Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • baner-www-957x304px
  • Godziny święta 957x304 OLIMP GALERIA 2018
  • Godziny święta 957x304 OLIMP rozrywka 2018
  • Olimp_KS_957x304

Wydarzenia specjalne i premiery Multikino (23-30.05.2014)

?X-Men: Przeszłość, która nadejdzie? premierowo na ekranach kin sieci Multikino

 

Już 23 maja w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo ?X-Men: Przeszłość, która nadejdzie? Bryana Singera (?X-Men?, ?Walkiria?).

?X-Men: Przeszłość, która nadejdzie? Bryana Singera (?X-Men?, ?Walkiria?) to spektakularny film science fiction ukazujący dalsze losy legendarnych superbohaterów, kulisy konfliktu między nimi i ich walki o akceptację. X-Men zawalczą
o przetrwanie gatunków w dwóch epokach. Znani z poprzednich części bohaterowie połączą siły z młodszymi wersjami samych siebie, znanymi z filmu ?X-Men: Pierwsza klasa? i przeniosą się w przeszłość, by ocalić swoją i naszą przyszłość. W rolach głównych wystąpili: James McAvoy (?Pokuta?), Michael Fassbender (?Prometeusz?), Jennifer Lawrence (?Igrzyska śmierci?), Ian McKellen (trylogia ?Władca pierścieni?), Patrick Stewart (?X-Men?), Nicholas Hoult (?Był sobie chłopiec?), Omar Sy (?Nietykalni?), Hugh Jackman (?Wolverine?), Anna Paquin (serial TV ?Czysta krew?), Ellen Page (?Incepcja?) i Halle Berry (?Atlas chmur?). Film wyświetlany będzie zarówno w wersji 2D, jak i 3D.

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

 

O filmie ?X-Men: Przeszłość, która nadejdzie?

Reżyseria: Bryan Singer
Scenariusz: Simon Kinberg

Obsada:

James McAvoy – Charles Xavier / Profesor X

Michael Fassbender – Erik Lehnsherr / Magneto

Jennifer Lawrence – Raven / Mystique

Hugh Jackman – Logan / Wolverine

Nicholas Hoult – Hank McCoy / Bestia

Ian McKellen – Erik Lehnsherr / Starszy Magneto

Patrick Stewart – Profesor Charles Xavier

Ellen Page – Kitty Pryde / Shadowcat

 

ENEMEF: Noc X-Men

 

ENEMEF: Noc X-Men to maraton z najbardziej nietypowymi superbohaterami popkultury. X-Men to seria komiksów, należąca do kultowego wydawnictwa Marvel Comics. Postaci mutantów stworzyli ponad czterdzieści lat temu legendarni twórcy ? Stan Lee i Jack Kirby. Seria filmów o X-Menach ma wszystko, czego można oczekiwać: dynamiczną akcję, przewrotny humor, świetną obsadę, wątek romansowy i doskonałe efekty specjalne.

 

Oto repertuar i kolejność emisji filmów:

– widowiskowy X-MEN 2,

– fenomenalny X-MEN: PIERWSZA KLASA,

– mroczny WOLVERINE,

– wyczekiwany X-MEN: PRZESZŁOŚĆ, KTORA NADEJDZIE (PREMIEROWO).

 

Dołącz na Facebooku:

http://on.fb.me/1kt0EQy

 

*** Więcej informacji ***

znajdziesz pod adresem: http://www.enemef.pl

 

ENEMEF: Noc X-Men odbędzie się 23 maja (piątek) jednocześnie w 28 Multikinach
w Polsce: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Malta, Poznań 51, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Włocławek, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze, Zgorzelec.

 

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:

Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 07:00 rano

 

Cennik biletów

– 27 zł: cena ulgowa: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl – dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 27 zł każdy

– 29 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC

– 32 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych

– 33 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką

– 35 zł: cena normalna

Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający
do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).

W Multikinie Złote Tarasy ceny biletów są wyższe o 3 zł (nie dotyczy biletów ze zniżką smsową).

 

Rezerwacja i przedsprzedaż biletów:

Bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez Internet, przedsprzedaż rozpocznie się w piątek 2 maja po 18:00. Brak możliwości rezerwacji biletów. Więcej informacji na temat przedsprzedaży oraz rezerwacji biletów pod adresem www.enemef.pl.

