Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • baner www aplik 957 x 304
  • Olimp_FS_VI_957x304
  • baner-www-957x304px

Najbliższe premiery i wydarzenia specjalne w Multikinie.

ENEMEF-Noc Kina polskiego_plakat

 

Świętuj 21. urodziny Justina Biebera w Multikinie!

 

Zarezerwuj czas 2 marca i przyjdź do Multikina świętować wraz z przyjaciółmi 21. urodziny swojego idola! Wszystkich fanów artysty zapraszamy do wybranych kin sieci Multikino na specjalny pokaz filmu poświęconego najbardziej rozchwytywanej gwieździe muzyki pop – Justinowi Bieberowi.

Już 2 marca z okazji 21. urodzin młodego artysty, które przypadają na 1 marca sieć kin Multikino zaprasza na pokaz filmu „Justin Bieber. Believe”.

„Justin Bieber. Believe” jest jedyną szansą, żeby obejrzeć nie tylko wyjątkowe występy Biebera, ale poznać emocje, które towarzyszą mu gdy schodzi ze sceny. Justin szczery jak nigdy w tym filmie pokazuje jaki jest naprawdę. Fani zobaczą go jako zwykłego chłopaka, który nieśmiało marzy o tym, aby zrobić karierę. Później pojawia się na Madison Square Garden i za chwilę zostaje najbardziej rozchwytywaną gwiazdą muzyki pop. Reżyser filmu zachwycony jest nie tylko talentem, ale także osobowością Biebera: „Zafascynował mnie niezwykle. Zobaczyłem w nim młodego, odpowiedzialnego człowieka, wspaniałego artystę. Ten film pokaże nie tylko efektowne muzyczne spektakle, które tworzy, ale przede wszystkim jego prawdziwą twarz”.

„Justin Bieber’s 21th birthday” – świętuj urodziny swojego idola wraz z innymi fanami 2 marca 2015 o godzinie 18.00 w wybranych kinach sieci Multikino i Silver Sceen.

Na specjalny pokaz filmu poświęcony Justinowi Bieberowi zapraszamy do wszystkich kin sieci Multikino z wyłączeniem Poznań Starego Browaru i Sopotu

Ceny biletów:
• 25 PLN Normalny (fotel VIP +3 pln)
• 20 PLN Facebook* – *ilość voucherów ograniczona

Bilety na „Justin Bieber’s 21th birthday” w sprzedaży od 13 lutego 2015. Można je nabyć w kasach biletowych kin oraz online na stronie www.multikino.pl.

 

21ste urodziny Justina Biebera_PLAKAT

 

Odlotowa animacja „Fru” premierowo na ekranach kin sieci Multikino

 
Już 6 marca na ekrany kin sieci Multikino premierowo odlotową animację „Fru!”. Opowieść o skrzydlatym bohaterze z przypadku będzie można zobaczyć
w ofercie „Rodzina leci do kina”, czyli tańsze bilety dla rodziców przy zakupie biletów ulgowych dla dzieci.

Współtwórcy znakomitych animacji „Frankenweenie”, „Fantastyczny Pan Lis” i zjawiskowego aktorskiego „Grand Budapest Hotel” przedstawiają „Fru!” – odlotową opowieść
o skrzydlatym bohaterze z przypadku. Autorem ścieżki dźwiękowej do przygód podniebnego żółtodzioba jest laureat Oscara za muzykę do „Zakochanego Szekspira” – Stephen Warbeck, z kolei koncept artystyczny i projekty graficzne to dzieło wyobraźni i talentu Benjamina Rennera, autora zachwycającej, nominowanej do Nagrody Akademii krótkometrażówki „Ernest i Celestyna”. Nieśmiały żółty ptaszek, który nigdy nie wyfrunął z gniazda, za sprawą zbiegu okoliczności i przy wsparciu zaprzyjaźnionej biedronki, zostaje przewodnikiem stada. Musi poprowadzić grupę skrzydlaków do Ciepłych Krajów. Problem w tym, że nieborak nie ma zielonego pojęcia, gdzie leży Afryka. W trakcie niezwykłej i pełnej zabawnych przygód podniebnej wyprawy mały żółty ptaszek udowodni wszystkim, że jest z nie byle jajka kluty.

