Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • baner_13czerwca
  • baner_kiermasz_06
  • baner główny_kuchnie
  • baner główny_stylistka
  • baner-www-957x304px

Najbliższe premiery i wydarzenia specjalne w Multikinie

ENEMEF_GryWojenne_PLAKAT

To były 4 dni piekła – filmu „KARBALA” – przedpremierowy pokaz 10 września 2015 w ramach Kocham Kino w Multikinie

 

Multikino razem z Programem 2 Telewizji Polskiej odsłaniają przedpremierowo kulisy wydarzeń, które przez wiele lat opatrzone były klauzulą milczenia. „Karbala” – autentyczna historia jednej z najbardziej bohaterskich polskich bitew po II wojnie światowej, przedpremierowo w ramach projektu Kocham Kino w Multikinie – już 10 września o godz. 19:00.

Środek wojny w Zatoce Perskiej. 3 kwietnia 2004 roku do irackiego miasta Karbala przybywają pielgrzymi celebrujący święto Aszura. Niespodziewanie, w pełnym ludzi mieście, dochodzi do zamachów, które poprzedzają atak na strategiczny City Hall – siedzibę lokalnych władz i policji. Na placu boju pozostaje jedynie, pozbawiona wsparcia, garstka polskich i bułgarskich żołnierzy.

Dochodzi do jednej z najbardziej bohaterskich bitew Polaków po II wojnie światowej. Stając oko w oko ze śmiercią, polscy żołnierze przeżywają 4 dni piekła. Heroiczna postawa, determinacja i wola walki sprawiają, że polsko-bułgarska formacja nie tylko wygrywa bitwę, ale wychodzi z niej bez straty jednego żołnierza.

„Karbala” to film przywracający pamięć o najnowszych polskich bohaterach, których zwycięstwo w obronie City Hall przez długi czas owiane było tajemnicą. Film ujawnia kulisy polskiej misji w Iraku. Wojna to nie tylko walka z wrogiem, ale przede wszystkim
z własnym strachem.

Polscy żołnierze wykazali w bitwie o City Hall prawdziwe męstwo i odwagę. Dzięki „Karbali” odżywa etos polskiego żołnierza – do końca trwającego na stanowisku, mimo przeważających sił wroga.

Na cykl seansów Kocham Kino w Multikinie zaprasza FCA Poland.
Multikino i FCA Poland zapraszają uczestników cyklu seansów Kocham Kino w Multikinie do konkursu „Fiat 500x w Multikinie” więcej informacji na: https://multikino.pl/pl/wydarzenia/maratony/nowy-fiat-500x-podczas-teatrow-i-kocham-kino-w-multikinie-1

Bilety na wrześniowe „Kocham Kino w Multikinie” można nabyć w kasach biletowych kin oraz online na stronie www.multikino.pl.

 

KochamKino-wrzesien-Karbala_PLAKAT

 

ENEMEF: Gry Wojenne z premierą Karbali już 11 września w Multikinie!

 

ENEMEF: Gry Wojenne to wyjątkowy zestaw doskonałych filmów z wojną w roli głównej, w tym premiera autentycznej i mocnej „Karbali”. Tej nocy widzowie poznają zatrważające historie, w których gra toczy się o życie, honor i wolność. ENEMEF: Gry Wojenne już 11 września w 27 kinach sieci Multikino.

Podczas wyjątkowego ENEMEF-u: Gry Wojenne nie zabraknie widowiskowych scen batalistycznych, bohaterskich postaw i akcji zapierającej dech w piersiach. Na ekranie zostaną zaprezentowane cztery opowieści rozgrywające się w różnych miejscach i czasach, które łączy jedno – bezwzględność wojennej rzeczywistości.

W repertuarze:
– opowiadająca o ściśle tajnej operacji KARBALA – premierowo!
– oparty na historii najlepszego strzelca amerykańskiej armii SNAJPER,
– zrealizowany z rozmachem, oparty na faktach OCALONY,
– widowiskowa i niezwykle realistyczna FURIA.

