Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • baner
  • banner_1166x320px (002)
  • OLIMPstudent
  • baner www 957 x 304px 19 - 08 tydz
  • Olimp_FS_957x304

24 Finał WOŚP w Lublinie – tak graliśmy w Galerii Olimp!

BRE_9015

10 stycznia 2016 r. odbył się 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tysiące wolontariuszy wyruszyło na ulice polskich miast aby zbierać środki, przeznaczone tym razem na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Cztery działające w Lublinie Sztaby Orkiestry zebrały łącznie ponad 200 tysięcy złotych, które trafią teraz do polskich szpitali i placówek medycznych. Sercem Lubelskiego Finału po raz kolejny stała się Galeria Olimp, gdzie odbyły się główne wydarzenia tego szczególnego dnia. Na uczestników czekało między innymi studio Telewizji Polskiej Lublin, akcje profilaktyczne, pokazy służb mundurowych oraz koncert muzyczny. Finał zwieńczył występ głównej gwiazdy – zespołu IRA, którym razem z tysiącami lublinian bawił się na rozpoczętym tradycyjnym światełkiem do nieba koncercie.

Wielkie granie rozpoczęło się już od samego poranka. Pierwsze sygnał do startu dało studio Lubelskiego Oddziału TVP, które rozpoczęło specjalnie przygotowany program, transmitowany na antenie telewizyjnej. W studiu można było liczyć na świetną zabawę, zwłaszcza muzyczną w oprawie koncertu Przestrzeni Dźwiękowej. Na scenie pojawili się tacy wykonawcy jak Tomasz Momot Orkiestra, Chonabibe, Zenta SNR Crew, Mprojekt, Panta Koina, Mass Fantas, Natalia Wilk, muzycy z Lubelskiej Szkoły Rocka, Kacper Gołda. Specjalnym występem z Orkiestrą Tomasza Momota uraczył publiczność szczególny gość – Artur Gadowski z Zespołu IRA. Nie zabrakło pokazów tańca. Podziwiać można było między innymi umiejętności mistrzów z UDS czy Konrad Dąbski Studio. W dobry humor wprowadził publiczność Kabaret PKS a specjalny poranny blok atrakcji mieli też najmłodsi dla których przygotowano wiele ciekawych atrakcji w tym pokaz mody przygotowany specjalnie na okazję Finału pokaz mody dziecięcej.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko wielka pomoc i zabawa ale także propagowanie profilaktyki zdrowotnej oraz ratowania zdrowia i życia. Zgodnie z tą ideą podczas Finału można było skorzystać z badań profilaktycznych prowadzonych przez Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św Jana z Dukli oraz studentów Uniwersytetu Medycznego w Lubinie z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA. Można było też sprawdzić swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, dzięki przygotowanym przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Lublinie oraz Samodzielną Grupa Ratownicza Lublin szkoleń i pokazów ratowniczych. Finał był też okazją aby wspomóc Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa poprzez oddanie jakże drogocennej krwi oraz zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Specjalną akcję „Sprawdź swój organizm” przeprowadził Klub Fitness Get Gym, na którego strefie każdy mógł zrobić sobie profesjonalny pomiar składu ciała i skonsultować go z trenerem.

Wielką Orkiestrę wsparły też tradycyjnie służby mundurowe. Dzięki obecności mundurowych można było oglądać wyposażenie i sprzęt, który na co dzień używany jest w ich pracy. Na Lubelskim Finale pojawiły się jednostki Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej i Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady Wojska Polskiego. Żołnierze zaprezentowali nie tylko swoje pojazdy, w tym zautomatyzowany wóz dowodzenia wyposażony w zestaw do łączności satelitarnej, ale zadbali też o sprawdzenie umiejętności strzeleckich na trenażerze Cyklop. Strażnicy Miejscy przygotowali z kolei edukacyjną zabawę dla najmłodszych w drogowym miastecku „Autochodzik”. Do ich strefy dołączył także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy. Na parkingu przed Galerią swoje samochody oraz sztukę jazdy driftem pokazała grupa driftingowa Street Represent.

Na pasażach Galerii oprócz wolontariuszy i kwestujących strażaków i żołnierzy można było spotkać też barwny Sztab Orkiestry ze Szkoły im. Sebastiana Klonowica, Klub Żużlowy KMŻ, rycerzy Jedi oraz artystów i animatorów z Lubartowskiej 77.
Dla głodnych i zmarzniętych specjalną niespodziankę przygotował znany lubelski szef kuchni Ivo Violante, który ugotował gorącą i pożywną grochówkę w stylu polsko – włoskim. Z kolei Bar Wegetarianin rozgrzewał swoimi ciepłymi przekąskami publiczność na koncercie plenerowym.

Zwieńczeniem Finału by jak co roku koncert muzyczny na plenerowej scenie przed Olimpem. Na estradzie pojawili się Goście, The Underground Men, Phedora, i Mel Tripson. Koncert zakończył występ gwiazdy wieczoru, którą podczas 24 Lubelskiego Finału był Zespół IRA. Jeden z najbardziej znanych zespołów rockowych w kraju bawił się wspólnie z tysiącami lublinian na urzekającym oprawą i dźwiękiem spektaklu.

Wraz z początkiem występu IRY wystrzeliliśmy też niezliczoną liczbę fajerwerków w ramach tradycyjnego „Światełka do Nieba” dziękując w ten sposób setkom wolontariuszy którzy w mroźny styczniowy dzień z uśmiechem na ustach kwestowali na na terenie naszego miasta i okolic.
24 Finał WOŚP w Lublinie zakończył się zebraniem przez wolontariuszy ponad 200 tysięcy złotych w Lublinie i prawie 900 tys. złotych w województwie lubelskim, co skrupulatnie podliczyli, wspierający kolejny raz Wielką Orkiestrę, bankowcy z Banku Pekao S.A.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lublinie i piękną, wspólną zabawę.

24 Lubelski Finał WOŚP nie byłby możliwy do zorganizowania bez wsparcia następujących firm i instytucji:

Urząd Miasta Lublin
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
Lubelski Węgiel Bogdanka
MPK Lublin
LPEC
Pol-Skone
Centrum Rozrywki Koziołek
Akwarium – Smażalnia Ryb & Bistro Bar
Elektromeks
Wamaco
Musi Lublin
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie
Komeko
Advercity Agencja Reklamowa
Chillo Ad Agencja Reklamowa
Aldik
PIXI
Jack – Namioty i Hale Namiotowe
Mc Donald’s

Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

A tak bawiliśmy się na 24 Finale Orkiestry w Lublinie:

 

 

Page1