Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • baner
  • banner_1166x320px (002)
  • OLIMPstudent
  • baner www 957 x 304px 19 - 08 tydz
  • Olimp_FS_957x304

24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 10 stycznia!

wosp-LED-Full-HD

Już 10 stycznia 2016 r. odbędzie się 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Lubelski Finał odbędzie się ponownie w Galerii Olimp przy Al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie, gdzie już po raz piąty zagramy razem dla wsparcia polskich szpitali. Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Lubelskim Oddziałem Telewizji Polskiej oraz Lubelskim Sztabem WOŚP Hufiec Lublin. Podczas Finału na wszystkich czekać będzie wiele atrakcji z kolorowym studiem telewizyjnym oraz wielkim koncertem plenerowym na czele. Gwiazdą najbliższej Orkiestry będzie legenda polskiej muzyki rockowej – zespół IRA!

Tradycyjnie w drugą niedzielę roku odbędzie się wiele ważnych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, a także akcji profilaktycznych, które uświetnią i ubarwią wielką zbiórkę środków przeznaczonych na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Podczas najbliższego Finału WOŚP po raz kolejny wolontariusze zbierać fundusze, które posłużą wsparciu dla pediatrii, tym razem wyposażając oddziały podstawowe, co umożliwi zakup sprzętu dla większej ilości szpitali, także tych małych. Pieniądze, które zostaną zebrane podczas 24. Finału WOŚP, mają pomóc w uzupełnieniu braków na oddziałach mniej specjalistycznych. Tym samym pomoc trafi w każdy zakątek Polski. Zbliżający się Finał to również kolejna zbiórka na rzecz geriatrii.

Na mapie wydarzeń w ramach najbliższej Orkiestry nie zabraknie oczywiście Lublina. Centrum wydarzeń Finału WOŚP będzie Galeria Olimp, która już od samego rana wypełni się wielką liczbą wolontariuszy, artystów, znanymi osobistościami i wszystkimi zaangażowanymi w ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z chwilą otwarcia swych drzwi centrum handlowe przy Al. Spółdzielczości Pracy będzie miejscem wspaniałej rozrywki połączonej sercem Wielkiej Orkiestry. Jej muzykę słychać będzie aż do późnych godzin wieczornych. Przez cały dzień trwać będą liczne atrakcje dające wszystkim mieszkańcom naszego miasta i regionu możliwość ciekawego spędzenia czasu i wspaniałej zabawy.

