Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • letnie_wyprzedaże
  • baner główny_niedziela
  • baner_główny_16.07
  • baner główny_kuchnie
  • baner-www-957x304px

Najbliższe premiery i wydarzenia specjalne w Multikinie!

Demon_PLAKAT

 

Trzy premiery na ekranach kin sieci Multikino

Już 16 października w kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo trzy filmy: ostatni obraz Marcina Wrony („Chrzest”) – thriller „Demon”, dramat „Obce niebo” Dariusza Gajewskiego („Warszawa”) oraz kryminał biograficzny „Pakt z diabłem” z Johnnym Deppem.

„Demon” to trzeci i zarazem ostatni film w dorobku zmarłego reżysera Marcina Wrony. Poprzedzają go „Moja krew” i „Chrzest” (Srebrne Lwy na festiwalu w Gdyni). W doborowej obsadzie, obok Itaya Tirana – gwiazdy nagrodzonego Złotym Lwem MFF w Wenecji „Libanu”, m.in.: Andrzej Grabowski, Adam Woronowicz, Tomasz Schuchardt i Cezary Kosiński. Piotr (Itay Tiran), nazywany przez przyjaciół Pytonem, przyjeżdża z Anglii do Polski na ślub z piękną Żanetą (Agnieszka Żulewska). W starym domu otrzymanym w prezencie od przyszłego teścia (Andrzej Grabowski) zamierza urządzić rodzinne gniazdko dla siebie i narzeczonej. Plany komplikują się, gdy w przeddzień wesela mężczyzna znajduje ludzkie szczątki, zakopane nieopodal posesji. Chwilę po makabrycznym odkryciu Piotr traci przytomność, a po odzyskaniu świadomości odkrywa, że jego znalezisko zniknęło, a on sam nie potrafi przypomnieć sobie niczego z ostatnich godzin.

„Obce niebo” Dariusza Gajewskiego, autora obsypanej nagrodami „Warszawy”, to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, trzymająca w napięciu niczym najlepszy thriller. Na ekranie obok rewelacyjnych Agnieszki Grochowskiej i Bartłomieja Topy występują znakomita 9-letnia debiutantka Basia Kubiak oraz legenda skandynawskiego kina Ewa Fröling. Basia (Grochowska) i Marek (Topa) od dwóch lat mieszkają w Szwecji wraz z 9-letnią Ulą. Na skutek niewinnego kłamstwa dziewczynki jej losami zaczyna interesować się owładnięta obsesją perfekcyjności pracownica opieki społecznej Anita. Przekonana o słuszności szwedzkiego prawa pozornie robi wszystko dla dobra dziecka. Szwedzka opieka społeczna potajemnie przekazuje Ulę rodzicom zastępczym. Basia i Marek muszą zmierzyć się z bezlitosną biurokracją. W obliczu koszmaru decydują się na dramatyczną walkę o odzyskanie córki, niebezpiecznie balansując na granicy prawa.

Trzykrotnie nominowany do Oscara Johnny Depp („Marzyciel”) wciela się w rolę cieszącego się złą sławą gangstera Jamesa „Whitey” Bulgera w najnowszym dramacie „Pakt z diabłem” Scotta Coopera („Szalone serce”). W filmie występują również: Joel Edgerton („Wielki Gatsby”) jako agent FBI John Connolly, nominowany do Oscara Benedict Cumberbatch („Gra tajemnic”) w roli brata Whiteya i Rory Cochrane („Operacja Argo”) jako Steve Flemmi, najbliższy wspólnik Whiteya. Południowy Boston, lata 70. XX wieku. Agent FBI John Connolly (Edgerton) namawia irlandzkiego gangstera Jimmy’ego Bulgera (Depp) do współpracy z FBI. Jej celem jest pozbycie się wspólnego przeciwnika – włoskiej mafii. Obraz opowiada historię tego bestialskiego przymierza, które wymyka się spod kontroli. Whitey bezkarnie łamie prawo, co pozwala mu umocnić swoją władzę i zyskać miano jednego z najbardziej bezwzględnych i niebezpiecznych gangsterów w historii Bostonu.

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.