Dołącz do ENEMEFu Gry Wojenne na Facebooku:
http://on.fb.me/1U4LJet

*** Więcej informacji i GŁOSOWANIE NA KOLEJNOŚĆ EMISJI FILMÓW ***
http://www.enemef.pl

ENEMEF: GRY WOJENNE odbędzie się 11 września (piątek) jednocześnie w 27 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Poznań Malta, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Włocławek, Wrocław Arkady Wrocławskie, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Ceny biletów: od 24 do 32 zł za całą noc w kinie (cztery filmy):
– 24 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na http://www.enemef.pl – dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 24 zł każdy
– 27 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
– 28 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
– 29 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
– 32 zł: cena normalna
Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).
W Multikinie Złote Tarasy ceny biletów są wyższe o 3 zł (nie dotyczy biletów ze zniżką smsową).

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:
Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 7:30 rano

Kolejność emisji filmów:
Głosowanie na kolejność emisji filmów możliwe jest na www.enemef.pl do 6 września. Wyniki głosowania zostaną podane najpóźniej 7 września wieczorem.

Rezerwacja i przedsprzedaż biletów:
– brak możliwości rezerwacji biletów,
– bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez Internet na stronie Multikina,
– przedsprzedaż rozpocznie się 24 sierpnia,
– sprzedaż biletów zakończy się 11 września o godz. 23:59.

Opisy filmów:

Karbala – PREMIEROWO!
Polska 2014, 115′
reżyseria: Krzysztof Łukaszewicz
scenariusz: Krzysztof Łukaszewicz
obsada: Antoni Królikowski, Bartłomiej Topa, Leszek Lichota, Łukasz Simlat

Specjalny pokaz premierowy (film wejdzie do kin 11 września)!

Film przedstawia jedną z najbardziej bohaterskich bitew Polaków od czasu II Wojny Światowej, która przez długi czas była owiana tajemnicą.

Jest 2004 rok, środek wojny w Zatoce Perskiej. W irackim mieście Karbala dochodzi do serii niespodziewanych zamachów terrorystycznych prowadzących do ataku na strategiczny City Hall – siedzibę lokalnych władz i policji, gdzie są przetrzymywani rebelianci. Na polu bitwy pozostaje jedynie niewielka grupa polskich i bułgarskich żołnierzy, pozbawionych wystarczającej ilości broni, jedzenia i nadziei na wsparcie. Na cztery długie dni ich życie zamienia się w piekło. Heroiczni żołnierze jednak pokonują dżihadystów, w dodatku nie tracąc przy tym żadnego ze swoich ludzi.

„Karbala” ukazuje prawdziwe oblicze misji Polaków w Iraku i daje do zrozumienia, że wojna to nie tylko walka z wrogiem, ale również ze swoim strachem.

Snajper
American Sniper, USA 2015 rok, 134′
reżyseria: Clint Eastwood
scenariusz: Jason Hall
obsada: Bradley Cooper, Sienna Miller, Jake McDorman
muzyka: Ennio Morricone, Clint Eastwood

„Snajper” to dramat wojenny będący adaptacją biografii Chrisa Kyle’a wydanej pod tytułem „Cel snajpera”. Przedstawia historię życia najskuteczniejszego snajpera w historii armii USA.

Chris Kyle, w którego rolę wciela się Bradley Cooper, jest żołnierzem Navy SEAL. Zostaje wysłany do Iraku, aby chronić uczestników misji. Jego niezwykła celność w oddawaniu strzałów sprawia, że udaje mu się ocalić życie wielu żołnierzy i zyskuje pseudonim „Legenda”. Jednocześnie staje się przez to głównym celem wroga, który wyznacza nagrodę za jego głowę. Chris po czterech kolejnych zmianach w Iraku powraca w końcu do swojej rodziny, okazuje się jednak, że nie może zapomnieć o wojnie…

„Snajper” podobnie jak inne filmy legendarnego Clinta Eastwooda jest złożoną historią z ogromnym ładunkiem emocji.