 

Informacje o filmach:

 

X-Men 2

X2, USA 2003, 133′

reżyseria: Bryan Singer

scenariusz: Michael Dougherty, David Hayter, Dan Harris

obsada: Hugh Jackman, Halle Berry, Anna Paquin

muzyka: John Ottman

 

„X-Men 2″ to kontynuacja filmu z 2000 roku. Mutanci powracają, by walczyć ze swoim starym wrogiem.

 

Napięcie w stosunkach pomiędzy mutantami a ludźmi rośnie. Do zaostrzenia konfliktu przyczynia się atak mutanta na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. W jego wyniku udziela on specjalnych uprawnień generałowi Williamowi Strykerowi, który wypowiada wojnę X-Menom. Xavier, Wolverine, Storm i inni muszą zjednoczyć siły z Magneto, aby zapobiec katastrofie.

 

Fantastyczny film z dynamiczną akcją, spektakularnymi efektami specjalnymi
i znakomitą obsadą.

 

X-Men: Pierwsza klasa

X-Men: First Class, USA 2011, 140′

reżyseria: Matthew Vaughn

scenariusz: Jane Goldman, Ashley Miller, Zack Stenz

obsada: James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence

muzyka: Henry Jackman

 

„X-Men: Pierwsza klasa” to efektowny film akcji, ukazujący początek sagi X-Men.

 

Akcja rozgrywa się w latach sześćdziesiątych XX wieku, kiedy konflikt między Stanami Zjednoczonymi, a Związkiem Radzieckim był zagrożeniem dla całego świata. Wtedy też odkryto istnienie mutantów. Charles Xavier i Erik Lensherr byli młodymi ludźmi, którzy odkryli w sobie niezwykłe moce. Zanim zostali śmiertelnymi wrogami, przyjaźnili się
i połączyli swe siły z innymi mutantami, aby zapobiec największemu zagrożeniu, przed którym stanął świat.

 

Dzięki fenomenalnym efektom specjalnym, ale także doskonałej grze aktorskiej,
ta część przez wielu uważana jest za najlepszą z całej serii.

 

Wolverine

The Wolverine, USA 2013, 126′

reżyseria: James Mangold

scenariusz: Mark Bomback, Scott Frank

obsada: Hugh Jackman, Tao Okamoto, Rila Ai Fukushima

muzyka: Marco Beltrami

 

Hugh Jackman ponownie w roli tajemniczego, obdarzonego niezwykłą mocą wojownika.

 

Wolverine wyrusza do współczesnej Japonii. Stawia tam czoła nie tylko obcej kulturze, lecz także śmiertelnie groźnym wrogom, którzy gotowi są na wszystko, by go zniszczyć. Odkryje swoje słabości, zyskując przy tym siłę, o której dotąd mógł tylko marzyć, a jego los zmieni się na zawsze?

 

Wolverine to jedna z najważniejszych postaci popkultury. „Empire Magazine” umieścił go na czwartym miejscu listy pięćdziesięciu najlepszych bohaterów komiksowych.

 

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie (PREMIEROWO!)

X-Men: Days of Future Past, USA, Wielka Brytania 2014, 130′

reżyseria: Bryan Singer

scenariusz: Simon Kinberg

obsada: Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Hugh Jackman

muzyka: John Ottman

 

Wyczekiwana przez fanów piąta część serii ma szansę pobić popularnością wszystkie poprzednie ekranizacje.

 

Akcja rozgrywa się w dwóch planach czasowych. W odległej przyszłości większość mutantów przetrzymywana jest w obozach koncentracyjnych, a gigantyczne roboty zwane Sentinels kontrolują sytuację w Ameryce. W czasach współczesnych X-Meni walczą ze złym Bractwem pod wodzą Mystique, próbując zapobiec wydarzeniu, które w przyszłości doprowadzi do tak tragicznej sytuacji.

 

Znani z poprzednich części bohaterowie łączą siły z młodszymi wersjami samych siebie z filmu „X-Men: Pierwsza klasa” i przenoszą się w przeszłość, by ocalić swoją przyszłość.