O filmie „Demon”
Reżyseria: Marcin Wrona
Scenariusz: Marcin Wrona, Paweł Maślona
Obsada:
Itay Tiran – Piotr „Pyton”
Agnieszka Żulewska – Żaneta
Andrzej Grabowski – Ojciec Żanety
Tomasz Schuchardt – „Jasny”
Katarzyna Herman – Gabryjelska
Adam Woronowicz – Lekarz
Włodzimierz Press – Nauczyciel
Tomasz Ziętek – Ronaldo

O filmie „Obce niebo”
Reżyseria: Dariusz Gajewski
Scenariusz: Dariusz Gajewski, Michał Godzic
Obsada:
Agnieszka Grochowska – Basia
Bartłomiej Topa – Marek
Barbara Kubiak – Ula
Ewa Fröling – Anita
Tanja Lorentzon – Harriet
Gerhard Hoberstorfer – Björn
Per Morberg – Ricky
Oleg Drach – Wasia

O filmie „Pakt z diabłem”
Reżyseria: Scott Cooper
Scenariusz: Jez Butterworth, Mark Mallouk
Obsada:
Johnny Depp – James „Whitey” Bulger
Joel Edgerton – John Connolly
Benedict Cumberbatch – Billy Bulger
Dakota Johnson – Lindsey Cyr
Kevin Bacon – Charles McGuire
Jesse Plemons – Kevin Weeks
Peter Sarsgaard – Brian Halloran
Corey Stoll – Fred Wyshak

Demon_PLAKAT

Obce niebo_PLAKAT

Pakt z diabłem_PLAKAT

„Pavarotti i przyjaciele: Duety” wyjątkowy koncert na wielkim ekranie 19 października tylko w Multikinie

 

„Pavarotti i przyjaciele: Duety” wyjątkowy koncert już 19 października. Zobacz retransmisję legendarnego koncertu z udziałem światowych gwiazd branży muzycznej po raz pierwszy na wielkim ekranie w 15 kinach sieci Multikino.

Luciano Pavarotti przez wiele lat organizował koncerty charytatywne. Zebrane podczas koncertów środki przekazywane były na cele charytatywne, między innymi pomoc dzieciom poszkodowanym wojnami w Bośni, Kosowie, Iraku i Gwatemali. Z tej inicjatywy powstał wyjątkowy koncert pt.: „Pavarotti i przyjaciele”. To specjalne wydarzenie, którego nagranie zrealizowano we włoskiej Modenie, zawiera zestaw emocjonujących i znanych na całym świecie utworów Pavarottiego. W programie zobaczymy duety między innymi z udziałem takich artystów jak: Sting, Eric Clapton, Elton John, Bono, Andrea Bocelli, Bon Jovi, Bryan Adams, Mariah Carey, Celine Dion czy Lionel Ritchie.

Program koncertu:
Bryan Adams – ‘O Sole Mio
Andrea Bocelli – Notte ‘e piscatore
Bon Jovi – Let It Rain
Bono/The Edge/Brian Eno – Miss Sarajevo
James Brown – It’s A Man’s World
Mariah Carey – Hero
Eric Clapton – Holy Mother
Sheryl Crow – Là ci darem la mano
Celine Dion – I Hate You When I Love You
Eurythmics – There Must Be An Angel
Elton John – Live Like Horses
Lionel Ritchie – The Magic Of Love
Sting – Paris Angelicus
Zucchero – Miserere

Data retransmisji: 19 października, 19:00
Czas trwania: ok 75 min.
Koncert zobaczymy w następujących 15 kinach tylko w sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie oraz Zabrze.

Bilety:
• Warszawa:
o 45 zł – bilet normalny
o 40 zł – bilet ulgowy (dla uczniów i studentów z ważną legitymacją)
o 35 zł – Bilet grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób)
• Pozostałe miasta:
o 40 zł – bilet normalny
o 35 zł – bilet ulgowy (dla uczniów i studentów z ważną legitymacją oraz Seniorów)
o 30 zł – bilet grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób)

Bilety już w sprzedaży w kasach kin oraz na stronie www.multikino.pl

Bilety grupowe dla grup powyżej 15 osób do nabycia u specjalistów ds. rezerwacji grupowej:

Multikino Lublin, al. Spółdzielczości Pracy 36, 20-147 Lublin, tel.: 81 460 28 24

Nośnik / Technologia: Odtworzenia to projekcje kinowe, realizowane z cyfrowych kopii DCP zgodnych z międzynarodowym standardem kinowym DCI (kopia cyfrowa DCP), standard ten gwarantuje najwyższą jakość obrazu (rozdzielczość HD lub wyższą – 2k, 4k) oraz dźwięku przestrzennego Digital Dolby Surround 5.1. Wydarzenia na żywo realizowane są z wykorzystaniem transmisji satelitarnych. Transmisje realizowane są w jakości High Definition z dźwiękiem Digital Dolby Surround 5.1. Uwaga. Multikino nie odpowiada za zakłócenia, które mogą być spowodowane czynnikami niezależnymi od Multikino, np. złymi warunkami atmosferycznymi.

