Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • 957x304
  • 957x304
  • baner www aplik 957 x 304
  • OLIMPgetslim2
  • baner www 957 x 304px 19 - 20 tydz

Kucharze Dzieciom – Finał akcji charytatywnej w Galerii Olimp.

img_6401

W dniach 17-18 grudnia mieliśmy okazję gościć kucharzy z najlepszych lubelskich restauracji, którzy w Galerii Olimp zorganizowali na Finał Festiwalu Bożonarodzeniowego „Kucharze Dzieciom”. Lubelskich Szefów wspierali także ich przyjaciele z programów Top Chef i Hell’s Kitchen.  W ostatni przedświąteczny weekend każdy mógł skosztować ich dzieł.

„Kucharze Dzieciom” to charytatywny projekt, stworzony przez szefów kuchni z najlepszych lubelskich restauracji. Jego celem  była pomoc na rzecz dzieci z Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Wyjątkowych dań, tworzonych na oczach widzów, mógł spróbować każdy kto przybył w weekend do Galerii Olimp. Każdy też mógł wspomóc Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie, choćby poprzez datki do puszek i licytację wielu atrakcyjnych przedmiotów na aukcji darów.

Akcja „Kucharze Dzieciom” była też okazją do poznania znanych z ekranów telewizora gości. Na scenie pojawili się mi. in. Kevin Aiston, finalistka pierwszej edycji Hell’s Kitchen Sylwia Biały, zwycięzca szóstej edycji Hell’s Kitchen Michał Suchanowski, uczestnik szóstej edycji Top Chef Paweł Gross, zwycięzca czwartej edycji Hell’s Kitchen Damian Marchlewicz oraz znani też z tego programu Marta Smeja, Kuba Wolski, Jakub Szuchta czy Damian Bańkowski. Do tego aż z Dolnego Śląska przybył na na Festiwal szef kuchni Marcin Brożek.

Warto dodać że cały projekt został zorganizowany przez samych kucharzy, którzy w wolnym czasie postanowili zrobić coś wyjątkowego dla potrzebujących dzieci. Serdecznie dziękujemy za wielkie serce oraz za pyszne potrawy jakie mogliśmy spróbować.