Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • WWW Jesień Życia 2017 kwiecien WWW 953x304
  • banner_950x304px
  • baner 957 x 304
  • skypark fbgodziny strona kopia

Międzypokoleniowy pokaz mody „Odczaruj jesień życia”. Już 25 kwietnia w Galerii Olimp.

WWW Jesień Życia 2017 kwiecien WWW 291x154px

 

W najbliższy wtorek 25 kwietnia w Galerii Olimp przy Al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie odbędzie się czwarta edycja wydarzenia – „Odczaruj jesień życia”. Po raz kolejny Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk oraz Społeczna Rada Seniorów we współpracy z Galerią Olimp zapraszają na tą wyjątkową imprezę, skierowaną do mieszkańców Lublina i okolic w wieku senioralnym. Akcja ma na celu zaprezentowanie oferty przeznaczonej dla tej grupy wiekowej a także jej aktywizację poprzez prezentację różnych  form aktywności, działalności kulturalnej oraz profilaktyki zdrowotnej. Wydarzenie odbywa się w ramach Tygodnia Dialogu Międzypokoleniowego, będącego częścią obchodów Jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich. Na „Odczaruj jesień życia” zapraszamy w godzinach 14.00-17.00.

Podobnie jak w ubiegłym roku ujrzymy niezwykły pokaz mody, w którym wezmą osoby które wkroczyły w złotą jesień swojego życia, dając przykład jak doskonale wyglądać w tym wieku. Na scenie ujrzymy ponad dwadzieścia energicznych osób, które zaprezentują się w stylizacjach Pani Renaty Chmielewskiej w oparciu o ofertę butików Galerii Olimp. Razem z seniorami zaprezentują się też najmłodsi modele aby dać wyraz więzi łączącej pokolenia mieszkańców naszego Miasta.  Pokaz będzie miał swoją niepowtarzalną oprawę, dzięki stworzonej specjalnie na tą okazję choreografii, autorstwa Piotra Mochola. Modelki i modele zaprezentują stylizacje na najróżniejsze okazje. Pokażą się w eleganckich strojach wizytowych, efektownych kreacjach wieczorowych, oficjalnych, klasycznych stylizacjach biznesowych ale też w zestawach casual i w przebraniach na co dzień. Zaprezentują też elegancki makijaż a także stylowe jak również fantazyjne fryzury. Pokaz mody w wykonaniu lubelskich seniorów rozpocznie się o godzinie 16.00.

Na gości czekać będzie też Miasteczko dla Seniorów, w którym znajdą wiele interesujących ofert. Będą mogli skorzystać z profesjonalnych porad kosmetyczki, fryzjera, stylisty, wizażysty czy dietetyka. Będzie też okazja na sprawdzenie swojego stanu zdrowia dzięki badaniom profilaktycznym przygotowanym przez Studentów Uniwersytetu Medycznego z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA Oddział w Lublinie. Zbadać będzie można między innymi wartość ciśnienia, skład masy ciała oraz PEF (szczytowy przepływ wydechowy) oraz dokonać pomiaru glukozy. W Miasteczku znajdzie się też miejsce dla Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św Jana z Dukli które zaproponuje gościom naukę samobadania piersi na fantomach oraz informacje dotyczące profilaktyki nowotworów. Pomiar ciśnienia tętniczego we krwi, pomiar glikemi, masaż twarzy i dłoni, porady pielęgniarki to z kolei oferta jaką przygotowało Centrum Medyczne CURATE. Uczestnicy imprezy skorzystać będą mogli też z komputerowego badania wzroku przygotowanego przez Salon Vision Express. Podczas imprezy zaprezentuje się również Samodzielna Grupa Ratownicza Lublin ucząc uczestników podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.

Swoje punkty w ramach Miasteczka dla Seniorów zorganizują także Lubelskie Centrum Aktywności Obywatelskiej, Lubelskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie, Lubelski Uniwersytetu Drugiego Wieku, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lublinie , Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy w Lublinie. Dzięki nim osoby starsze i ich rodziny będą mogły zapoznać się z ofertą lokalnych instytucji, które prowadzą działania na rzecz aktywizacji seniorów oraz oferują pomoc w sprawach, które są im bliskie. Podczas wydarzenia będzie też można skorzystać z oferty punktu informacyjnego Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, w którym wydawane będą dane dostępowe do systemu ZIP. Będzie można tam otrzymać również Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Ponadto Lubelski Oddział NFZ będzie udzielał informacji na temat bezpłatnych leków dla osób po 75 roku życia oraz bezpłatnych programów profilaktycznych.

Wśród wystawców Miasteczka dla Seniora znajdzie się też miejsce dla Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze Policji przekazywać będą  materiały profilaktyczne a także udzielać informacji dotyczących bezpieczeństwa osób starszych. Swój punkt zaprezentuje też Klub Fitness Get Gym. Będzie tam można skonsultować się z trenerem fitness a także zapoznać się z ofertą Klubu dotyczącą także programów i zajęć dla seniorów.

To nie koniec atrakcji jakie będą czekać na naszych kochanych seniorów. Podczas „Odczaruj jesień życia” odbędą się też pokazy i występy artystyczne. Zobaczyć będzie można między innymi energiczne układy taneczne przygotowane przez Zespół taneczny Flow z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lublinie, a także niesamowite Lubelskie Czaderki! Wystąpi także Zespół PASJONATTA, który zaprezentuje wokalne możliwości swoich członków. Podziwiać będzie można też zespół MAŁA AKACJA i solistów Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją”.

Inspiracją dla imprezy jest system aktywizacji społecznej seniorów jaki od dłuższego czasu realizowany jest w Lublinie. Ma ona też na celu zaprezentowanie energii i pokładów dobrego humoru jakie w nich drzemią a także pokazanie jak ważną część mieszkańców miasta stanowią.

Serdecznie zapraszamy już w najbliższy wtorek, 25 kwietnia.

 

Plakat Jesień Życia 2017 B1