Organizator: Multikino S.A.
Producent: Rising Alternative, C Major
Dystrybutor: Rising Alternative
Patroni: Aktivist, Sens, Operainfo.pl, Magazyn Kulturalny, Mediarun.pl, Tygodnik Przegląd, Infomusic.pl, Polskamuza.eu, Superstarsi.pl, TerazTeatr.pl, trojmiasto.pl, aktywni plus oraz RMF Classic.

Mecenasem projektu Opera i Balet HD w Multikinie jest firma OSRAM.

Promocja! Wybrane kawy 15% taniej:
Wszystkich koneserów dobrego smaku zachęcamy do odwiedzenia naszych kawiarni, gdzie oferujemy doskonałą mieszankę 100% Arabica z segmentu Specialty Coffee.
Po okazaniu biletu na wydarzenie wybrane kawy 15% taniej. Zniżka dotyczy wybranych kaw 400 ml – latte, cappuccino, ice latte, americano.

Pavarotti i Przyjaciele Duety_PLAKAT

„Komedia omyłek” 20 października tylko w Multikinie!

 

British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu „Komedia omyłek” Williama Szekspira w ramach cyklu „Sztuka brytyjska na wielkim ekranie”. Nagranie zrealizowane w londyńskim The Globe będzie można zobaczyć 20 października tylko w Multikinie. Retransmisja spektaklu odbędzie się w 15 kinach sieci.

Cykl „Globe On Screen” to niepowtarzalna okazja by przenieść się w przeszłość, w czasy teatru elżbietańskiego, kiedy powstawały nieśmiertelne dramaty Williama Szekspira (1564–1616). Londyński teatr The Globe był artystycznym domem tego wybitnego dramaturga i to tam ukształtował się styl teatru elżbietańskiego. Dziś możemy przenieść się w czasie dzięki retransmisjom spektakli ze zrekonstruowanego The Globe do Londynu przełomu XVI i XVII wieku.

„Globe On Screen” prezentuje inscenizacje dzieł dramatopisarza wszech czasów, Williama Szekspira, zarejestrowane z udziałem publiczności w zrekonstruowanym teatrze The Globe, w jakości HD & DD Surround. Zespół aktorski grający w tym budynku – gdzie zgodnie z elżbietańską tradycją nie ma dachu, więc gra się pod gołym niebem, a znakomita część widzów może zająć tylko miejsca stojące, tak jak to było w złotym wieku – stara się w swoich spektaklach oddać atmosferę londyńskiego teatru przełomu XVI i XVII stulecia. Zarówno gra aktorska, jak i użyte środki teatralne, mają nas przenieść w czasie i dać wyobrażenie, jak wówczas wyglądał teatr i jakim językiem przemawiał do publiczności. Tak mogły wyglądać prapremiery sztuk, które na stałe weszły do światowego kanonu: „Hamleta”, „Burzy”, „Makbeta”, „Wesołych kumoszek z Windsoru”, „Miarki za miarkę”, „Komedii omyłek” czy „Juliusza Cezara”. Aktorzy grają w kostiumach wzorowanych na tych z epoki, dekoracje są uzależnione od architektury budynku, jego kształtu, a jedynym odstępstwem od zasad sprzed 400 lat jest to, że postaci kobiece grają kobiety, a nie – jak to było w czasach Szekspira i królowej Elżbiety I – mężczyźni.
Komedia omyłek (The Comedy of Errors)
Inscenizacja przygotowana przez Shakespeare’s Globe w Londynie.
Jedna z najbardziej żywiołowych i zabawnych sztuk wielkiego Anglika – dramatopisarza wszech czasów. Konstruując fabułę „Komedii omyłek”, Szekspir czerpał głównie ze sztuki Plauta „Menaechmi” („Bliźniacy”). Akcję oparł na popularnym motywie pomylonych tożsamości, powszechnie wykorzystywanym właśnie w starożytnych łacińskich komediach, ale także w późniejszej commedia dell’arte, czego przykładem jest choćby „Sługa dwóch panów” Carla Goldoniego.
Egeonowi, kupcowi z Syrakuz, żona rodzi chłopców bliźniaków. Zbiegiem okoliczności, w tym samym czasie pewna biedna kobieta także rodzi bliźnięta. Egeon odkupuje od niej jej synów, by ci, w przyszłości, służyli jego dzieciom. Rozdzielone podczas katastrofy okrętu pary bliźniaków spotykają się po latach w Efezie, jednak nie potrafią się rozpoznać. Wynika z tego seria zabawnych pomyłek, powstałych na skutek mylenia przez wszystkich synów kupca – Antyfolusa z Efezu z Antyfolusem z Syrakuz, a także ich służących – Dromia z Efezu z Dromiem z Syrakuz.
Choć to jedna z pierwszych komedii Szekspira, stanowi dowód jego mistrzowskiego wyczucia teatru. Jest klasycznym przykładem komizmu nieporozumień, wynikających z brania kogoś za kogoś innego.

