Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • 957x304
  • Olimp_FS_957x304
  • OLIMPstudent
  • banner_1166x320px (002)
  • baner www 957 x 304px 19 - 11 tydz

Festiwal Wielkanocny w Galerii Olimp! 27 marca – 3 kwietnia.

olimp_wielkanoc-plakat_nowylayout_czcionka

 

Już w dniach 27 marca – 3 kwietnia w Galerii Olimp odbędzie się największy w regionie „Festiwal Wielkanocny”. W ramach Festiwalu przygotowanych zostanie wiele interesujących atrakcji, pokazów i wydarzeń towarzyszących, skupiających się na tematyce zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Odbędzie się między innymi Festiwal Produktów Regionalnych Lubelszczyzny, gotowanie na żywo, występy artystyczne animacje dla dzieci oraz warsztaty wyrobu ozdób wielkanocnych. Gościć będziemy też znanych Lublinian przy okazji wspólnej akcji charytatywnej na rzecz Hospicjum Dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Jak co roku Festiwal organizowany jest wspólnie z Urzędem Marszałkowskim i pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego.

Festiwal Wielkanocny wpisał się już w tradycję naszego Centrum Handlowego i od kilku lat niezmiennie przyciąga rzesze klientów swoją wyjątkowością i bogatym programem. Podczas wydarzenia Klienci mają okazję do poznania tradycji świątecznych i ludowych, zakupu wyjątkowych ozdób świątecznych, palm wielkanocnych, stroików czy rękodzieła artystycznego. Co więcej wszystkie eksponowane wyroby są selekcjonowane pod kątem pochodzenia oraz metod tradycyjnego wyrobu. Przy okazji Festiwalu można nie tylko skorzystać z tej wyjątkowej oferty ale też spotkać tych, którzy wyrobem takich rzeczy się zajmują. Festiwal jest największą tego typu imprezą w naszym regionie.
Tradycyjnie podczas weekendowych dni Festiwalu Wielkanocnego Klienci będą mogli także skorzystać z bogatego programu wydarzeń. I tak w sobotę i w niedzielę odbędą się występy regionalnych kapel ludowych, pokazy wyrobu rękodzieła i ozdób czy prezentacje sposobów dekoracji stołów świątecznych. Nie zapomnimy także o najmłodszych dla których przygotowane zostaną świąteczne animacje.

Jak co roku również odbędą się pokazy kulinarne i gotowanie na żywo. Dzięki mistrzom kuchni z uznanych lubelskich restauracji można będzie poznać wyjątkowe przepisy na świąteczne dania. Inspiracje kulinarne dla Pań ale także i Panów domu będzie można czerpać zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Wreszcie będzie można sprawdzić jak takie specjały smakują, dzięki prowadzonym przez naszych gości degustacjom.

Nowością w tym roku była sobotnia aukcja charytatywna na rzecz Hospicjum Dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Na aukcji wylicytować  można było oryginalne pisanki, wykonane przez znanych Lublinian, przygotowywane oczywiście na żywo w Galerii. Swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali znani Lublinianie w składzie: Ewa Dados – redaktor Radia Lublin, Waldemar Wilkołek z kabaretu Ani Mru Mru, ojciec Filip Buczyński – Założyciel i Prezes Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, Małgorzata Siennicka – redaktor TVP Lublin oraz Pani Barbara Komorowska – Vice Prezes Zarządu PHUT Transhurt Sp. z o.o., właściciela i zarządcy Galerii Olimp w Lublinie.

Nasi Goście stworzyli przepiękne pisanki, których nie powstydziliby się nawet najlepsi artyści ludowi. Pisanki następnie wylicytowano a cały dochód z licytacji trafił do wielkiej skrzyni na dary dla Hospicjum im. Małego Księcia.

Największym powodzeniem cieszyła się pisanka, wykonana przez redaktor Radia Lublin Ewę Dados. Dzieło nawiązujące do statusu Pani Ewy, czyli Kawalera Orderu Uśmiechu, ozdobiły rzecz jasna uśmiechy a także symbole Radia Lublin. Pisanki pozostałych gości licytowane były równie chętnie a cała akcja zakończyła się zebraniem 1600 złotych. Ta niebagatelna kwota zostanie wykorzystana na rzecz podopiecznych Hospicjum.

Serdecznie zapraszamy już do najbliższego piątku!

 

Olimp_Wielkanoc-plakat_nowylayout_czcionka