Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • banner_główny
  • baner-www-957x304px
  • baner główny_kuchnie

Odczaruj jesień życia 2016 – Seniorzy zaprezentowali się podczas pokazu mody.

img_5378

Trzecia edycja „Odczaruj jesień życia” za nami. Po raz kolejny mieliśmy okazję zobaczyć niesamowitą metamorfozę lubelskich seniorów w wyjątkowym pokazie mody. Wydarzenie odbyło się dzięki inicjatywie Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka oraz Społecznej Rada Seniorów we współpracy z Galerią Olimp.

Na scenie zaprezentowało się piętnaście niezwykłych osób, które wkroczyły złotą jesień swojego życia, dając przykład jak doskonale wyglądać w swoim wieku. Efektowne stylizacje autorstwa Pani Renaty Chmielewskiej oraz choreografia Piotra Mochola w połączeniu z energią modelek i modeli zachwyciły żywo reagującą publiczność. Uznanie zyskały też eleganckie fryzury Pani Anny Chołoty oraz doskonale dobrany makijaż dzieła Anny Żarko.

Panie i Panowie zaprezentowali się w stylizacjach z salonów Pawo, Kruk’s Different, Kubenz, KappAhl, Kazar, Quattro Shoes&Bags, Unisono, Bialcon, Akcesoria, Olmar, Olimpia, Elegance, Madonna Len, Krokodyl Ochnik, Carlo Sarti.

Zastrzyku energii widzom pokazu dały też Klubowiczki Get Gym prezentując energiczny pokaz fitness a także zespół taneczny Flow z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lublinie.

Na gości czekało też Miasteczko dla Seniorów, gdzie mogli skorzystać z profesjonalnych porad, sprawdzić stan  zdrowia dzięki badaniom profilaktycznym, zasięgnąć informacji o profilaktyce nowotworów oraz nauczyć się podstawowych zasad pierwszej pomocy oraz właściwych zachowań dotyczących bezpieczeństwa.

Swoje punkty w ramach Miasteczka dla Seniorów zorganizowały także Lubelskie Centrum Aktywności Obywatelskiej, Lubelski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lublinie,  Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy w Lublinie oraz Klub Przyjaciół Chorych na Parkinsona. Dzięki nim osoby starsze mogły zapoznać się z ofertą lokalnych instytucji, które prowadzą działania na rzecz aktywizacji seniorów a także pomagają rozwiązywać problemy jakie ich dotykają.

Wydarzenie wpisało się w system aktywizacji społecznej seniorów jaki od dłuższego czasu realizowany jest w Lublinie. Ma on też na celu zaprezentowanie energii i pokładów dobrego humoru jakie w nich drzemią a także pokazanie jak ważną część mieszkańców miasta stanowią. Ostatnie „Odczaruj jesień życia” pokazało że tak właśnie jest!

Tak prezentowali się bohaterowie wieczoru: