do kina? Multikino i Radio ZET zapraszają rodziców z dziećmi do uczestniczenia w premierach filmów familijnych w bardzo atrakcyjnych cenach. Również na seanse filmu ?Sarila: Podróż do krainy legend?, od poniedziałku do niedzieli do godziny 17.00 rodzice z dziećmi mogą kupować bilety rodzinne i płacić za bilet tyle co dziecko.

 

O filmie ?Sarila: Podróż do krainy legend?

Reżyseria: Nancy Florence Savard
Scenariusz: Roger Harvey, Paul Risacher, Pierre Tremblay

Dubbing:

Adam Ferency – Angakok

Katarzyna Maciąg – Apik

Paweł Ciołkosz – Markussi

Krzysztof Wach – Putulik

Jolanta Wołłejko – Saya

Sara Lewandowska – Mipuluk

Andrzej Blumenfeld – Ukpik

Anna Dereszowska – Sedna

Z Broadway?u prosto do kin sieci Multikino!

– spektakl ?Romeo i Julia? z Orlando Bloomem w roli głównej

Już w najbliższy poniedziałek 7. kwietnia o 18.00 Multikino zaprasza na specjalne pokazy sztuki Williama Szekspira ?Romeo i Julia?. Nagranie spektaklu zrealizowano w listopadzie ubiegłego roku w słynnym Richard Theatre na nowojorskim Broadwayu.

Broadway na wielkim ekranie po raz pierwszy w Polsce! 7 kwietnia o 18.00 w wybranych kinach sieci Multikino widzowie będą mogli uczestniczyć w specjalnej projekcji spektaklu pt.: ?Romeo i Julia?. Pokaz odbędzie się w oryginalnej wersji z polskimi napisami. W rolach głównych widzowie zobaczą gwiazdę światowego kina Orlando Blooma oraz przepiękną, znaną z desek Broadwayu Condolę Rashad.

Spektakl będzie wyświetlany 7 kwietnia o godzinie 18.00 w 13 kinach sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie.

 

Obsada:

Romeo ? Orlando Bloom

Julia ? Condola Rashad

Ojciec Laurenty ? franciszkanin – Brent Carver

Marta ? opiekunka i powiernica Julii – Jayne Houdyshell

Capuleti – Chuck Cooper

Pani Capuleti ? małżonka Capuletiego – Roslyn Ruff

Merkucjo ? krewny księcia, przyjaciel Romea – Christian Camargo

Benvolio ? synowiec Montecchiego, przyjaciel Romea – Conrad Kemp

Tybalt ? krewny Pani Capuleti – Corey Hawkins

Escalus ? książę panujący w Weronie – Geoffrey Owens

Montecchi – Michael Rudko

Pani Montecchi ? małżonka Montecchiego – Tracy Sallows

 

Produkcja:

Reżyseria: David Levaux

Reżyseria na potrzeby nagrania: Don Roy King

Scenografia: Jesse Poleshuck

Kostiumy: Fabio Toblini

Oświetlenie: David Weiner

Dźwięk: David Van Tieham

Producenci: more2screen, Broadway HD

Czas trwania: 160 min.

 

Bilety:

40 zł ? normalny

35 zł ? ulgowy (Uczniowie i Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy)

30 zł ? bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

 

Bilety grupowe u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach (telefony kom. pon. ? pt. 9.00-17.00):

 

 

Multikino Lublin, al. Spółdzielczości Pracy 36, 20-147 Lublin, tel.: 81 460 28 24

 

Bilety już w sprzedaży: www.multikino.pl

 

Organizator: Multikino S.A.

Dystrybutor: More2Screen

Nośnik / Technologia: DCP, High Definition, Digital Dolby Surround, polskie napisy

Patroni: Mediarun.pl, Tygodnik Przegląd, Miesięcznik Stolica, Infomusic.pl, Polskamuza.eu, Opera.info.pl, Superstarsi.pl, Warsaw Insider oraz RMF Classic.

Mecenat: OSRAM, CITI handlowy

 

 

Cztery filmy premierowo na ekranach kin sieci Multikino

 Już 4 kwietnia w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo aż pięć filmów: film SF ?Niezgodna? reżysera ?Jestem Bogiem?, komedię ?Kochanie, chyba cię zabiłem? ze Zbigniewem Zamachowskim, ?Drogę do zapomnienia? z Colinem Firthem i Nicole Kidman w rolach głównych oraz ?Syna Bożego? twórców popularnego serialu ?Biblia?.

?Niezgodna? to film Neila Burgera, reżysera ?Jestem Bogiem? i ?Iluzjonisty?. W metropolii wzniesionej na ruinach Chicago idealne społeczeństwo budowane jest na zasadzie selekcji. Każdy nastolatek musi przejść test predyspozycji określający jego przynależność do jednej z pięciu grup. Jeśli nie posiadasz żadnej z pięciu kluczowych cech, będziesz żyć na marginesie. Jeśli zaś masz więcej niż jedną z nich, jesteś NIEZGODNYM i czeka cię całkowita eliminacja. Chyba że – tak jak Beatrice (Shailene Woodley – ?Spadkobiercy?) – uda ci się uciec i znaleźć drogę do podziemnego świata ludzi, którzy zdecydowali się rzucić wyzwanie bezdusznemu systemowi. Beatrice musi znaleźć w sobie dość odwagi, by zaryzykować wszystko w walce o to, co kocha najbardziej.