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.
O filmie „Fru!”
Reżyseria: Christian De Vita
Scenariusz: Antoine Barraud, Cory Edwards
Dubbing:
Paweł Domagała – Żółty Ptaszek
Anna Cieślak – Elka
Elżbieta Jeżewska – Jadźka
Katarzyna Kwiatkowska – Biedronka
Cezary Morawski – Dariusz
Wojciech Machnicki – Sowa
Paweł Szczesny – Czesiu
Jarosław Boberek – Karol
Paweł Ciołkosz – Waldi

 

Cztery filmy premierowo na ekranach kin sieci Multikino

 
Już 6 marca w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo cztery filmy: nagrodzone Srebrnym Niedźwiedziem „Body/Ciało” Małgorzaty Szumowskiej, „Focus” twórców „I Love You Phillip Morris” z Willem Smithem w roli mistrza podstępu, przebojową brytyjską komedię „Dumni i wściekli” oraz najgłośniejszy film religijny ostatnich lat „Bóg nie umarł”.

Nowy film Małgorzaty Szumowskiej, autorki głośnych i wielokrotnie nagrodzonych na świecie „33 scen z życia”, „Sponsoringu” i „W imię…”. „Body/Ciało” znalazło się w elitarnym gronie tytułów nominowanych do Złotego Niedźwiedzia i przyniosło Małgorzacie Szumowskiej Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera 65. MFF Berlinale. Stawia to ją obok największych nazwisk polskiego kina – Romana Polańskiego, Andrzeja Wajdy i Krzysztofa Kieślowskiego. W obsadzie, jak zawsze u autorki „Sponsoringu” i „33 scen z życia”, znakomite nazwiska: Janusz Gajos, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Ewa Dałkowska i Władysław Kowalski. W roli filmowej córki Janusza Gajosa brawurowo debiutuje wszechstronnie utalentowana Justyna Suwała. Autorem zdjęć jest Michał Englert, laureat festiwalu Sundance („Nieulotne”). Cyniczny prokurator (Janusz Gajos) i jego cierpiąca na anoreksję córka (Justyna Suwała) próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny Anna (Maja Ostaszewska) oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.
„Focus” to komedia Glenna Ficarry i John Requa, twórców „I Love You Phillip Morris”. Will Smith wciela się w postać Nicky’ego, doświadczonego mistrza podstępu, który wdaje się w romans z początkującą oszustką o imieniu Jess (Margot Robbie). Nicky przekazuje podopiecznej tajniki swojego fachu, ale gdy ta zbliża się do niego za bardzo, nagle postanawia zerwać znajomość. Trzy lata później, już jako zawodowa femme fatale, Jess pojawia się w Buenos Aires na wyścigach samochodowych, podczas których gra toczy się o wysoką stawkę. Właśnie tam Nicky stara się wykonać swój najnowszy i bardzo niebezpieczny numer, ale ona zupełnie zbija go z pantałyku i na drodze wytrawnego oszusta zaczynają pojawiać się problemy.

Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym! Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń? Co musi się wydarzyć, by konserwatywni mieszkańcy przyjęli pod strzechy aktywistów walczących o równouprawnienie? Co musi się stać, by staruszki odważyły się ruszyć w rajd po nocnych klubach Londynu? I czy wszyscy będą umieli razem bawić się i tańczyć w rytm hitów Bronski Beat? „Dumni i wściekli” to niewiarygodna, ale oparta na faktach historia, która stała się jednym z największych brytyjskich przebojów minionego roku. Komedia, której światowa premiera miała miejsce w Cannes. W filmie wystąpili m.in.: Bill Nighy („To tylko miłość”), Imelda Staunton (seria „Harry Potter”) i Dominic West („300”).

Josh rozpoczyna studia na jednej z amerykańskich uczelni. W pierwszym semestrze trafia na zajęcia z filozofii prowadzone przez fanatycznego ateistę profesora Radissona. Wykładowca już na pierwszych zajęciach każe studentom napisać na kartce słynne zdanie Friedricha Nietzschego: „Bóg umarł”, i złożyć pod nim podpis. Ci, którzy tego nie zrobią mogą zrezygnować z zajęć lub… udowodnić, że Nietzsche się mylił. Z całej grupy pierwszorocznych studentów wyzwanie podejmuje tylko Josh. Ma czas do końca semestru, by przekonać słynnego wykładowcę i resztę studentów, że Bóg jednak istnieje. Rozpoczyna się pasjonujący spór, który elektryzuje całą uczelnianą społeczność i sprawia, że odmienia się życie wielu osób…
„Bóg nie umarł” to najgłośniejszy film religijny ostatnich lat. Kilka miesięcy temu był wielkim przebojem kinowym w USA, wyprzedzając takie hity jak „Samoloty 2” i oscarowy „Grand Budapest Hotel”.