W środku Galerii powstanie kolorowe i głośne studio telewizyjne Lubelskiego Oddziału TVP S.A., utworzone w głównym holu największej (południowej) części Galerii Olimp. Zgromadzi się tam szereg osób zaangażowanych w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz wiele znanych osób, które na co dzień możemy oglądać tylko na ekranie telewizora. W studiu będzie też bardzo muzycznie a to za sprawą programu telewizyjnego Przestrzeń Dźwiękowa, którego specjalne wydanie będzie miało miejsce w dzień Finału w Galerii Olimp. Przestrzeń Dźwiękowa wypełni wnętrze Galerii muzyką takich znakomitości jak Tomasz Momot Orkiestra, Chonabibe, Zenta SNR Crew, Mprojekt, Panta Koina, Mass Fantas, a także wielu innych. Posłuchamy też solistów między innymi Natalii Wilk, Marty Butryn oraz muzyków z Lubelskiej Szkoły Rocka, zaśpiewa też Kacper Gołda. Nie zabraknie też pokazów tańca. Podziwiać będzie można między innymi umiejętności mistrzów tańca z UDS czy Konrad Dąbski Studio. Będzie też zabawnie i wesoło za sprawą występu Kabaretu PKS. Specjalny poranny blok atrakcji będą mieli też najmłodsi dla których przygotowano wiele ciekawych atrakcji i animacji. Odbędzie się też pokaz mody przygotowany specjalnie na okazję Finału pokaz mody dziecięcej i rodzinnej.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko wielka pomoc i zabawa ale także propagowanie profilaktyki zdrowotnej oraz ratowania zdrowia i życia. Zgodnie z tą ideą podczas Finału będzie można skorzystać z badań profilaktycznych prowadzonych przez Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej Im.św Jana z Dukli. Można taż zasięgnąć informacji na temat profilaktyki nowotworów a także zapisać się na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne. Badania profilaktyczne przeprowadzą też przyszli medycy, studenci Uniwersytetu Medycznego w Lubinie z Międzynarodowego Stowarzyszenia tudentów Medycyny IFMSA. Dokonywane będą pomiary poziomu glukozy, ciśnienia tętniczego, poziomu tkanki tłuszczowej, analiza masy składu ciała, pomiar BMI (Body Mass Index),pomiar PEF (szczytowy przepływ wydechowy), porady w zakresie profilaktyki i leczenia cukrzycy. Swoje stoisko w strefie medycznej zorganizuje także Klub Fitness Get Gym. Odbędzie się tam akcja „Sprawdź swój organizm, gdzie każdy z gości imprezy będzie mógł zrobić sobie profesjonalny pomiar składu ciała całkowicie za darmo. Otrzymany wynik będzie można omówić z trenerem. Jest to bardzo cenne badanie pozwalające określić w jakiej kondycji jest badany. Chętni otrzymywać będą też zaproszenia na trening wprowadzający do Klubu, będą też mogli wziąć udział w konkursie polegającym na sprawdzeniu wiedzy na temat zdrowego stylu życia czy treningu, w którym nagrodą będzie miesięczny karnet Open do Get Gym. Dodatkowo Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Lublinie oraz Samodzielna Grupa Ratownicza Lublin przeprowadzą szkolenia i pokazy z zakresu pierwszej pomocy, tak aby jak najwięcej osób nie bało się i potrafiło jej udzielać. Finał będzie tez okazją aby wspomóc Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa poprzez oddanie jakże drogocennej krwi oraz zarejestrować się w bazie dawców szpiku.

Wielką Orkiestrę wesprą też tradycyjnie służby mundurowe. Podziwiać będzie można między innymi wyposażenie i sprzęt, który na co dzień używany jest w ich pracy. Dzięki temu będzie można zobaczyć z bliska i od środka samochody służbowe i najnowsze systemy w jakie są wyposażone. Na 24 Finale WOŚP w Lublinie pojawią się jednostki Komendy Miejskiej Straży Pożarnej, którzy zaprezentują swoje wozy strażackie, dołączą do nich też strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej. Finał wesprze też Batalion Dowodzenia Wielonarodowej Brygady Wojska Polskiego, który zaprezentuje sprzęt i pojazdy jednostki w tym zautomatyzowany wóz dowodzenia, zestaw do łączności satelitarnej oraz motocykl wojskowy. Wewnątrz Galerii żołnierze zorganizują stanowisko strzelnicze z trenażerem Cyklop, na którym pod okiem instruktorów będzie można sprawdzić swoje możliwości w strzelaniu do celu. Tradycyjnie podczas Orkiestry pojawią się też Funkcjonariusze Straży Miejskiej. Zaprezentują oni samochód Eko Patrolu, na co dzień służący do walki z zanieczyszczeniami środowiska w mieście. Będzie można zobaczyć wyposażenie wozu z tym pompkę do poboru próbek powietrza, urządzenie do analizy wody, czy też detektory gazu oraz miernik hałasu. Wewnątrz Galerii strażnicy miejscy zorganizują specjalną strefę w której powstanie Autochodzik – drogowe miasteczko dla najmłodszych, dzięki któremu dzieci poprzez zabawę będą uczyć się przygotowania do samodzielnego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. W Finale uczestniczyć będą też Funkcjonariusze Policji, którzy będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych. Policjanci będą informowali seniorów o zagrożeniach płynących z oszustw na tzw. „wnuczka”, „krewnego”, „policjanta. Funkcjonariusze będą też dbali o bezpieczeństwo wolontariuszy kwestujących na rzecz Orkiestry. W dzień Finału zaprezentuje się również Inspekcja Transportu Drogowego a także Izba Celna w Białej Podlaskiej. Specjalne stoisko zorganizuje też Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy. Na parkingu przed Galerią swoje samochody zaprezentuje też grupa driftingowa Street Represent. Będzie też możliwość wylicytowania dwóch ekstremalnych przejazdów z kierowcami Street Represent na lubelskim torze ODTJ.

