Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • Olimp_FS_957x304
  • banner_1166x320px (002)
  • OLIMPstudent

Weekend z ekranizacją oraz wystawa multimedialna „Wikingowie – życie i legenda” w Multikinie (12 – 19.09)

Wikingowie-życie i legenda wystawa multimedialna z Muzeum Brytyjskiego_plakat

 

Weekend z ekranizacją w kinach sieci Multikino
Już 12 września w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo dwie ekranizacje bestsellerów: „Zostań, jeśli kochasz” z Chloë Grace Moretz oraz „Zanim zasnę” z Nicole Kidman i Colinem Firthem; a także film obyczajowy „Gdybym tylko tu był” Zacha Braffa („Powrót do Garden State”).

„Zostań, jeśli kochasz” to film oparty na bestsellerowej powieści o miłości i odwadze, która wywołała sensację na całym świecie. W roli głównej występuje Chloë Grace Moretz („Carrie”), jedna z najbardziej fascynujących aktorek młodego pokolenia, porównywana do Jennifer Lawrence. Mia Hall (Chloë Grace Moretz) to nieśmiała, niezwykle utalentowana dziewczyna, która stoi przed najtrudniejszym życiowym wyborem. Jeśli zdecyduje się opuścić dom, by podążać za muzycznymi marzeniami, straci miłość swojego życia. Wszystko zmienia się w wyniku pewnego wydarzenia, a Mia zawieszona przez jeden dzień między życiem a śmiercią musi zdecydować, po której stronie zostanie. Czy wielka miłość przezwycięży niepewność i strach? „Zostań, jeśli kochasz” to niezwykła historia o znajdowaniu swojego miejsca na Ziemi, umiejętności żegnania się z przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi.

„Zanim zasnę” to ekranizacja światowego bestsellera Stevena J. Watsona, jednego z najlepszych thrillerów XXI wieku. Powieść Watsona została sprzedana do ponad 30 krajów na całym świecie. Znalazła się w pierwszej dziesiątce na amerykańskiej liście bestsellerów, co było największym sukcesem brytyjskiej literatury od czasów J.K. Rowling. Nie trzeba było długo czekać na propozycję ekranizacji. Adaptację „Zanim zasnę” zdecydował się nakręcić angielski reżyser Rowan Joffé. Produkcją zajęli się firma Ridleya Scotta – Scott Free, a także StudioCanal i Millennium Films. W głównych rolach zagrali zaś: Nicole Kidman, Colin Firth oraz Mark Strong. Christine codziennie budzi się, nie pamiętając kim jest i nie potrafiąc przypomnieć sobie żadnych faktów z przeszłości. Będąca efektem wypadku sprzed lat amnezja sprawia, że jest uzależniona od otaczającego ją troską męża. W celu uporządkowania rzeczywistości prowadzi pamiętnik, w którym opisuje otaczający ją świat. Gdy jej zapiski zaczynają coraz bardziej odbiegać od tego, co słyszy od współmałżonka, postanawia za wszelką cenę odkryć prawdę o swojej przeszłości.

„Gdybym tylko tu był” to pierwszy film wyreżyserowany przez Zacha Braffa od czasów przeboju kina niezależnego, debiutanckiego „Powrót do Garden State”. Film zrealizowany został na podstawie scenariusza autorstwa reżysera i jego brata Adama. To zabawna, poruszająca i uniwersalna opowieść o tym, co dla rodzica, współmałżonka i dziecka oznaczać może znalezienie się na rozdrożu życia. Aidan Bloom (Zach Braff) i jego żona Sarah (Kate Hudson) mieszkają w Los Angeles z dwójką dzieci, Grace i Tuckerem. Sarah utrzymuje rodzinę, pracując w administracji publicznej, podczas gdy niespełniony aktor Aidan spędza czas na przesłuchaniach i przenoszeniu się w świat dziecięcych marzeń. Kiedy jego owdowiały ojciec, walczący z poważną chorobą Gabe (Mandy Patinkin), nie jest już w stanie dłużej opłacać szkoły swoich wnuków, Aidan przełamuje tradycję i decyduje się uczyć dzieci. Przewartościowując swoją karierę, rodzinę i wiarę, mężczyzna zdaje sobie sprawę z tego, że zarówno on jak i jego najbliżsi mogą znaleźć spełnienie w poznawaniu nowych rozdziałów swojego życia.

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

O filmie „Zostań, jeśli kochasz”
Reżyseria: R.J. Cutler
Scenariusz: Shauna Cross
Obsada:
Chloë Grace Moretz – Mia Hall
Mireille Enos – Kat Hall
Joshua Leonard – Denny Hall
Stacy Keach – Dziadek
Jamie Blackley – Adam Wilde
Liana Liberato – Kim Schein
Lauren Lee Smith – Willow
Jakob Davies – Teddy Hall

O filmie „Zanim zasnę”
Reżyseria: Rowan Joffé
Scenariusz: Rowan Joffé
Obsada:
Nicole Kidman – Christine Lucas
Colin Firth – Ben Lucas
Mark Strong – Dr Nash
Anne-Marie Duff – Claire
Rosie MacPherso – Emily
Jing Lusi – Pielęgniarka Kate
Chris Cowlin – Oficer policji
Adam Levy – Mąż

O filmie „Gdybym tylko tu był”
Reżyseria: Zach Braff
Scenariusz: Zach Braff, Adam J. Braff
Obsada:
Zach Braff – Aidan
Kate Hudson – Sarah
Joey King – Grace
Pierce Gagnon – Tucker
Mandy Patinkin – Gabe
Ashley Greene – Janine
Josh Gad – Noah
Jim Parsons – Paul
Donald Faison – Anthony

 

Wikingowie: życie i legenda – wystawa multimedialna z Muzeum Brytyjskiego w Multikinie!

