Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • baner_13czerwca
  • baner_kiermasz_06
  • baner główny_kuchnie
  • baner główny_stylistka
  • baner-www-957x304px

Muzyczny Festyn Rodzinny – 13 czerwca 2015 – parking przed Galerią Olimp

Projekt puszki kopia

Projekt puszki kopia

SOLIDARNI W EUROPIE. RAZEM Z UKRAINĄ.

W bieżącym roku mija 200 lat od powstania a 20 lat od reaktywowania Lubelskiego Towarzystwa Dobroczynności.
W odpowiedzi na trudną sytuację humanitarną związaną z agresją militarną na Ukrainie Towarzystwo postanowiło podjąć się szeregu działań zmierzających do pomocy naszym wschodnim sąsiadom. Dzięki współpracy z lubelskimi delegatami do Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy powstał projekt pod nazwą „SOLIDARY IN EUROPE. Initiative Lublin’2015”. Projekt ten następnie zintegrował się z lubelskim programem RAZEM Z UKRAINĄ.

Działając więc pod oboma hasłami LUBELSKIE TOWARZYSTWO DOBROCZYNNOŚCI i otwarta na działania prospołeczne Galeria OLIMP zapraszają w najbliższą sobotę , 13 czerwca 2015r. na Muzyczny Festyn Rodzinny.

Festyn, podczas którego przeprowadzona zostanie zbiórka z przeznaczeniem na pomoc humanitarną dla dotkniętych skutkami wojny mieszkańców Ukrainy odbędzie się na terenie Galerii OLIMP w Lublinie, przy Alei Spółdzielczości Pracy 34.
Państwa datki zbierać będą wolontariusze z lubelskiego Centrum Wolontariatu.
Zaczynamy o godz. 13:00.
Przewidywane zakończenie Festynu – ok. godz. 19:00

Wystąpią m.in.:

Zespół Pieśni i Tańca Lublin im. Wandy Kaniorowej
Lubelska Szkoła Yamaha
Juliet & good cats – polsko – ukraiński zespół studentów Wydział Artystyczny UMCS
Muchachos – Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku
Jazzy Soul – Opolskie Centrum Kultury
Raptor – Opolskie Centrum Kultury
Killoff – Opolskie Centrum Kultury
Szeligowski Brass Band pod kierunkiem Krzysztofa Rogowskiego
Lubelska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II stopnia

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Imprezę poprowadzi Anna Dąbrowska

W niedzielę, 14 czerwca, dzięki życzliwości Lubelskiemu Rynkowi Hurtowemu S.A. podobna zbiórka odbędzie się podczas dorocznego OWOCOBRANIA 2015, czyli święta plonów owoców i warzyw w podlubelskiej Elizówce. Zapraszamy w godzinach 15:00 -22:00.
Zbiórkę przewidziano także podczas najbliższego Festiwalu „Solo Życia”, organizowanego w dniach 28-29 sierpnia przez Mietka Jureckiego i jego Stowarzyszenie.

Pragniemy zwieńczyć podejmowaną przez Lublinian aktywność humanitarną na rzecz naszych wschodnich sąsiadów wielkim koncertem charytatywnym na Placu Zamkowym, w którym wzięłyby udział gwiazdy polskiej i ukraińskiej estrady. Część z nich już zadeklarowała gotowość wzięcia udziału w takim przedsięwzięciu.

Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli o wzięcie udziału w akcji pomocy humanitarnej dla rodzin i osób dotkniętych działaniami wojennymi na Ukrainie. Bądźmy solidarni w Europie i razem z Ukrainą!

 

Prezes LTD
Maria Pawela