Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • banner_główny
  • baner-www-957x304px
  • baner główny_kuchnie

Najbliższe premiery i wydarzenia specjalne w Multikinie!

Gra o wszystko

Od 5 stycznia Multikino zaprasza na pokazy premierowe:

Ø  horror „Naznaczony: ostatni klucz”

Ø  poruszający film o miłości i tolerancji „I tak cię kocham”;

Ø  „Gra o  wszystko” sportsmence, która zbiła fortunę dzięki hazardowi;

Ø  komedię „Gotowi na wszystko. Exterminator”, która rozśmieszy do łez;

Ø  film animowany „Fernando” o najsłynniejszym byczku na świecie;

 

Ponadto w ramach wydarzeń specjalnych Multikino zaprezentuje:

  • 6 stycznia | National Theatre Live | Wieczór trzech króli
  • 11 stycznia | National Theatre Live | Amadeusz

Naznaczony

Naznaczony: ostatni klucz” od 5 stycznia w Multikinie

Nowa odsłona przerażającej serii horrorów, która do kin przyciągnęła tłumy fanów filmów z dreszczykiem. Od 5 stycznia do kin sieci Multikino wchodzi „Naznaczony: ostatni klucz”.

W najnowszym filmie z przebojowej serii „Naznaczony” widz ponownie spotka się z doktor Elise Rainier (Lin Shaye), wybitną parapsycholożką. Tym razem bohaterka będzie musiała zmierzyć się z najbardziej osobistą i przerażającą historią w swej karierze – a tłem dla niecodziennych i przerażających wydarzeń stanie się jej rodzinny dom.

Za scenariusz odpowiada Leigh Whannell, twórca poprzednich części. Film reżyseruje Adam Robitel.

I tak cię kocham

I tak Cię kocham” w Multikinie, czyli miłość w czasach nietolerancji i uprzedzeń

I tak Cię kocham” to porywająca i wzruszająca historia, która wydarzyła się naprawdę, wyprodukowana przez twórców takich przebojów, jak: „40-letni prawiczek”, „Druhny” czy „Wykolejona”. Do zobaczenia w Multikinie od 5 stycznia!

Spotkali się przypadkiem. Mimo dzielących różnic kulturowych połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia. „I tak Cię kocham” to historia komika i aktora komediowego Kumaila Nanjiani oraz Amerykanki Emily Gordon. Zakochani od początku napotykają na przeciwności. A to dopiero początek wyzwań, jakim będą musieli stawić czoła. Przekonani, że cały świat – na czele z rodziną – sprzysiągł się, by zburzyć ich szczęście, doświadczą wielu nieoczekiwanych zwrotów akcji, które niejednokrotnie wywrócą do góry nogami ich życie.

I tak cię kocham”, uznane za jedną z najzabawniejszych komedii romantycznych dekady, było odkryciem festiwalu Sundance, zdobyło nagrodę publiczności na MFF w Locarno i stało się wielkim przebojem amerykańskim kin, obecnie zaś bije rekordy popularności na świecie. W wielu rankingach wspomina się, że ta porywająca love story, którą zainspirowało samo życie, ma duże szanse na oscarowe nominacje.

Gra o wszystko

Gra o wszystko” premierowo w Multikinie

Już 5 stycznia Multikino zaprezentuje premierowo film „Gra o wszystko”, opowiadający prawdziwą historię światowej klasy zawodniczki w narciarstwie alpejskim, która fortunę zdobyła nie dzięki nartom, lecz… kartom.

Nikt nie zaprzeczy, że Molly Bloom wpisała się w karty historii niebywałym życiorysem. Młoda, piękna i wszechstronnie utalentowana światowej klasy zawodniczka w narciarstwie alpejskim. Kochała ryzyko i nie bała się gry o wszystko. Przez 10 lat prowadziła najbardziej ekskluzywny, nielegalny klub pokerowy w USA. Gościła gwiazdy Hollywood, największe postaci światowego biznesu, a także bossów rosyjskiej mafii. Pod jej dachem wygrywano miliony i tracono fortuny. Poznała tajemnice najpotężniejszych tego świata. Gdy sądziła, że zdobyła wszystko, do jej drzwi zapukało FBI. Zagrożona wieloletnim więzieniem, utratą dorobku życia, po raz kolejny postanowiła podjąć walkę. Tym razem jej jedynym sprzymierzeńcem okazał się adwokat, który jako pierwszy poznał prawdziwe oblicze Molly Bloom.

W główną rolę w „Gra o wszystko” wciela się dwukrotnie nominowana do Nagrody Akademii Jessica Chastain. Film wyreżyserował zdobywcy Oscara Aaron Sorkin, autor scenariuszy do filmów „The social network”, „Steve Jobs”, „Ludzie honoru”.

Gotowi na wszystko. Exterminator

Gdy marzenia stają się rzeczywistością, czyli „Gotowi na wszystko. Exterminator” w Multikinie

Młodzieńcze marzenia często rozbijają się o mało bajkowe realia. Wie o tym grupa przyjaciół, która niegdyś snuła plany o wielkiej muzycznej karierze. Kiedy otrzymają propozycję wskrzeszenia zespołu, na nowo obudzą się w nich pragnienia z młodości. Niestety los znowu będzie chciał im zrobić psikusa… Od 5 stycznia Multikino zaprasza na „Gotowi na wszystko. Exterminator”.

