Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • galeria_olimp_957x304_v2

Lego CHIMA w Galerii Olimp 6-7 września 2014 r.

Na czas pierwszego, wrześniowego weekendu 2014 roku Galeria Olimp zmieniła się z centrum handlowego w baśniową krainę Lego CHIMA. Już od sobotniego poranka trwała walka lodowej krainy z ogniem a stronom konfliktu przewodzili Tygrys Szablozęby Sir Fangar i dzielny książę Laval, z Plemienia Lwów.Wszyscy chętni mieli okazję zbudować swój własny pojazd, aby pomóc wygrać bitwę siłom ognia lub armii lodu a tym samym zdecydować o losie krainy CHIMA!

Bawiliśmy się też z Lego Friends i wraz z Przyjaciółkami z Heartlake City. Wspólnie z nimi wyruszyliśmy na ratunek egzotycznym zwierzętom na misji ratunkowej w dżungli. Najmłodsze dzieci też nie mogły narzekać na brak wspaniałej zabawy. Specjalnie dla nich tuż przy wejściu do Galerii powstała strefa Lego Duplo, gdzie pod okiem miłych animatorek mogły w bezpieczny sposób oddać się zabawie klockami Lego.

Starsze dzieci miały okazję do zanurzenia się we wspaniały wirtualny świat Lego Video Games i rozegrać fascynujące pojedynki na jednej z sześciu, najnowszych konsoli Play Station 5.

Tuż obok stref gier video czekała nie lada gratka dla miłośników najnowszej techniki – strefa robotyki Twój Robot. Można tu było zobaczyć cuda inżynierii takie jak zdalnie sterowane roboty z klocków Lego i własnoręcznie nimi pokierować.

Gościliśmy również naukowców z iLab, dzięki którym można było własnoręcznie wykonać robota, obejrzeć prezentacje multimedialne z dziedziny robotyki i dowiedzieć się wielu fascynujących rzeczy o tej interesującej dziedzinie nauki.

Najmłodsze dzieci też nie mogły narzekać na brak wspaniałej zabawy. Specjalnie dla nich tuż przy wejściu do Galerii powstała strefa Lego Duplo, gdzie pod okiem miłych animatorek mogły w bezpieczny sposób oddać się zabawie klockami Lego. Najmłodsi bawili się też świetnie w Kąciku Przedszkolaka Przedszkola Elfik, które zorganizowało gry i zabawy edukacyjne, zabawy ruchowe, „mini” konkursy plastyczne, malowanie twarzy i wiele innych wesołych aktywności.

Odwiedziły nas też Waleczne Krasnoludy z baśniowej krainy Magiczne Ogrody. W najnowszej części pod Multikinem można było posłuchać opowieści o odważnych jeźdźcach smoków oraz sprytnych i cichych zwiadowcach, poznać też Krasnoludzki Kodeks Honorowy i tajniki fechtunku mieczem i tarczą. Dowodem uznania dla najdzielniejszych wojowników była możliwość pamiątkowej fotografii w kolczudze i hełmie Krasnoludzkim.

Tak bawiliśmy się w magicznym świecie Lego CHIMA!