Dla głodnych i zmarzniętych specjalną niespodziankę przygotował znany lubelski szef kuchni Ivo Violante, który przygotował pokazy kulinarne oraz gorąca i pożywną grochówkę w stylu polsko – włoskim. Z kolei Bar Wegetarianin raczyć będzie swoimi ciepłymi przekąskami publiczność na koncercie plenerowym.

Na zakończenie odbędzie się to bez czego nie może zabraknąć podczas Orkiestry czyli koncert muzyczny. Na plenerowej scenie przy północnej części Galerii wystąpią nasze młode talenty lubelskiej sceny muzycznej. Już od godziny 17 bawić będzie można się przy muzyce zespołów Goście, The Underground Men, Phedora, Mel Tripson. Zwieńczeniem koncertu będzie występ gwiazdy wieczoru, którą podczas nadchodzącego Finału będzie IRA. Jeden z najbardziej znanych zespołów rockowych w kraju swój koncert rozpocznie dokładnie o godzinie 20.

Wraz z początkiem występu IRY wystrzelimy niezliczoną liczbę fajerwerków w ramach tradycyjnego „Światełka do Nieba” dziękując w ten sposób setkom wolontariuszy którzy w mroźny styczniowy dzień z uśmiechem na ustach kwestowali na na terenie naszego miasta i okolic.

24 Lubelski Finał WOŚP nie byłby możliwy do zorganizowania bez wsparcia następujących firm i instytucji:

Urząd Miasta Lublin
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
Lubelski Węgiel Bogdanka
MPK Lublin
LPEC
Pol-Skone
Centrum Rozrywki Koziołek
Akwarium – Smażalnia Ryb & Bistro Bar
Elektromeks
Wamaco
Musi Lublin
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie
Komeko
Advercity Agencja Reklamowa
Chillo Ad Agencja Reklamowa
Aldik
PIXI
Jack – Namioty i Hale Namiotowe
Mc Donald’s

Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Program studia telewizyjnego:

10.30-11.00 pokaz mody dzieciaki i dziadkowie
11.15- 12.00 Pointa Kointa
12.10- 12.40 Dzieciaki z Klonowica/Mateusz Turecki
13.00- 13.15 Lubelska Szkoła Rocka
13.20 – 13.45 Krófki
13.50- 14.00 Kabaret PKS
14.00- 14.30- Zetena SNR
14.30- 15.00 -NBDS
15.00- 15.30 MyKey
15.30-15.55  Konrad Dąbski studio
16.00-16.50 Chonabibe
16.50-17.09 UDS
17.20- 18.20 Tomasz Momot Orkiestra i Goście (Przestrzeń Dźwiękowa/Artur Gadowski)
18.25-18.45 Bajka
18.50- 19.00 Marta Baum
19.05 – 19.15 Zumba
19.15-19.35 Mass Fantas
19.35- 19.55 Kacper Gołda
19.55 – 20.30 M Projekt

 

Program koncertu plenerowego:
17:00-17:35 – PHEDORA
17:45-18:20 – MEL TRIPSON
18:30-19:05 – THE UNDERGROUND MAN
19:15-19:50 – GOŚCIE
20:00-21:15 – IRA

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już 10 stycznia. Bądźcie wtedy z nami!

Masz pomysł na wsparcie Finału? Zapraszamy do kontaktu. Wyślij wiadomość na marketing@galeriaolimp.com.pl lub zadzwoń na nr tel. 81 444 14 14 w. 300!

Page1