Ocalony
Lone Survivor, USA 2013, 121′
reżyseria: Peter Berg
scenariusz: Peter Berg
obsada: Mark Wahlberg, Taylor Kitsch, Ben Foster, Eric Bana
muzyka: Steve Jablonsky, Explosions in the Sky

„Ocalony” to opowieść zrealizowana z wielkich rozmachem, oparta na bestsellerowej książce Marcusa Luttrella jedynego komandosa, który przeżył operację „Czerwone Skrzydła”.

Czterech komandosów Navy SEALs miało zneutralizować jednego z przywódców Al-Kaidy, lecz ostatecznie wpadli w pułapkę zastawioną na nich w afgańskich górach. Osaczeni przez talibskich bojowników zostali odcięci od jakiejkolwiek pomocy. Zmuszeni do zmierzenia się z trudnymi dylematami moralnymi, stawiając swe życie na szali, czterech zahartowanych w boju mężczyzn odnalazło siłę i odwagę, by walczyć do samego końca.

Mocny i poruszający film o prawdziwym obliczu wojny, oparty na faktach.

Furia
Fury, USA 2014, 134′
reżyseria: David Ayer
scenariusz: David Ayer
obsada: Brad Pitt, Shia LaBeouf, Logan Lerman, Michael Peña, Jon Bernthal, Jim Parrack, Brad William Henke, Kevin Vance
muzyka: Steven Price

Film pełen jest widowiskowych scen batalistycznych, przez niektórych jest przyrównywany do „Szeregowca Ryana”.

„Furia” opowiada historię amerykańskiej załogi czołgu walczącej bohatersko w czasie II Wojny Światowej. W kwietniu 1945 r. alianckie wojska rozgramiają niemiecka armię i wyruszają na Berlin. Dywizją pancerną zwaną „piekłem na kołach” dowodzi nieustraszony sierżant o pseudonimie „Furia” (w tej roli Brad Pitt). Podczas jednej z misji załoga traci swojego strzelca. Ma go zastąpić nowy rekrut. Świeżo upieczony żołnierz, siedzący dotąd za biurkiem, musi sprostać wyzwaniu i wraz z czołgistami wykonać zadanie.

Wojna nigdy nie kończy się w ciszy – to amerykański slogan, którego słuszność „Furia” potwierdza w 100%.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:
– ograniczenie wiekowe: 15 lat; osoby w wieku poniżej 18 lat muszą przynieść ze sobą zgodę rodzica lub prawnego opiekuna, wzór zgody można znaleźć na www.enemef.pl (na marginesie po wybraniu repertuaru) oraz na www.multikino.pl,
– możliwość wnoszenia prowiantu i napojów: zgodnie z Regulaminem Multikina nie można na sale kinowe wnosić ani napojów, ani jedzenia zakupionego poza Multikinem,
– specjalne zniżkowe bilety (SMSowe), w cenie 24 zł można kupić tylko w terminie, podanym w SMSie; SMSy zniżkowe zostaną wysłane do szczęśliwców, wybranych ze wszystkich zarejestrowanych na www.enemef.pl,
– filmy są wyświetlane w wersjach z oryginalną ścieżką dźwiękową, z polskimi napisami,
– pomiędzy filmami będą około piętnastominutowe przerwy w trakcie których można skorzystać z WC, barów itp.,
– kupony na dolewkę Coca-Coli będą rozdawane przy wejściu na ENEMEF.

Pytania, wątpliwości?
Aby uzyskać odpowiedzi na inne pytania zapraszamy do kontaktu przez profil ENEMEFów na Facebooku: http://www.facebook.com/ENEMEF lub na http://www.enemef.pl.

ENEMEF_GryWojenne_PLAKAT

 

Trzy filmy premierowo na ekranach kin sieci Multikino

 

Już 11 września w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo aż trzy filmy: dramat „Nigdy nie jest za późno” z Meryl Streep w roli głównej, dramat wojenny „Karbala” twórcy „Linczu” oraz dramat „Do utraty sił” Antoine’a Fuquy („Dzień próby”).