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.
O filmie „Body/Ciało”
Reżyseria: Małgorzata Szumowska
Scenariusz: Małgorzata Szumowska, Michał Englert
Obsada:
Janusz Gajos – Prokurator
Maja Ostaszewska – Anna
Justyna Suwała – Olga, córka prokuratora
Tomasz Ziętek – Aplikant
Adam Woronowicz
Ewa Dałkowska
Władysław Kowalski
Małgorzata Hajewska-Krzysztofik

O filmie „Focus”
Reżyseria: Glenn Ficarra, John Requa
Scenariusz: Glenn Ficarra, John Requa
Obsada:
Will Smith – Nicky
Margot Robbie – Jess Barrett
Rodrigo Santoro
Adrian Martinez – Fahrad
BD Wong – Liyuan
Gerald McRaney – Ownes
Stephanie Honoré – Janice
Robert Taylor – McEwen

O filmie „Dumni i wściekli”
Reżyseria: Matthew Warchus
Scenariusz: Stephen Beresford
Obsada:
Bill Nighy – Cliff
Imelda Staunton – Hefina
Dominic West – Jonathan
Paddy Considine – Dai
Andrew Scott – Gethin
George MacKay – Joe
Joseph Gilgun – Mike
Ben Schnetzer – Mark

O filmie „Bóg nie umarł”
Reżyseria: Harold Cronk
Scenariusz: Hunter Dennis, Chuck Konzelman, Cary Solomon
Obsada:
Kevin Sorbo
Shane Harper

 

Nimfomanka Sophie Marceau wie, jak (się) kochać w Paryżu! – czyli „Seks, miłość i terapia” przedpremierowo w ramach cyklu „Kino na Obcasach”

 

Piękna Sophie Marceau powraca i uwodzi seksapilem w wielkim przeboju francuskich kin – „Seks, miłość i terapia”. Uwodzicielską komedię Panie będą mogły zobaczyć przedpremierowo w cyklu Kino na Obcasach już 10 marca w wybranych kinach sieci Multikino.

Notoryczny uwodziciel Lambert (Patrick Bruel) próbuje zmienić swoje życie i wyleczyć się z uzależnienia od seksu. Jednak jego plany zostają poddane trudnej próbie. Pechowiec nieświadomie zatrudnia jako partnerkę w gabinecie terapii dla par… nimfomankę. Judith (Sophie Marceau) straciła poprzednią posadę, gdyż zaciągała do łóżka (i innych miejsc) wszystkich klientów firmy. Teraz bierze sobie na cel Lamberta. Czy erotoman na odwyku
i nimfomanka mogą nawiązać romantyczną relację? Czy zakochają się w sobie i będą sobi wierni?

„Seks, miłość i terapia” – błyskotliwa, damsko-męska opowieść o tym, jak (się) kochać
w Paryżu. W głównych rolach, w najnowszym filmie Tonie Marshall – reżyserki „Salon piękności Venus”, występują laureatka Cezara – Sophie Marceau oraz nominowany do tej nagrody Patrick Bruel.

Marcowe spotkanie w ramach cyklu „Kino na obcasach” odbędzie się w wybranych kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Katowice, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy Warszawa – Złote Tarasy, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Włocławek, Wrocław Pasaż, Zabrze, Silver Screen Łódź.

Partnerem marcowej edycji „Kina na obcasach“ jest Kinder Bueno.
Kinder Bueno, partner cyklu „Kino na obcasach”, zaprasza wszystkie Panie biorące udział w pokazie na słodką degustację oraz konkurs. Do wygrania wyjątkowa nagroda niespodzianka. Pozwól się uwieść magii kina z Kinder Bueno.

Na cykl seansów Kino na Obcasach zaprasza Fiat Auto Poland.
Multikino i Fiat Auto Poland, producent zaprojektowanego z pasją
nowego Jeepa® Renegade zapraszają uczestniczki cyklu seansów Kino na
Obcasach do konkursu „Jeep® w Multikinie” więcej informacji na: http://multikino.pl/pl/wydarzenia/kobiety/jeep-w-multikinie-podczas-kina-na-obcasach

Bilety na lutowe „Kino na obcasach” można nabyć już od 13 lutego w kasach biletowych kin oraz online na stronie www.multikino.pl.