?Kochanie, chyba cię zabiłem? to pełna humoru komedia sensacyjna o zbrodni z przypadku i śledztwie wbrew wszelkim procedurom, w której Zbigniew Zamachowski odkrywa przed widzami swoje nowe, zabójczo zabawne wcielenie. Śledczy Wierzbowski (Ireneusz Czop) – samozwańczy twardziel i naśladowca Brudnego Harry?ego, doprowadza do załamania nerwowego kolejnego partnera, do reszty wyczerpując cierpliwość szefa. Zmęczony wybrykami Wierzbowskiego przełożony skazuje go na towarzystwo funkcjonariusza Grasia (Arkadiusz Jakubik), chorobliwie przesądnego specjalisty od… papierkowej roboty. Niekonwencjonalny duet szybko staje przed największym wyzwaniem w karierze. Wszystko za sprawą Jana (Zbigniew Zamachowski), który pechowo zastrzelił niewierną żonę (Iza Kuna) i jej kochanka (Leszek Lichota). Nieustępliwi policjanci ruszają tropem zabójcy, a lista ofiar kilera z przypadku niespodziewanie zaczyna się wydłużać…

W ?Drodze do zapomnienia?, ekranizacji bestsellerowej powieści Erica Lomaxa (brytyjskiego oficera pojmanego przez Japończyków podczas II wojny światowej), główne role zagrali zdobywcy Oscarów Colin Firth i Nicole Kidman. Osadzony w obozie jenieckim Lomax (Firth) jest zmuszany do wycieńczającej pracy przy budowie osławionej Kolei Śmierci (Kolei Birmańskiej). Ceną za jej powstanie jest życie dziesiątek tysięcy jeńców i ludności cywilnej. Jako specjalista od łączności, Lomax konstruuje radio, które ma być źródłem informacji o wydarzeniach na froncie. Odnalezione przez strażników, staje się przyczyną brutalnych przesłuchań, podczas których oficer ociera się o śmierć. Lata później, zmagający się z wojenną traumą Lomax wyrusza na poszukiwanie swojego japońskiego oprawcy. Ma nadzieję, że konfrontacja z dawnym wrogiem pozwoli mu rozliczyć się z przeszłością i zamknąć raz na zawsze ten wstrząsający rozdział swego życia.

Dziesięć lat po historycznym sukcesie ?Pasji? Mela Gibsona (3,5 miliona widzów w Polsce), nowa ekranizacja najsłynniejszej historii świata ukazuje całe życie Chrystusa – od narodzin przez Jego nauczanie, ukrzyżowanie aż po zmartwychwstanie. W poruszającym kinowym obrazie ?Syn Boży? nakręconym z epickim rozmachem przez twórców bijącego rekordy popularności serialu ?Biblia?, w tytułowej roli będziemy podziwiać portugalskiego aktora Diogo Morgado, a jako Marię pamiętną z dwukrotnie nominowanej do Złotego Globu roli w ?Dotyku anioła? Romę Downey. Przejmującą muzykę do filmu skomponował Hans Zimmer, uhonorowany Oscarem twórca kompozycji do ?Zniewolonego. 12 Years a Slave?, ?Incepcji?, ?Gladiatora? i ?Króla Lwa?. ?To mocny i przejmujący film, najpiękniejszy obraz o Jezusie, jaki kiedykolwiek widziałem?, chwali obraz pastor Rick Warren.

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

 

O filmie ?Niezgodna?

Reżyseria: Neil Burger
Scenariusz: Evan Daugherty, Vanessa Taylor

Obsada:

Shailene Woodley – Beatrice „Tris” Prior

Theo James – Cztery

Ashley Judd – Natalie Prior

Jai Courtney – Eric

Ray Stevenson – Marcus Eaton

Zoë Kravitz – Christina

Miles Teller – Peter

Tony Goldwyn – Andrew Prior

 

O filmie ?Kochanie, chyba cię zabiłem?

Reżyseria: Kuba Nieścierow
Scenariusz: Kuba Nieścierow

Obsada:

Zbigniew Zamachowski – Jan

Marcin Korcz – Kacper

Ireneusz Czop – Wierzbowski

Arkadiusz Jakubik – Graś

Roma Gąsiorowska-Żurawska – Lucyna

Izabela Kuna – Janina

 

O filmie ?Droga do zapomnienia?

Reżyseria: Jonathan Teplitzky
Scenariusz: Frank Cottrell Boyce, Andy Paterson

Obsada:

Colin Firth – Eric Lomax

Nicole Kidman – Patricia Wallace

Jeremy Irvine – Młody Eric Lomax

Stellan Skarsg?rd – Finlay

Hiroyuki Sanada – Nagase

Sam Reid – Młody Finlay

Tanroh Ishida – Młody Nagase

James Fraser ? Duncan

 

O filmie ?Syn Boży?

Reżyseria: Christopher Spencer
Scenariusz: Richard Bedser, Christopher Spencer, Colin Swash, Nic Young

Obsada:

Diogo Morgado – Jezus

Roma Downey – Maria, matka Jezusa

Greg Hicks – Piłat

Adrian Schiller – Kajfasz

Darwin Shaw – Piotr

Sebastian Knapp – Jan

Joe Wredden – Judasz

Simon Kunz – Nikodem