Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • letnie_wyprzedaże
  • baner główny_niedziela
  • baner_główny_16.07
  • baner główny_kuchnie
  • baner-www-957x304px

Piknik Motoryzacyjny – Niedziela 11 października w Galerii Olimp.

Piknik Motoryzacyjny Galeria Olimp 11.10.2015 r.

 W dniu 11 października 2015 r. na terenie Galerii Olimp w Lublinie odbędzie się kolejny Piknik Motoryzacyjny. Organizatorem imprezy jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i Biuro Promocji Promedia przy wsparciu najważniejszych instytucji zaangażowanych w zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Piknik jest zwieńczeniem poprzedzającej go akcji akcji promocyjnej „Odblaski ratują życie poświęconej promocji bezpieczeństwa w ruchu drogowym realizowanej m.in. w szkołach na terenie województwa lubelskiego. Poprzednie edycje Pikniku Motoryzacyjnego stały się wielkimi wydarzeniami na motoryzacyjnej mapie regionu lubelskiego i potwierdziły potrzebę organizacji tego przedsięwzięcia. Celem akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, poprzez prezentację i popularyzację właściwych zachowań kierujących i pieszych, praktyczna weryfikacja umiejętności kierujących oraz edukacja wszystkich użytkowników dróg. Dla odwiedzających jest to wyjątkowa okazja do wzięcia udziału w testach, próbach sprawnościowych i sprawdzenia działania systemów zabezpieczeń w warunkach kontrolowanych.

Obecna edycja imprezy poświęcona jest szczególnie problematyce stosowania elementów odblaskowych. Z racji zmieniającej się pory roku szczególną uwagą objęte zostanie również przygotowanie samochodu do jazdy w trudnych warunkach jesiennych i zimowych, oraz szkolenie techniki jazdy na śliskiej nawierzchni.
Z myślą o odwiedzających przygotowano szereg atrakcji, konkursów, prób i pokazów w wykonaniu mistrzów dyscyplin sportowych. Miejscem Pikniku Motoryzacyjnego będzie parking i wnętrza Galerii Olimp przy Al. Spółdzielczości Pracy. Wśród atrakcji przygotowano m.in. wystawę pojazdów służb mundurowych: Policji, Inspekcji Transportu Drogowego, Wielonarodowej Brygady Wojsk Lądowych, Straży Granicznej oraz Brygady Antyterrorystycznej. Prezentowane będą również nowości motoryzacyjne, samochody wyścigowe i rajdowe. Zwiedzający będą mogli korzystać z symulatorów dachowania, zderzeń, miasteczka ruchu drogowego oraz specjalnie przygotowanego toru, na którym będzie można spróbować swoich sił w jeździe na trolejach oraz w teście Stewarta. Odbędą się również pokazy stuntu, ratownictwa medycznego oraz symulacji działań powypadkowych.

Dodatkową atrakcją będzie Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, który wspiera działania na rzecz bezpieczeństwa podróżowania. W specjalnie przygotowanej strefie będą zachęcać do odpowiedzialnej postawy najmłodszych uczestników ruchu drogowego, a także do aktywnego poznawania z perspektywy roweru niesamowitych zakątków Polski od morza po góry. Niebywałym wydarzeniem będą akrobacje rowerowe w wykonaniu mistrza i rekordzisty świata Krystiana Herby. Ponadto strefę odwiedzi znana aktorka i celebrytka Joanna Jabłczyński czynnie wspierająca kolarstwo górskie.

Piknik odbywać się będzie w niedzielę (11 października) w godz. 10 – 18. Wszystkie atrakcje są bezpłatne dla uczestników. Gośćmi specjalnymi imprezy będą: Joanna Jabłczyńska, Krystian Herba oraz Mariusz Stec. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursów i rywalizacji wraz z wręczeniem nagród odbędzie się o godzinie 16.

Zakres tematyczny imprezy będzie obejmować następujące zagadnienia:

Bezpieczeństwo ruchu drogowego:
– pokazy, testy praktyczne
– symulatory (m.in..symulator zderzeń, symulator dachowania)
– alkogogle
– pokazy pierwszej pomocy
– pokazy Ratownictwa Medycznego
– prezentacja profilaktyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym
– szkolenie techniki jazdy
– jazda na trolejach
– wystawa, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Rozrywka:
– konkursy sprawności jazdy
– test Stewarta
– test precyzyjnego parkowania
– zabawy, gry dla dzieci
– tor gokartowy dla klientów Galerii
– prezentacja sprzętu służb mundurowych
– animacje, zabawy i konkursy o tematyce motoryzacyjnej
– konkursy i zabawy dla klientów Galerii

Sporty samochodowe
– prezentacje samochodów rajdowych
– spotkania z mistrzami sportów samochodowych
– karting

Motoryzacja:
– prezentacja nowości motoryzacyjnych
– auto tuning
– akcesoria motoryzacyjne
– sprzęt audio

Honorowy patronat nad Piknikiem objął Marszałek Województwa Lubelskiego, Radio Free i Kurier Lubelski.

 

 

Promedia_Olimp_piknikMotoryzacyjny_plakat_70x110