Reżyseria: Blanche McIntyre
Scenografia i kostiumy: James Cotterill
Muzyka: Olly Fox
Występują: Stefan Adegbola, Andy Apollo, Paul Brendan, Linda Broughton, Gershwyn Eustache Jr, Becci Gemmell, Peter Hamilton Dyer, Simon Harrison, Emma Jerrold, Hattie Ladbury, James Laurenson, Matthew Needham, Anne Odeke, Brodie Ross, Jamie Wilkes.

Czas trwania: ok. 150 minut.

20 października 2015 o godzinie 19:00 w 15 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie oraz Zabrze.

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition.
Spektakl z polskimi napisami.

Bilety:
35 zł – normalny
30 zł – ulgowy (Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy) lub z kuponem z magazynu Multikino & Gala.
25 zł – bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

Bilety grupowe dla grup powyżej 15 osób do nabycia u specjalistów ds. rezerwacji grupowej:

Multikino Lublin, al. Spółdzielczości Pracy 36, 20-147 Lublin, tel.: 81 460 28 24

Bilety już w sprzedaży w kasach kin i na stronie: www.multikino.pl.

Uwaga! Konkurs!
Multikino i producent nowego crossovera Fiata 500X zapraszają miłośników teatru oraz tych którzy kochają kino do konkursu „Fiat 500X w Multikinie” pomiędzy 1 marca, a 30 listopada 2015 roku. Wypełnij otrzymaną podczas Teatru lub Kocham Kino ankietę konkursową i wygraj modnego Fiata 500X. Odpowiedz na proste pytanie: W jakiej kategorii nowy crossover Fiat 500X dostałby Oscara? Odpowiedź krótko uzasadnij.

 

Globe On Screen - Komedia omyłek_PLAKAT

Transmisja pierwszego koncertu Laureatów XVII Konkursu Chopinowskiego na wielkim ekranie 21 października tylko w Multikinie!

 

Multikino – we współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, a także Mecenasem Konkursu Bankiem Zachodnim WBK – zaprasza na transmisję najważniejszego koncertu w ramach rozpoczętego właśnie najważniejszego pianistycznego wydarzenia na świecie. Będzie można go obejrzeć aż w 15 kinach w całej Polsce.

Konkurs Chopinowski jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych na świecie. To impreza, która otwiera drzwi do największych sal koncertowych. Jego zwycięzcy – m.in. Martha Argerich, Maurizio Pollini czy Krystian Zimerman – to dziś czołówka światowej pianistyki.

W tym roku wydarzenie zagości na antenach TVP HD i TVP Kultura. Wśród komentatorów znajdą się m.in.: prof. Alicja Paleta-Bugaj, prof. Elżbieta Tarnawska, prof. Joanna Domańska, Karol Radziwonowicz, Marek Bracha, Stanisław Dybowski.  Multikino we współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, oraz Bankiem Zachodnim WBK zrealizuje transmisję Koncertu Laureatów 21 października o godzinie 18:50.

Transmisję pierwszego koncertu Laureatów będziemy mogli zobaczyć w 15 kinach sieci Multikino w Polsce: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki oraz Zabrze.