 

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

– ograniczenie wiekowe: 15 lat; osoby w wieku poniżej 18 lat muszą przynieść ze sobą zgodę rodzica lub prawnego opiekuna, wzór zgody można znaleźć na www.enemef.pl (na marginesie po wybraniu repertuaru) oraz na www.multikino.pl,

– możliwość wnoszenia prowiantu i napojów: zgodnie z Regulaminem Multikina nie można na sale kinowe wnosić ani napojów, ani jedzenia zakupionego poza Multikinem,

– w związku z powtarzającymi się pytaniami, ze względu na prawa autorskie i brak licencji nie można w Polsce zagrać: Gwiezdnych Wojen, Terminatora, serii Batmana, Monty Pythona,

– specjalne zniżkowe bilety (SMSowe), w cenie 25 zł (o 8 zł niższej niż normalna) można kupić tylko w terminie, podanym w SMSie; SMSy zniżkowe zostaną wysłane do Szczęśliwców, wybranych ze wszystkich zarejestrowanych na www.enemef.pl,

– filmy są wyświetlane w wersjach z oryginalną ścieżką dźwiękową, z polskimi napisami,

– pomiędzy filmami będą około piętnastominutowe przerwy w trakcie których można skorzystać z WC, barów itp.,

– kupony na dolewkę Coca-Coli będą rozdawane przy wejściu na ENEMEF.

 

 

 

 

Gratka dla najmłodszych ? ?Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki?
i ?Listonosz Pat i wielki świat? na ekranach kin sieci Multikina

 

23 maja w kinach sieci Multikino premierowo aż dwie animacje  ?Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki? i ?Listonosz Pat i wielki świat?. Przygody ulubionych bohaterów można zobaczyć w ramach akcji ?Rodzina do kina? Multikino i Radio ZET ? rodzice płacą za bilet tyle samo co dziecko.

Chociaż od powrotu Dorotki z Oz minęła zaledwie chwila, na dziewczynkę czeka już kolejna przygoda. Wezwana przez przyjaciół – Stracha na wróble, Tchórzliwego Lwa i Blaszanego Drwala – ponownie przenosi się do zaczarowanej krainy. Na miejscu odkrywa, że pod jej nieobecność władzę nad Oz przejął brat Złej Czarownicy z Zachodu – złośliwy i przebiegły Błazen. Jedyną osobą zdolną powstrzymać złoczyńcę jest Dorotka. Aby tego dokonać, dzielna dziewczyna będzie musiała udać się
w daleką podróż do Szmaragdowego Grodu. Zanim tam dotrze, by zmierzyć się z Błaznem, przeżyje mnóstwo przygód, spotka starych znajomych oraz zupełnie nowych, zaskakujących sojuszników. Animację ?Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki? wyreżyserowali Dan St. Pierre (?I Ty możesz zostać bohaterem?) i Will Finn (?Rogate ranczo?).

 

Sympatyczny listonosz Pat z małego spokojnego miasteczka zapragnie wziąć udział w niezwykle popularnym telewizyjnym show ?Gwiazdą być!?. Czeka go więc wyprawa do wielkiego miasta w zwariowany świat gwiazd i telewizyjnych osobowości. Będzie to dla niego wielka i niebezpieczna przygoda. Na szczęście, jak zwykle może liczyć na swoich starych przyjaciół z rodzinnego miasteczka oraz swawolnego kota Jessa, dzięki którym odkryje, że od sławy, kariery i świateł wielkiej metropolii stokroć cenniejsza jest grupa bliskich osób, z którymi nigdy nie można się nudzić. ?Listonosz Pat i wielki świat? to animacja Mike?a Disy, reżysera ?Dead Space: Aftermath?.

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS. W ramach akcji ?Rodzina do kina? Multikino i Radio ZET zapraszają rodziców z dziećmi do uczestniczenia w premierach filmów familijnych w bardzo atrakcyjnych cenach. Również na seanse filmów ?Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki? i ?Listonosz Pat i wielki świat?, od poniedziałku do niedzieli do godziny 17.00 rodzice z dziećmi mogą kupować bilety rodzinne i płacić za bilet tyle co dziecko.

O filmie ?Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki?

Reżyseria: Dan St. Pierre, Will Finn
Scenariusz: Adam Balsam, Barry Glasser, Randi Barnes

Dubbing:

Dorotka – Anna Cieślak

Błazen – Jarosław Boberek

Marszałek Pianka – Wojciech Machnicki

Porcelanowa Księżniczka – Anna Sztejner

Drewniak – Jan Kulczycki

Sowa Mądralek – Cezary Żak

Strach na wróble – Michał Wójcik

Tchóżliwy Lew – Marcin Wójcik

Blaszany Drwal – Waldemar Wilkołek

Glinda – Joanna Domańska

 

O filmie ?Listonosz Pat i wielki świat?