 

Kino_na_Obcasach_10_marca_PLAKAT

 

ENEMEF: Noc Kina Polskiego już 13 marca w 29 kinach sieci Multikino

 

Polskie kino w ostatnich miesiącach to kilka mocnych tytułów, wiele wyróżnień oraz najważniejsza nagroda filmowa na świecie – Oskar. ENEMEF: Noc Kina Polskiego to cztery rodzime produkcje, które w ciągu ostatnich miesięcy przyciągnęły miliony widzów do kin. W repertuarze „Disco Polo”, „Ziarno Prawdy”, „Polskie Gówno” oraz „Bogowie”. ENEMEF: Noc Kina Polskiego już
13 marca w 29 kinach sieci Multikino.
ENEMEF: Noc Kina Polskiego to propozycja dla wszystkich, którzy lubią i cenią dobre, rodzime kino. Podczas maratonu zostaną zaprezentowane cztery polskie produkcje, które weszły do kin w ciągu ostatnich kilku miesięcy. To kolejna noc, która udowadnia, że polskich twórców filmowych naprawdę na wiele stać. W repertuarze:
– zabawne i taneczne DISCO POLO,
– tajemnicze ZIARNO PRAWDY,
– kontrowersyjne POLSKIE GÓWNO,
– największy hit ostatnich lat – BOGOWIE.

Dołącz do Nocy Kina Polskiego na Facebooku:
http://on.fb.me/1wdignr

*** Więcej informacji oraz GŁOSOWANIE NA KOLEJNOŚĆ EMISJI FILMÓW ***
http://www.enemef.pl

ENEMEF: NOC KINA POLSKIEGO odbędzie się 13 marca (piątek) jednocześnie
w 29 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Poznań Malta, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Włocławek, Wrocław Arkady Wrocławskie, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze, Zgorzelec.

Ceny biletów: od 25 do 33 zł za całą noc w kinie (cztery filmy):

– 25 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na http://www.enemef.pl – dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 25 zł każdy
– 28 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
– 29 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
– 30 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
– 33 zł: cena normalna

Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).

W Multikinie Złote Tarasy ceny biletów są wyższe o 3 zł (nie dotyczy biletów ze zniżką smsową).

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:
Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 6:00 rano

Kolejność emisji filmów:
Głosowanie na kolejność emisji filmów możliwe jest na www.enemef.pl do 8 marca. Wyniki głosowania zostaną podane najpóźniej 9 marca wieczorem.

Rezerwacja i przedsprzedaż biletów:
– brak możliwości rezerwacji biletów,
– bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez internet na stronie Multikina,
– przedsprzedaż rozpocznie się 27 lutego.

Pytania, wątpliwości?
Aby uzyskać odpowiedzi na inne pytania zapraszamy do kontaktu przez profil ENEMEFów na Facebooku: http://www.facebook.com/ENEMEF lub na http://www.enemef.pl.

Opisy filmów:

Disco Polo
Polska 2015, 107′
reżyseria: Maciej Bochniak
scenariusz: Maciej Bochniak, Mateusz Kościukiewicz
obsada: Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Joanna Kulig, Tomasz Kot
muzyka: Paweł Lucewicz, Michał Nosowicz

Żartobliwa i barwna opowieść o młodych muzykach, którzy w czasach polskiej transformacji realizują amerykański sen zakładając discopolowy zespół.

Główni bohaterowie – Tomek i Rudy (Dawid Ogrodnik i Piotr Głowacki) to młodzi ludzie, którzy żyją w szarej rzeczywistości polskiej prowincji lat 90-tych. Postanawiają odmienić swoje życie i zrobić karierę w świecie muzyki disco polo. Muzyczną przygodę zaczynają od małych występów na wiejskich imprezach aż z czasem trafiają do wytwórni Alfa, którą prowadzi Daniel Polak (Tomasz Kot). Od tej chwili ich piękny sen zamienia się w rzeczywistość. Okazuje się jednak, że zagraża im brutalne przebudzenie.

„Disco Polo” jest solidną dawką dobrego humoru oraz pozytywnej energii w najczystszej postaci.

Ziarno prawdy
Polska 2014, 110′
reżyseria: Borys Lankosz
scenariusz: Borys Lankosz, Zygmunt Miłoszewski
obsada: Robert Więckiewicz, Jerzy Trela, Magdalena Walach, Aleksandra Hamkało, Krzysztof Pieczyński
muzyka: Abel Korzeniowski

„Ziarno prawdy” to filmowa adaptacja drugiej części bestsellerowej trylogii Zygmunta Miłoszewskiego będącego także współautorem scenariusza.