Transmisja pierwszego koncert Laureatów XVII Konkursu Chopinowskiego Data: 21 października 2015 r.
Start transmisji: godz. 18:50
Czas trwania: ok 3 godziny

Wyjątkowe wydarzenie, jakim jest XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, będzie można oglądać dzięki TVP w technologii HD gwarantującej widzom najwyższą jakość obrazu i dźwięku. Multikino i TVP HD dołącza do najlepszych tradycji Telewizji Polskiej, relacjonującej od wielu lat przebieg Konkursu Chopinowskiego i łączy je z nowoczesnym przekazem technologicznym, spełniającym wymagania nawet najbardziej wymagającego widza.

Organizator transmisji: Multikino S.A.
Transmisja realizowana dzięki współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina oraz TVP.
Sponsor transmisji oraz Mecenas Konkursu: Bank Zachodni WBK

Transmisja koncertu Laureatów XVII Konkursu Chopinowskiego_PLAKAT

„Ed Sheeran: Jumpers for Goalposts” 22 października tylko w Multikinie!

 

Ed Sheeran ponownie w Polsce! Najpopularniejszy brytyjski wokalista młodego pokolenia, laureat dwóch BRIT Awards, nagrody Ivor Novello oraz twórca takich przebojów jak I see fire, Sing, czy Don’t 22 października na Wielkim Ekranie
w wybranych kinach sieci Multikino.

W lipcu 2015 roku Ed Sheeran zyskał miano pierwszego artysty w dziejach, który wystąpił solowo na kultowym stadionie Wembley. Trzy noce, 240 000 oddanych fanów i on – samotny – na scenie. Niezapomniany widok!

Na ten wyjątkowy koncert składa się materiał z trzech świetnych występów Eda. Uchwycony w zapierającej dech w piersiach jakości HD koncert będzie pokazywany ze SPECJALNĄ TRANSMISJĄ NA ŻYWO prosto z Leicester Square, skąd sygnał nadany zostanie na cały świat.

Ed zachwycił publiczność wykonując wszystkie swoje przeboje z pierwszych miejsc list przebojów, takie jak THE A TEAM, DON’T, SING oraz światowy hit THINKING OUT LOUD. Dodatkowo na scenie, ku zaskoczeniu publiczności, wsparł go sam legendarny Sir Elton John. Wymienione hity pochodzą z ostatniego wydawnictwa artysty – „X”, które ukazało się w czerwcu 2014 roku. Album w Polsce uzyskał status podwójnej platynowej płyty.

Oprócz zapierającego dech w piersiach występu Jumpers for Goalposts przedstawia także życie Eda za kulisami – sprzedaż miliona płyt, wygrana kolejnych nagród i gra dla publiczności w każdym zakątku świata. To szczery i intymny portret artysty – oraz jego najbliższych – i tego, jak daleko Ed zaszedł w tak krótkim czasie.

To wyjątkowe wydarzenie pozwoli fanom z całego świata znaleźć się tak blisko bestsellerowego artysty jak nigdy wcześniej. A jeśli ktoś widział już występ Eda na żywo, to Jumpers for Goalpost z pewnością przypomni wspaniałe chwile w towarzystwie Sheerana.

„Ed Sheeran: Jumpers for Goalposts” będzie można zobaczyć 22 października o godz. 19.30 w wybranych kinach sieci Multikino: BYDGOSZCZ, GDAŃSK, GDYNIA, KATOWICE, KRAKÓW, LUBLIN, ŁÓDŹ, OLSZTYN, POZNAŃ 51, POZNAŃ – STARY BROWAR, RZESZÓW, SZCZECIN, TARGÓWEK, URSYNÓW, ZŁOTE TARASY, WROCŁAW PASAŻ, ZABRZE.

Ceny biletów:
• 25 zł

Plan transmisji:
19.30 – start transmisji satelitarnej
20.00 – koncert na żywo Eda Sheerana z Leicester Square, Londyn (ok. 30 min)
20.30 – start projekcji filmu „Ed Sheeran: Jumpers for Goalposts”
22:15 – zakończenie projekcji

Na cykl Koncertów na Wielkim Ekranie w Multikinie zaprasza FCA Poland.
Multikino i FCA Poland, producent zawsze gotowego do drogi nowego Jeepa® Renegade zapraszają fanów muzyki na Wielkim Ekranie w Multikinie do konkursu „Jeep® w Multikinie” więcej informacji na: https://multikino.pl/pl/wydarzenia/koncerty/jeep-w-multikinie-podczas-koncertow

Bilety na „Ed Sheeran: Jumpers for Goalposts” w sprzedaży od 24 września. Można je nabyć w kasach biletowych kin oraz online na stronie www.multikino.pl.