Supertrio Meryl Streep (trzykrotna laureatka Oscara), reżyser Jonathan Demme (Oscar za „Milczenie owiec”, „Filadelfia”, „Rachel wychodzi za mąż”) i scenarzystka Diablo Cody (Oscar za scenariusz do filmu „Juno”) przedstawia historię starzejącej się gwiazdy rocka (Streep), która w młodości porzuciła rodzinę na rzecz show-biznesu. Teraz wraca na łono rodziny, a właściwie próbuje pozbierać jej szczątki. Nie jest przy tym pokorna i cierpliwa, tak jak współczująca nie jest jej rozwiedziona córka (Mamie Gummer – „Panaceum”). W rolę ekranowej pary matka-córka wcielają się Streep i Gummer – prywatnie matka i córka.

„Karbala” to najnowszy film Krzysztofa Łukaszewicza, twórcy „Linczu”. To były cztery dni piekła… Irackie miasto Karbala. 2004 rok, środek wojny w Zatoce Perskiej. Zaczyna się ważne muzułmańskie święto Aszura. Bojówki Al-Kaidy i As-Sadry atakują miejscowy ratusz City Hall – siedzibę lojalnych władz i policji, w którym przetrzymywani są też aresztowani terroryści. Ich kolejne wściekłe ataki odpiera osiemdziesięciu polskich i bułgarskich żołnierzy, którzy mają zapasy jedzenia oraz broni jedynie na 24 godziny walk. Tracą kontakt z bazą, nie wiadomo, kiedy dotrze wsparcie. Wystrzelawszy niemal całą amunicję, na racjach głodowych, zabijają ponad stu napastników, nie tracąc ani jednego żołnierza. Wygrywają największą polską bitwę od czasów II wojny światowej.

Billy Hope (Jake Gyllenhaal – „Kod nieśmiertelności”) ciężką pracą osiągnął wszystko, czego pragnął. Ma piękną i kochającą żonę (Rachel McAdams – „O północy w Paryżu”), uroczą córkę i tytuł bokserskiego mistrza świata. Choć wydaje się to niemożliwe, w ciągu jednego dnia traci wszystko. Sięga dna i musi znaleźć sposób, by się od niego odbić. Wsparcie znajduje na sali treningowej prowadzonej przez emerytowanego pięściarza i trenera najtwardszych bokserów amatorów (zdobywca Oscara Forest Whitaker). Dzięki jego pomocy Billy rozpoczyna swoją największą walkę, która ma przynieść mu odkupienie i zwrócić zaufanie bliskich. Najważniejsze starcie odbędzie się poza ringiem. Za ścieżkę dźwiękową i utwór promujący film Antoine’a Fuquy („Dzień proby”) odpowiada jeden z najpopularniejszych współczesnych muzyków – Eminem.

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android, Windows Phone oraz iOS.

O filmie „Nigdy nie jest za późno”
Reżyseria: Jonathan Demme
Scenariusz: Diablo Cody
Obsada:
Meryl Streep – Ricki
Kevin Kline – Pete Brummel
Mamie Gummer – Julie
Audra McDonald – Maureen
Sebastian Stan – Joshua
Rick Springfield – Greg
Ben Platt – Daniel
Charlotte Rae – Oma

O filmie „Karbala”
Reżyseria: Krzysztof Łukaszewicz
Scenariusz: Krzysztof Łukaszewicz
Obsada:
Bartłomiej Topa – Kalicki
Antoni Królikowski – Kamil Marzec
Hristo Shopov – Getow
Atheer Adel – Farid
Tomasz Schuchardt – Soboński
Leszek Lichota – Mały
Piotr Głowacki – Galica
Łukasz Simlat – X

O filmie „Do utraty sił”
Reżyseria: Antoine Fuqua
Scenariusz: Kurt Sutter
Obsada:
Jake Gyllenhaal – Billy Hope
Rachel McAdams – Maureen Hope
Forest Whitaker – Tick Wills
Oona Laurence – Leila Hope
50 Cent – Jordan Mains
Skylan Brooks – Hoppy
Naomie Harris – Angela Rivera
Victor Ortiz – Ramone

 

Animacja „Hugo i łowcy duchów” na ekranach kin sieci Multikino

 

Już 11 września w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo familijny film fantasy „Hugo i łowcy duchów”. Animacja dostępna będzie
w ofercie Rodzina leci do kina, czyli tańsze bilety dla rodziców przy okazji zakupu biletów ulgowych dla dzieci.