Akcja filmu toczy się w Sandomierzu, gdzie zostaje popełniona okrutna zbrodnia. Zabójstwo miejscowej działaczki społecznej o nieposzlakowanej reputacji przywodzi na myśl mord rytualny. Rozwikłaniem niezwykle tajemniczej i złożonej zagadki zajmuje się prokurator Teodor Szacki. Musi on stawić czoła co rusz to nowym przeszkodom oraz rozgorączkowanej opinii publicznej, aby dotrzeć do sedna sprawy i znaleźć ziarno prawdy.

To klimatyczny kryminał z wciągającą fabułą, doskonałymi obrazami i nastrojową muzyką.

Polskie gówno
Polska 2014, 93′
reżyseria: Grzegorz Jankowski
scenariusz: Tymon Tymański
obsada: Tymon Tymański, Robert Brylewski, Grzegorz Halama, Arkadiusz Jakubik, Sonia Bohosiewicz, Marian Dziędziel
muzyka: Tymon Tymański, Arkadiusz Kraśniewski, Robert Brylewski

To satyryczna opowieść, która demaskuje realia polskiego show-biznesu. Film ten wywołał szereg kontrowersji jeszcze na etapie realizacji, która trwała 7 lat.

Jerzy Bydgoszcz (Tymon Tymański) pod wpływem komornika wskrzesza zespół rockowy Tranzystory. Ambitni muzycy, niegdyś gwiazdy podziemnego rocka, próbują zaistnieć w muzycznym świecie i wyruszają w trasę koncertową po Polsce. Okazuje się, że rzeczywistość drastycznie odbiega od idealistycznych wizji życia w blasku jupiterów. Członkowie zespołu zostają wystawieni na ciężką próbę przyjaźni i wyznawanych wartości.

Szczery i bezpośredni film, który zabiera widza na zaplecze polskiego przemysłu muzycznego.

Bogowie
Polska 2014, 122′
reżyseria: Łukasz Palkowski
scenariusz: Krzysztof Rak
obsada: Tomasz Kot, Piotr Głowacki, Jan Englert
muzyka: Bartosz Chajdecki

Na specjalne życzenie widzów po raz kolejny na ENEMEFie!

„Bogów” obejrzało już ponad milion widzów. Film zdobył uznanie nie tylko widzów, ale także krytyki, czego dowodem jest aż pięć Złotych Lwów na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym za najlepszy film, scenariusz oraz najlepszą pierwszoplanową rolę męską dla Tomasza Kota.

Film opowiada o pierwszym udanym polskim przeszczepie serca dokonanym przez prof. Zbigniewa Religę w Zabrzu. Nieudane operacje, walka o każde uderzenie serca, wielkie ambicje i bolesne porażki, samotność geniusza, który stanął sam przeciwko swoim mentorom i rozpoczął rewolucję w polskiej medycynie.

Doskonale zrealizowany, inteligentny i wciągający film o człowieku, który odmienił nie tylko Polskę i Polaków, ale i świat. W rolę profesora Zbigniewa Religi wcielił się fenomenalnie Tomasz Kot.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:
– kolejność emisji: taka jak podana powyżej,
– ograniczenie wiekowe: 15 lat; osoby w wieku poniżej 18 lat muszą przynieść ze sobą zgodę rodzica lub prawnego opiekuna, wzór zgody można znaleźć na www.enemef.pl (na marginesie po wybraniu repertuaru) oraz na www.multikino.pl,
– możliwość wnoszenia prowiantu i napojów: zgodnie z Regulaminem Multikina nie można na sale kinowe wnosić ani napojów, ani jedzenia zakupionego poza Multikinem,
– specjalne zniżkowe bilety (SMSowe), w cenie 25 zł można kupić tylko w terminie, podanym w SMSie; SMSy zniżkowe zostaną wysłane do szczęśliwców, wybranych ze wszystkich zarejestrowanych na www.enemef.pl,
– filmy są wyświetlane w wersjach z oryginalną ścieżką dźwiękową, z polskimi napisami,
– pomiędzy filmami będą około piętnastominutowe przerwy w trakcie których można skorzystać z WC, barów itp.,
– kupony na dolewkę Coca-Coli będą rozdawane przy wejściu na ENEMEF.

 

ENEMEF-Noc Kina polskiego_plakat