Ed Sheeran Jumpers for Goalposts_PLAKAT

ENEMEF: Noc Deppa 23 października w Multikinie!

 

ENEMEF: Noc Deppa to zestaw doskonałych filmów z jednym z najlepszych współczesnych aktorów, najbardziej znanym z ról w „Piratach z Karaibów”, „Marzycielu” oraz „Co gryzie Gilberta Grape’a”. Uznawany za człowieka o tysiącu twarzy i urodzie amanta Johnny Depp cały czas zaskakuje nowym wcieleniem, zagrał już w ponad 60 filmach, zdobył 19 nagród filmowych i 48 nominacji, z czego 3 do Oscara. ENEMEF już 23.10 w Multikinie!

Podczas Maratonu Deppa zostaną zaprezentowane cztery filmy. Na ekranie zobaczymy najnowszą, mroczną kreację aktora w mocnym, opartym na faktach filmie „Pakt z diabłem”, a także: opowieść na lekkim rauszu „Dziennik zakrapiany rumem”, widowiskowego i pełnego przygód „Jeźdźca znikąd” oraz barwne i zabawne „Mroczne cienie”.

W repertuarze:
– najnowszy i intensywny PAKT Z DIABŁEM
– pełen akcji JEŹDZIEC ZNIKĄD
– mocno zawiany DZIENNIK ZAKRAPIANY RUMEM
– zabawne MROCZNE CIENIE

ENEMEF: Noc Deppa odbędzie się w kina sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Poznań Malta, Poznań 51, Rybnik, Rumia, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż, Wrocław Arkady, Zabrze, Olsztyn oraz Silver Sceen Łódź.

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:
rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 7:30 rano

Cennik biletów:
– 25 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl – dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 25 zł każdy
– 28 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
– 29 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
– 30 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
– 33 zł: cena normalna
Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).
W Multikinie Złote Tarasy ceny biletów są wyższe o 3 zł (nie dotyczy biletów ze zniżką smsową).

Rezerwacja i przedsprzedaż biletów:
bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez Internet, przedsprzedaż rozpocznie się 5 października około 16:00; więcej informacji na temat przedsprzedaży oraz możliwości rezerwacji biletów pod adresem www.enemef.pl.

Więcej informacji:
pod adresem http://www.enemef.pl

Ograniczenie wiekowe:
15 lat, osoby poniżej 18 lat za zgodą rodziców

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:
– ograniczenie wiekowe: 15 lat; osoby w wieku poniżej 18 lat muszą przynieść ze sobą zgodę rodzica lub prawnego opiekuna, wzór zgody można znaleźć na www.enemef.pl (na marginesie po wybraniu repertuaru) oraz na www.multikino.pl,
– możliwość wnoszenia prowiantu i napojów: zgodnie z Regulaminem Multikina nie można na sale kinowe wnosić ani napojów, ani jedzenia zakupionego poza Multikinem,
– specjalne zniżkowe bilety (SMSowe), w cenie 19 zł można kupić tylko w terminie, podanym w SMSie; SMSy zniżkowe zostaną wysłane do szczęśliwców, wybranych ze wszystkich zarejestrowanych na www.enemef.pl,
– filmy są wyświetlane w wersjach z oryginalną ścieżką dźwiękową, z polskimi napisami,
– pomiędzy filmami będą około piętnastominutowe przerwy w trakcie których można skorzystać z WC, barów itp.,
– kupony na dolewkę Coca-Coli będą rozdawane przy wejściu na ENEMEF.

Pytania, wątpliwości?
Aby uzyskać odpowiedzi na inne pytania zapraszamy do kontaktu przez profil ENEMEFów na Facebooku: http://www.facebook.com/ENEMEF lub na http://www.enemef.pl.

Opisy filmów:
„Pakt z diabłem” – pokaz tydzień po premierze!
Black Mass, USA 2015, 122′
reżyseria: Scott Cooper
scenariusz: Jez Butterworth, Mark Mallouk
obsada: Johnny Depp, Joel Edgerton, Benedict Cumberbatch, Dakota Johnson, Kevin Bacon
muzyka: Junkie XL

Specjalny pokaz tydzień po premierze!
Wysoko oceniane przez krytyków i widzów gangsterskie kino oparte na faktach, uznawane przez niektórych za lepsze od „Inflitracji”.
Akcja filmu rozgrywa się w latach 70. w Bostonie. Agent FBI oraz irlandzki gangster James Bulger podejmują współpracę, aby zlikwidować włoską mafię. Z czasem sojusz wymyka się spod kontroli, przestępca ucieka stróżom prawa, umacnia swoją pozycję, aż w końcu staje się jednym z najbardziej wpływowych, a przy tym bezwzględnych i brutalnych gangsterów w historii Stanów Zjednoczonych.
Interesująca fabuła i doskonała obsada i trzymają widza w napięciu do ostatniej minuty.