Jedenastoletni Tom panicznie boi się duchów. Jednak pewnego dnia w piwnicy swego domu spotyka galaretowatego zielonego duszka o imieniu Hugo. Dziwaczny stworek bardzo chciałby być straszny, ale średnio mu to wychodzi, bo jest poczciwym fajtłapą. Nieborak musiał opuścić dom, gdzie wcześniej próbował straszyć, gdyż rozpanoszył się tam starożytny duch zimna. Intruz stanowi zagrożenie dla całego miasta, które wkrótce może stać się wielką bryłą lodu. Jedynym sposobem na powstrzymanie bestii jest współpraca z Leokadią Parzydło – nieustraszoną funkcjonariuszką tajnej agencji profesjonalnych łowców duchów, która chroni świat przed złymi mocami. Tom, Hugo i Leokadia stworzą drużynę, jakiej nie widział świat… i zaświaty.

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android, Windows Phone oraz iOS.

O filmie „Hugo i łowcy duchów”
Reżyseria: Tobi Baumann
Scenariusz: Tobi Baumann, Murmel Clausen, Martin Ritzenhoff, Christian Tramitz, Mike O’Leary
Obsada:
Milo Parker – Tom Thompson
Anke Engelke – Hetty Cuminseed
Bastian Pastewka – Hugo
Christian Tramitz – Gregory
Karoline Herfurth – Hopkins
Christian Ulmen – Phil Thompson
Julia Koschitz – Patricia Thompson
Ruby O. Fee – Lola Thompson

 

ENEMEF: Minimaraton Więźnia Labiryntu z premierą „Więzień Labiryntu: Próby ognia” już 18 września w Multikinie!

 

ENEMEF: Minimaraton Więźnia Labiryntu to niepowtarzalna okazja, by obejrzeć na wielkim ekranie dwie części serii o losach Thomasa oraz grupie innych Streferów, którzy wbrew swojej woli zostają umieszczeni w dziwnym
i tajemniczym miejscu. Ekranizacje bestsellerowych powieści dla młodzieży pojawią się w ramach Minimaratonu Więźnia Labiryntu już 18 września w 26 kinach sieci Multikino.

Zawiły labirynt, który skrywa krwiożercze bestie był tylko początkiem przygody Thomasa. W drugiej części stawka podnosi się. Po tajemniczym labiryncie Streferzy zostają rzuceni to spalonej słońcem krainy. Wola walki, adrenalina, świetne tempo i bestseller przeniesione na wielki kinowy ekran. To wszystko podczas ENEMEFu: Minimaratonu Więźnia Labiryntu, który odbędzie się 18 września.
W repertuarze znajdą się:
– WIĘZIEŃ LABIRYNTU,
– WIĘZIEŃ LABIRYNTU: PRÓBY OGNIA – premierowo!

Dołącz do Minimaratonu Więźnia Labiryntu na Facebooku:
http://on.fb.me/1PjsPPz

*** Więcej informacji ***
http://www.enemef.pl

ENEMEF: MINIMARATON WIĘŹNIA LABIRYNTU odbędzie się 18 września (piątek) jednocześnie w 26 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Włocławek, Wrocław Arkady Wrocławskie, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.
Ceny biletów: od 19 do 25 zł za całą noc w kinie (dwa filmy, w tym pokaz premierowy):
– 19 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na http://www.enemef.pl – dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 19 zł każdy
– 20 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
– 21 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
– 22 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
– 25 zł: cena normalna
Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).
W Multikinie Złote Tarasy ceny biletów są wyższe o 3 zł (nie dotyczy biletów ze zniżką smsową).

