Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • baner_13czerwca
  • baner główny 18.06
  • baner_kiermasz_06
  • baner główny_stylistka
  • baner-www-957x304px
  • baner główny_kuchnie

Piknik Motoryzacyjny w Galerii Olimp 5 października 2014 r.

IMG_4039

 

Niedziela 5 – go października była świętem miłośników motoryzacji a to za sprawą Pikniku Motoryzacyjnego, który odbył się w ten dzień w Galerii Olimp. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji a centrum handlowe przy Al. Spółdzielczości Pracy zapełniło się niezliczoną liczbą jedno i dwuśladów.

Piknik zorganizowany został wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie,  Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Lublinie oraz Inspekcją Transportu Drogowego. Do wydarzenia dołączyły też organizacje działające w świecie motoryzacji, m. in Automobilklub Lubelski i Lubelskie Klasyki Nocą. Odwiedzili też na goście specjalni – Maciej Wisławski oraz Mariusz Stec

Podczas Pikniku można było z bliska zobaczyć wystawę samochodów niezwykłych, klasyków sprzed kilkunastu i kilkudziesięciu lat oraz wystawę motocykli zabytkowych. Nie zabrakło też samochodów rajdowych przy których można było zrobić sobie zdjęcie. Swój sprzęt zaprezentowała też Policja oraz Inspekcja Transportu Drogowego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przede wszystkim policyjne motory a także sprzęt antyterrorystyczny z robotem do neutralizacji ładunków wybuchowych na czele.

Przed Galerią można było podziwiać stunt motocyklowy a także pokaz ratownictwa drogowego Państwowej Straży Pożarnej. Akcja ratunkowa zakończyła się pełnym powodzeniem a jedyną ofiarą zdarzenia był wysłużony Fiat Uno. Na parkingu można było też sprawdzić swoje umiejętności w kierowaniu pojazdem, rywalizując w jeździe na trolejach oraz samochodem z talerzem Stewarta.

Na torze kartingowym Cartmax odbył się Wyścig Mistrzów Sportu w którym wzięli udział znani lubelscy sportowcy. Rywalizację Pań zdominowały dziewczyny z MKS Selgros Lublin, wśród Panów brylował najmłodszy – Szymon Ładniak, który pokonał samego mistrza – Mariusza Steca.

Piknik Motoryzacyjny mimo rozrywkowego charakteru miał też przede wszystkim cel edukacyjny. W tej edycji skupiliśmy się przede wszystkim na obowiązku noszenia odblasków po zmroku. Temu zagadnieniu poświęcony był także konkurs plastyczny „Odblaski ratują życie”. Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 120 prac ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Uczestnicy wykazali się w nim dużą kreatywnością, zarówno jeśli chodzi o podejście do tematu jak również technik wykonania. Autorzy zwycięskich i wyróżnionych prac otrzymali wartościowe nagrody i upominki.

Poniżej prezentujemy zwycięzców konkursu:

 

Szkoły Podstawowe:

 

Prace zwycięskie:

Zuzanna Zatorska – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Piaskach

Natalia Murawiec – Zespół Szkół w Zagoździu

Dominika Tryniecka – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Orłowie Drewnianym

Prace wyróżnione:

Anna Przysiężniak – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Orłowie Drewnianym

Ada Śliwińska – Szkoła Podstawowa w Piaskach

Martyna Orzechowska –  Zespół Szkół w Rokitnie

 

Szkoły gimnazjalne:

 

Prace zwycięskie:

Milena Pyza -Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Dęblinie

Wioletta Kiliszek – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Dęblinie

Agata Tokarzewska – Gimnazjum nr 1 w Niedrzwicy Dużej

 

Praca wyróżniona:

Ilona Leśko – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Dęblinie

 

Zwycięzcom, Wyróżnionym oraz Wszystkim, którzy brali udział w konkursie serdecznie gratulujemy!

 

A tak upłynął nam dzień na Pikniku Motoryzacyjnym :

Videorelacja

videonomia.com

 

Fotorelacja

fot. www.brephoto.pl

 

fot. www.brephoto.pl