Reżyseria: Mike Disa
Scenariusz: Annika Bluhm, Kim Fuller, Nicole Dubuc

Dubbing:

Listonosz Pat – Jacek Kopczyński

Carbunkle – Waldemar Barwiński

Kuba Powiatowy – Tomasz Bednarek

Wilf – Przemysław Stippa

Ceo – Mieczysław Morański

Sara – Anna Apostolakis

Mrs. Goggins – Elżbieta Gaertner

Julian – Adam Pluciński

Ben – Grzegorz Drojewski

Josh – Mateusz Weber

PC Selby – Zbigniew Konopka

Ajay – Janusz Wituch

Alf – Cezary Kwieciński

Dorota – Elżbieta Futera-Jędrzejewska

Dziennikarka – Joanna Węgrzynowska

 

?War Horse? National Theatre Live po raz pierwszy w Multikinie!

 

Multikino i British Council w ramach cyklu Teatry brytyjskie w Multikinie zapraszają 29 maja na specjalne pokazy scenicznej adaptacji słynnej powieści Micheala Morpurgo ?War Horse? (?Czas Wojny?) w reżyserii Nicka Stafforda.

 

 

 

National Theatre Live ponownie w Multikinie! 29 maja w wybranych kinach sieci Multikino widzowie będą mogli uczestniczyć w specjalnych pokazach ?War Horse?. Sztuka oparta jest na powieści jednego z najpoczytniejszych brytyjskich pisarzy dziecięcych Michaela Morpurgo pt. ?War Horse” (?Czas Wojny?).

 

?War Horse? To wzruszająca opowieść o sile przyjaźni i miłości w świecie targanym piekłem wojny, gdy niewinność zostaje zderzona z przemocą. Sztuka Nicka Stafforda, za którą był nominowany do prestiżowej Laurence Olivier Award, urzeka magią teatru,  imponuje realizatorskim rozmachem i scenicznymi rozwiązaniami. W spektaklu wykorzystano naturalnych rozmiarów figury zwierząt pochodzące ze słynącej ze znakomitej sztuki kukiełkowej Handspring Puppet Company.

 

Po wybuchu I Wojny Światowej, Joey, ukochany koń młodszego syna Alberta, zostaje sprzedany kawalerii i wysłany do Francji. Wkrótce dostaje się pod ogień wroga i los zsyła go na niezwykłą odyseję, służy obu stronom, aby w końcu znaleźć się na ziemi niczyjej. Albert nie może zapomnieć o Joey?m i będąc zbyt młodym, żeby zaciągnąć się do wojska, wyprawia się na niebezpieczną misję, aby go odnaleźć i sprowadzić do domu.

 

Obsada/Produkcja:

Reżyseria: Nick Stafford

Na podstawie powieści ?War Horse? (?Czas Wojny?) Michaela Morpurgo

Czas trwania: ok 180 min.

Pokaz w wersji oryginalnej z polskimi napisami.

 

?War Horse? National Theatre Live zobaczymy w czwartek 29 maja o godzinie 18.00
w 13 kinach sieci Multikino. Zapraszamy do kin: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie.

 

Bilety:

40 zł ? normalny

35 zł ? ulgowy (Uczniowie i Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy)

30 zł ? bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

 

Bilety grupowe u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach (telefony kom. pon – pt, 9-17):

 

Multikino Lublin, al. Spółdzielczości Pracy 36, 20-147 Lublin, tel.: 81 460 28 24

 

Bilety już w sprzedaży: www.multikino.pl

 

Organizator: Multikino S.A.

Partner Strategiczny: British Council

Dystrybutor: Cikanek Management

Nośnik / Technologia: DCP, High Definition, Digital Dolby Surround, polskie napisy

Patroni: Mediarun.pl, Tygodnik Przegląd, Miesięcznik Stolica, Infomusic.pl, Polskamuza.eu, Opera.info.pl, Superstarsi.pl, TerazTeatr.pl, trojmiasto.pl, Warsaw Insider oraz RMF Classic.

Mecenat: OSRAM, CITI handlowy