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:
Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 2:30 rano

Rezerwacja i przedsprzedaż biletów:
– brak możliwości rezerwacji biletów,
– bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez internet na stronie Multikina,
– przedsprzedaż rozpocznie się 19 sierpnia.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:
– ograniczenie wiekowe: 15 lat; osoby w wieku poniżej 18 lat muszą przynieść ze sobą zgodę rodzica lub prawnego opiekuna, wzór zgody można znaleźć na www.enemef.pl (na marginesie po wybraniu repertuaru) oraz na www.multikino.pl,
– możliwość wnoszenia prowiantu i napojów: zgodnie z Regulaminem Multikina nie można na sale kinowe wnosić ani napojów, ani jedzenia zakupionego poza Multikinem,
– specjalne zniżkowe bilety (SMSowe), w cenie 19 zł można kupić tylko w terminie, podanym w SMSie; SMSy zniżkowe zostaną wysłane do szczęśliwców, wybranych ze wszystkich zarejestrowanych na www.enemef.pl,
– filmy są wyświetlane w wersjach z oryginalną ścieżką dźwiękową, z polskimi napisami,
– pomiędzy filmami będą około piętnastominutowe przerwy w trakcie których można skorzystać z WC, barów itp.,
– kupony na dolewkę Coca-Coli będą rozdawane przy wejściu na ENEMEF.

Pytania, wątpliwości?
Aby uzyskać odpowiedzi na inne pytania zapraszamy do kontaktu przez profil ENEMEFów na Facebooku:
http://www.facebook.com/ENEMEF lub na http://www.enemef.pl.

Opisy filmów:

Więzień labiryntu: Próby ognia – PREMIEROWO!
Maze Runner: The Scorch Trials, USA 2015, 144′
reżyseria: Wes Ball
scenariusz: T.S. Nowlin
obsada: Dylan O’Brien, Kaya Scodelario, Thomas Brodie-Sangster, Giancarlo Esposito
muzyka: John Paesano
Specjalny pokaz premierowy (film wejdzie do kin 18 września)!
Długo wyczekiwana kontynuacja hitu z 2014 roku.
Film opowiada o dalszych losach Thomasa i Streferów. Okazuje się, że wbrew oczekiwaniom znalezienie wyjścia z tajemniczego labiryntu nie jest końcem. Życie w jego wnętrzu było łatwe i względnie bezpieczne, natomiast na zewnątrz sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej. Thomas i chłopcy stają w obliczu nowego wyzwania – muszą w ciągu dwóch tygodni przejść najbardziej zniszczoną część Ziemi.
W filmie nie brakuje niespodzianek i kolejnych zagadek. Widzowie z zapartym tchem towarzyszą bohaterom w zmierzeniu się z próbą, na jaką wystawia ich zewnętrzny świat.

Więzień labiryntu
Maze Runner, USA 2014 rok, 113′
reżyseria: Wes Ball
scenariusz: T.S. Nowlin, Noah Oppenheim, Grant Pierce Myers
obsada: Dylan O’Brien, Aml Ameen, Blake Cooper, Thomas Brodie-Sangster, Kaya Scodelario
muzyka: John Paesano
Ekranizacja bestsellerowej powieści science fiction Jamesa Dashnera, której akcja rozgrywa się w świecie dotkniętym ogromnym kataklizmem.
Główny bohater, nastoletni Thomas, budzi się w windzie i nic nie pamięta. Okazuje się, że trafił do tajemniczej strefy zamkniętej w środku labiryntu, zamieszkanej przez grupę chłopców. Są oni doskonale przystosowani do panujących tam warunków, a niektórzy z nich już zapomnieli jaki jest świat zewnętrzny. Thomas wraz z mieszkańcami labiryntu ścigają się z czasem, aby znaleźć wyjście. Zadanie to nie jest łatwe, bo na każdym kroku czyha na nich niebezpieczeństwo. Nadzieję przywraca wizyta dziewczyny, Teresy.
To film pełen akcji i nieustającego napięcia. Tajemnice labiryntu pochłaniają widza do ostatniej minuty.

 

ENEMEF_Wiezień Labiryntu_PLAKAT