Multikino i British Council w ramach cyklu wydarzeń brytyjskich w Multikinie zapraszają 15 września o 19:00 na retransmisję nowatorskiego projektu, wystawy multimedialnej z Muzeum Brytyjskiego pt. Wikingowie: życie i legenda. To druga w historii produkcja tego typu zrealizowana przez londyńskie muzeum. Pierwszą produkcją był zapis wystawy p.t. Życie i śmierć w Pompejach i Herkulanum, którą widzowie mieli okazję zobaczyć w marcu. Tym razem przeniesiemy się w świat Wikingów w kinowej jakości obrazu i dźwięku.

 

British Museum po raz kolejny proponuje widzom prywatne zwiedzanie zgromadzonych kolekcji dzieł. Tym razem zaprasza na wystawę pt. Wikingowie: życie i legenda, dokumentującą życie VIII-wiecznych skandynawskich wojowników. To kolejna odsłona nowatorskiego projektu londyńskiej instytucji, która specjalnie na użytek kin przygotowuje retransmisje najważniejszych wystaw – w najlepszej jakości dźwięku i obrazu HD. Relacja z wystawy zawiera również wypowiedzi ekspertów oraz efektowne inscenizacje. Pierwsze słowo na temat wystawy należeć będzie do Neila MacGregora – dyrektora Muzeum. Zgromadzone eksponaty oraz dzieła zostaną także opisane przez dwóch znakomitych historyków – Michaela Wooda oraz Bettany Hughes.

Wystawę ożywi natomiast Garreth Williams – znawca i kurator sztuki, będący jednocześnie ekspertem od statków, oręża, wierzeń, tradycji, języka oraz prawa zwyczajowego Wikingów. Projekcja obejmować będzie wyjątkowe inscenizacje z życia wojowników oraz pozwoli widzowi przyjrzeć się z bliska wszystkim przedmiotom, które miały związek z Wikingami. Na ekranie będzie można obejrzeć również zainscenizowaną na potrzeby filmu ceremonię pogrzebową w podziemiach Muzeum.

Czas trwania: 90 minut

Wystawę zobaczymy 15 września o 19:00 w 12 kinach sieci Multikino: Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie.

Bilety:
35 zł – normalny
33 zł – normalny dla 4 lub 5 osób w kasie kina
31 zł – normalny dla 6 lub więcej osób w kasie kina
30 zł – ulgowy (Uczniowie i Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy)
28 zł – ulgowy dla 4 lub 5 osób w kasie kina
26 zł – ulgowy dla 6 lub więcej osób w kasie kina
25 zł – bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)
20 zł – bilet szkolne (dla zorganizowanych grup szkolnych, min. 20 osób, na seansach przed godziną 16:00 umówionych ze specjalistami do spraw rezerwacji grupowej).

Sprzedaż biletów grupowych dla grup powyżej 15 osób oraz umawianie pokazów dla szkół u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach (telefony kom. pon – pt, 9-17):
Multikino Lublin, al. Spółdzielczości Pracy 36, 20-147 Lublin, tel.: 81 460 28 24

Bilety już w sprzedaży: www.multikino.pl

Organizator: Multikino S.A.
Partner Strategiczny: British Council
Dystrybutor: More 2 screen
Nośnik / Technologia: DCP, High Definition, Digital Dolby Surround, polskie napisy
Patroni: Mediarun.pl, Tygodnik Przegląd, Miesięcznik Stolica, Infomusic.pl, Polskamuza.eu, Opera.info.pl, Superstarsi.pl, TerazTeatr.pl, trojmiasto.pl, Warsaw Insider oraz RMF Classic.
Mecenat: OSRAM, CITI handlowy

Wikingowie-życie i legenda wystawa multimedialna z Muzeum Brytyjskiego_plakat

 

„Wracamy z hitami” we wrześniu w Multikinie!

„Wracamy z hitami” w Multikinie to największe premiery ostatnich miesięcy, a każdy tylko za 11 zł. Promocja potrwa od 1 do 18 września
i obejmie 14 filmów, w tym filmy 2D oraz 3D. Będzie to okazja do nadrobienia filmowych zaległości
w atrakcyjnej cenie.

 

Na pierwsze dni jesieni Multikino przygotowało ofertę „Wracamy z hitami”. Akcja cenowa, która daje okazję do nadrobienia zaległości filmowych w atrakcyjnej cenie – 11 zł.
W repertuarze znalazły się filmy 2D: „Transformers: wiek zagłady”, „Jack Strong”, „Sąsiedzi”, „Wilk z Wall Street”, „Noe: wybrany przez Boga”, „Kamienie na szaniec”, „Ten niezręczny moment”, „Niebo istnieje…naprawdę”, „Godzilla”, „Więzy krwi”, „Na skraju jutra”, „Yves Saint Laurent” oraz filmy 3D: „Czarownica” i „Grawitacja”. Do ceny biletu na filmy 3D zostanie doliczona opłata za udostępnienie lub zakup okularów. Promocja potrwa od 1 do 18 września.

Bilety dostępne w kasach Multikino oraz przez www.multikino.pl

 

Wracamy_z_hitami