Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • Olimp_FS_957x304
  • banner_1166x320px (002)
  • OLIMPstudent

25 Finał WOŚP w Galerii Olimp. Zagraliśmy na rekord!

_DWF2670

W niedzielę 15 stycznia w Galerii Olimp odbył się 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Już po raz szósty centrum handlowe przy Al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie stało się główną areną wydarzeń lubelskiego Finału. Orkiestrowe granie rozpoczęliśmy już od rana, kończąc na późnych godzinach wieczornych. Na tych, którzy odwiedzili Galerię Olimp w dniu Finału czekały liczne atrakcje takie jak takie jak występy i pokazy artystyczne, koncerty muzyczne, kabarety, pokazy służb mundurowych i ratowniczych, akcje profilaktyczne i animacje dla dzieci. Na zakończenie w ramach podziękowań dla wolontariuszy i wszystkich darczyńców rozpoczął się plenerowy koncert muzyczny, na którym wystąpili Workplace, The Punitive, Anatom, Pherdora oraz główne gwiazdy wieczoru – Liber, Ina i Adam Stachowiak. Tradycyjnie o dwudziestej wystrzeliliśmy niezliczoną ilość fajerwerków wysyłając światełko do nieba.  Całość zorganizowali dla Was fantastyczni młodzi ludzie ze Sztabu WOŚP Hufiec ZHP Lublin oraz Sztabu WOŚP przy Akademickim Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka.

W tym roku Orkiestra zagrała dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Tegoroczna zbiórka w Lublinie okazała się rekordowa. W dniu Finału Lublinianie wsparli Orkiestrę kwotą 281 tysięcy złotych, w całym województwie lubelskim natomiast, do puszek powędrował ponad milion złotych! Kwotę tą aż do późnych godzin nocnych rozliczali, obecni z nami, niezmordowani pracownicy Banku PEKAO S.A., którzy przez cały dzień przyjmowali puszki od wolontariuszy z miasta. A było co liczyć, gdyż w tym roku do lubelskich Sztabów WOŚP zgłosiło się ponad 400 wolontariuszy! Działali oni w ramach Sztabów przy Gimnazjum nr 10, Społecznym Gimnazjum im. S. F. Klonowica, Szkole Podstawowej im. B. Chrobrego, Akademickim Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka oraz Sztab Hufiec ZHP Lublin.

Dziękujemy za ich wielką pracę a Wam za Wasze wielkie serce!

Retransmisję Finału okiem kamery Lubelska TV można obejrzeć tutaj .

Tak było na 25 Finale!

Tradycyjne orkiestrowe granie rozpoczęliśmy od momentu otwarcia Galerii. Na odwiedzających centrum czekało wiele ciekawych  atrakcji a największą z nich była oczywiście nasza scena artystyczna. To tutaj zaprezentowali się artyści, muzycy, tancerze i sportowcy aby przekazać wszystkim swoją radość i energię. Na scenie  zobaczyć można było wiele ciekawych i efektownych występów i pokazów. Do tańca porwali nas mistrzowie tańca nowoczesnego ze Studia Tańca UDS, eleganccy tancerze z Formacji Tańca Towarzyskiego GAMZA, utalentowane dzieciaki z Grupy Tanecznej Mozaika oraz sympatyczne dziewczyny z BADcrew. Inspirujące popisy wokalne zaprezentowali uczniowie Szkoły Yamaha, z kolei kunszt ostrego grania pokazali adepci Lubelskiej Szkoły Rocka. Było to jednak dopiero preludium do kolejnych muzycznych uniesień, gdyż w dzień Finału muzyka towarzyszyła nam niezwykle często. Swoje fantastyczne koncerty zagrali muzycy z zespołów The Fudges, Coś Tak O Band, False Joy, Mass Fantas i Zespół TRAP. Widzów zachwyciły też barwne występy Zespołu Pieśni i Tańca Jawor i energiczne piosenki w wykonaniu Zespołu Pasjonata z Domu Kultury Ruta. Podczas Finału mogliśmy zadbać też nie tylko o formę duchową ale też fizyczną. Zajęli się tym trenerzy z Klubu Fitness Get Gym, z którymi ćwiczyliśmy intensywne kroki fitness dance. Jak co roku specjalnie dla Wielkiej Orkiestry zaśpiewali też nasi stali goście – dzieci z lubelskiego sztabu przy Szkole im. Sebastiana Klonowica, którzy już od kilkunastu lat wspierają Orkiestrę. Było też sporo dobrego humoru, za sprawą występów Kabaretu PKS i Kabaretu qq na muniu oraz odrobina magii, którą pokazał nam Igor Lewandowski, znany także jako Yasha Show.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko wielka pomoc i zabawa ale także propagowanie profilaktyki zdrowotnej oraz ratowania zdrowia i życia. Zgodnie z ta ideą podczas Finału można było skorzystać z badań profilaktycznych prowadzonych przez Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św Jana z Dukli, zasięgnąć informacji na temat profilaktyki nowotworów a także zapisać się na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne. Badania profilaktyczne przeprowadzili też przyszli medycy, studenci Uniwersytetu Medycznego w Lubinie z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA. Ratownicy z Pogotowia Ratunkowego w Lublinie oraz Samodzielna Grupa Ratownicza Lublin uczyli naszych gości jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Finał był też okazją aby wspomóc Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa poprzez oddanie jakże drogocennej krwi i rejestracji w bazie dawców szpiku.

Wielką Orkiestrę wsparły też tradycyjnie służby mundurowe. Podziwiać można było wozy strażackie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Babinie oraz pojazdy z OSP Matczyn-Wojcieszyn. Zajrzeć można było do karetki Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego a także sprawdzić w jakie systemy wyposażona jest Inspekcja Transportu Drogowego. Szczególną frajdę sprawili najmłodszym Strażnicy Miejscy z Lublina. Straż Miejska Miasta Lublin nie tylko zaprezentowała swój pojazd Eko Patrolu ale zorganizowała też miasteczko ruchu drogowego dla dzieci – Autochodzik. Dzieci miały okazje poznać tam zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym przy jednoczesnej znakomitej zabawie. Małe dzieci mogły się też pobawić w strefie zabaw Stowarzyszenia Animatorów Klanza a te trochę starsze zagrać w gry video w strefie gamerów Neverlight Lublin. Mieliśmy też sympatyczną fotobudkę oraz stoisko malowania twarzy dla dzieci.

Na zakończenie Orkiestry podziękowaliśmy wszystkim Sztabom, wolontariuszom i darczyńcom tradycyjnym koncertem plenerowym. Na scenie wystąpili Workplace, The Punitive, Anatom oraz Phedora. Koncert zakończyli nasi główni goście, czyli Liber, Ina i Adam Stachowiak. Zaśpiewali razem największe przeboje Libera z ostatnich płyt a ich koncert rozpoczął efektowny pokaz sztucznych ogni w ramach tradycyjnego Światełka do Nieba. Daliśmy w ten sposób znać że Lublin wciąż gra z Wielką  Orkiestrą Świątecznej Pomocy i że będzie grał z nią do końca świata i jeden dzień dłużej!

Dziękujemy że byliście z nami w ten szczególny dzień. A tak bawiliśmy się na 25 Finale Wielkiej Orkiestry w Lublinie: