Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • baner główny_niedziela
  • szewc_FB1
  • baner-www-957x304px
  • baner główny_kuchnie

Wielkanocny Festiwal „Kucharze Dzieciom” – tak pomagaliśmy dzieciom.

KucharzeDzieciom_291x154

W ostatni weekend przed Świętami Wielkiej Nocy, w dniach 8-9 kwietnia w Galerii Olimp odbyła się druga edycja akcji „Kucharze Dzieciom” organizowanego przez lubelskich kucharzy. W sobotę i niedzielę mieliśmy okazję skosztować wielu wyjątkowych potraw świątecznych, przygotowanych przez szefów kuchni oraz ich znakomitych gości.

„Kucharze Dzieciom” to charytatywny projekt tworzony przez szefów kuchni z najlepszych lubelskich restauracji. Jego celem jest pomoc na rzecz potrzebujących dzieci. Tym razem wsparcie trafi do podopiecznych Fundacji Spełnionych Marzeń. Do akcji przyłączyło się około 16 lubelskich restauracji, wszyscy to znani lubelscy szefowie kuchni.

Podczas finału gościliśmy m.in.. Kevina Aiston,uczestników programu Hell’s Kitchen oraz Top Chef. W trakcie Festiwalu przygotowali oni niezwykłe świąteczne dania bazujące na regionalnych produktach Lubelszczyzny. Gotowali z nami nie tylko artyści sztuki kulinarnej ale także jej najmłodsi adepci, dzięki udziałowi Szkoły Gotowania Dla dzieci, na co dzień mieszącej się w Restauracji Locomotiva. Ich dziełem były między innymi niezwykłe dekorowane babeczki, które wykonali wspólnie z uczestnikami Hell’s Kitchen, Top Chef oraz lubelskimi Szefami Kuchni i cukiernikami.

Do tej niezwykłej akcji przyłączyli się znani producenci, hurtownie, osoby dobrej woli. Wszystko organizowane zostało jest przez samych kucharzy, którzy w wolnym czasie postanowili zrobić coś wyjątkowego dla potrzebujących dzieci.

To już druga akcja „Kucharze Dzieciom”. Wcześniej, w grudniu 2016 r. na Bożonarodzeniowym Festiwalu w Galerii Olimp, zbieraliśmy pieniądze na Hospicjum im. Małego Księcia. Mamy nadzieję że i tym razem wynik akcji pozytywnie nas zaskoczy.

Dziękujemy za piękną akcję i ten wyjątkowy czas w Waszej obecności!

 

 

Promedia_KucharzeDzieciom_wielkanoc_315x470