„Dziennik zakrapiany rumem”
The Rum Diary, USA 2011, 120′
reżyseria: Bruce Robinson
scenariusz: Bruce Robinson
obsada: Johnny Depp, Aaron Eckhart, Michael Rispoli, Amber Heard
muzyka: Christopher Young

To autentyczna historia będąca fragmentem życiorysu Huntera S. Thompsona, popularnego pisarza amerykańskiego, znanego m. in. z „Lęku i odrazy w Las Vegas” (przeniesionego na ekran pt. „Las Vegas Parano”).
Paul Kemp jest życiowym rozbitkiem, niespełnionym pisarzem, który opuszcza Nowy Jork i przybywa do Portoryko, by przez jakiś czas zająć się lokalnym dziennikarstwem. Błogi spokój na rajskiej wyspie umilają mu spore dawki rumu. Paul szybko zakochuje się w pięknej Chenault, która niestety okazuje się być zaręczona z przedsiębiorcą Sandersonem. Biznesmen knuje perfidną intrygę, co stawia Paula przed trudnym wyborem – dziennikarska kariera lub pieniądze i miłość. Jaką decyzję podejmie i czy uda mu się skompromitować rywala oraz uniknąć (nie tylko moralnego) kaca?
Sarkastyczny i dowcipny film, który urzeka pięknymi zdjęciami i doskonałą kreacją głównego bohatera.

„Jeździec znikąd”
The Lone Ranger, USA 2013, 149′
reżyseria: Gore Verbinski
scenariusz: Ted Elliott, Terry Rossio, Justin Haythe
obsada: Johnny Depp, Armie Hammer, William Fichtner, Tom Wilkinson, Ruth Wilson, Jackie Earle Haley
muzyka: Hans Zimmer

„Jeździec znikąd” to widowiskowa produkcja, która otrzymała 2 nominacje do Oscara – za najlepsze charakteryzacje i fryzury oraz za efekty specjalne.
John Reid jest stróżem prawa na Dzikim Zachodzie, pewnego razu wpada wraz ze swoimi ludźmi w zasadzkę gangu Butcha Cavendisha, z której jako jedyny uchodzi z życiem. Znajduje go Indianin Tonto, który z ręki tego samego złoczyńcy utracił wszystkich członków swojego plemienia i przed laty poprzysiągł zemstę. John Reid jako Jeździec znikąd wyrusza śladem bandytów, towarzyszy mu Tonto, a z czasem dołącza do nich Red Harrington, która również mam powody, by pomścić okrutnika.
Ten film to szaleńcza wyprawa na Dziki Zachód, wypełniona niezwykłymi zwrotami akcji i doskonałym humorem.

„Mroczne cienie”
Dark Shadows, USA 2012, 113′
reżyseria: Tim Burton
scenariusz: Seth Grahame-Smith
obsada: Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Helena Bonham Carter, Eva Green
muzyka: Danny Elfman

To wielobarwna parodia wampirycznych opowieści, zrealizowana na podstawie kultowego serialu telewizyjnego.
Historia opowiada o żyjącym w XVIII w. Barnabasie Collinsie, który za złamanie serca czarownicy Angelique zostaje zamieniony przez nią w wampira i trafia do niewoli w trumnie zakopanej głęboko pod ziemią. 200 lat później Barnabas przypadkowo zostaje uwolniony z grobowca i staje w obliczu odmienionego świata, swojego, niegdyś wspaniałego majątku, który popadł w ruinę oraz rodziny, w której każdy skrywa mroczny sekret. Bohater musi zmierzyć się z nową rzeczywistością oraz ze starą miłością sprzed dwóch wieków.
Tim Burton kolejny raz zabiera widza do niezwykłego świata – specyficznego klimatu, ekscentrycznych bohaterów i dziwacznych zdarzeń.

 

ENEMEF Noc Deppa_PLAKAT