Kiedyś snuli marzenia o tym, jak wstrząsną polską sceną metalową, a na ich koncerty przychodzić będą tłumy. A wszystko to pod szyldem zespołu o złowieszczo brzmiącej nazwie – Exterminator. Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie. Marcyś (Paweł Domagała), niegdyś lider grupy, pracuje w sklepie ojca i przeżywa kryzys w związku z Magdą (Agnieszka Więdłocha). Wirtuoz gitary Lizzy (Piotr Żurawski) to szeregowy pracownik banku. Basista Jaromir (Krzysztof Czeczot) codziennie podbija kartę w fabryce pianki poliuretanowej i usilnie stara się sprostać obowiązkom ojca rodziny. Perkusista Makar (Piotr Rogucki) wylądował w zakładzie psychiatrycznym. Pewnego dnia niespodziewanie powracają dawne wspomnienia – pani burmistrz (Dominika Kluźniak) okazuje się wielką fanką Exterminatora ze starych czasów. Obiecuje wesprzeć przyjaciół unijną dotacją, o ile dogadają się i doprowadzą do reaktywacji zespołu. Oferta ma jednak mały haczyk: przyjaciele muszą sprzeniewierzyć się swoim ideałom i wystąpić na kilku festynach, grając utwory dalekie od ich repertuaru. Męska duma nie pozwala bohaterom iść na kompromis, a wieloletnia przyjaźń i związki z kobietami poddane zostają prawdziwej próbie.

Fernando

Fernando” – czyli najsłynniejszy byczek świata w Multikinie

od 5 stycznia

Od 5 stycznia w kinach sieci Multikino zobaczyć można „Fernando” – animowaną ekranizację słynnej opowieści o Byczku Fernando, zrealizowaną w studio Blue Sky, w którym powstały takie hity, jak: „Epoka lodowcowa”, „Roboty”, „Rio” i „Tajemnica Zielonego Królestwa”.

Fernando jest młodym byczkiem niepodobnym do innych – zamiast walczyć woli leżeć pod drzewem i wąchać kwiatki. Pewnego dnia pięciu mężczyzn poszukuje najwaleczniejszego i najodważniejszego byka, który weźmie udział w walkach w Madrycie. Za sprawą pomyłki ich wybór pada na Fernanda, który musi stawić czoło losowi…

WieczórTrzechKróli-NTL

Wieczór Trzech Króli” ponownie 6 stycznia 2018 w Multikinie!

British Council i Multikino zapraszają na spektakl „Wieczór Trzech Króli”
z
Barbican Theatre. Przebojową komedie Szekspira będzie można zobaczyć
ponownie 6 stycznia 2018 o godzinie 19.00 w wybranych kinach sieci Multikino w ramach cyklu „Teatr Brytyjski w Multikinie”.

Wieczór Trzech Króli” to jedna z najpopularniejszych komedii Szekspira, zasadzająca się na typowym qui pro quo, a jednak znacznie mądrzejsza i głębsza, niż opierające się na tym samym zabiegu dużo późniejsze europejskie farsy. Reżyser Simon Godwin, którego realizacje „Człowieka i nadczłowieka” i „Strategii gołych kawalerów” oglądaliśmy w cyklu „National Theatre Live”, wykreował ten żywiołowy i radosny spektakl głównie dla Tamsin Greig („Drugi hotel Merigold”, „Tamara i mężczyźni”, „Pamiętnik Anny Frank”). Obok niej zgromadzono jednak równie gwiazdorską obsadę: Daniel Rigby (seriale „Flowers” i „Jericho”), Tamara Lawrence („Undercover”), Doon Mackichan („Smack Pony”) i Daniel Ezra („Zaginiony”, „Undercover”).

Statek rozbija się na skałach. Viola wraz z bratem bliźniakiem Sebastianem zostaje wyrzucona na brzeg Illirii: ona w pobliżu miasta, on gdzieś w niedostępnej części wyspy. Viola, aby przetrwać i odnaleźć brata, postanawia przebrać się za mężczyznę i wkroczyć na nieznany teren. Pod imieniem Cesaria przystaje na służbę do księcia Orsino, w którym się zakochuje. Książę tymczasem posyła ją do swej ukochanej Olivii. Dziewczyna zakochuje się w posłańcu, nie przeczuwając, że to przebrana kobieta…

Tak zaczyna się obłędny wir, komedia omyłek, ale także szał namiętności i ważnych pytań o rolę płci, dominację mężczyzn i inne, nie mniej skomplikowane, uniwersalne problemy. Co ciekawe, w tekście sztuki nie ma żadnego nawiązania do tytułowego Święta Trzech Króli. Angielskie święto Twelfth Night, wedle starej tradycji, przypadała na wieczór 5 stycznia, czyli przed 12. dniem po Bożym Narodzeniu i dzień przed Objawieniem Pańskim, kiedy to trzech mędrców miało dotrzeć do stajenki. Przez cały ten dzień świętowano. Może właśnie dlatego William Szekspir chciał upamiętnić ten wieczór w sposób szczególny i komedii o miłości nadał tytuł „Twelfth Night, or What You Will” („Wieczór Trzech Króli albo Co chcecie”).

Czas trwania ok.: 180 minut

Spektakl dla widzów powyżej 12 roku życia.

Amadeusz-NTL-2018

Amadeusz” z Lucianem Msamati i Adamem Gillenem
ponownie 11 stycznia 2018 w Multikinie!

British Council i Multikino zapraszają na spektakl „Amadeusz” z Lucianem Msamati i Adamem Gillenem. Retransmisję przedstawienia będzie można zobaczyć 11 stycznia 2018 o godzinie 19.00 w wybranych kinach sieci Multikino w ramach cyklu „National Theatre Live w Multikinie”.

Do Wiednia, muzycznej stolicy świata, przybywa młody Mozart. Jego geniusz i sposób bycia drażni wiele osób, ale przede wszystkim nadwornego kompozytora cesarza. Bogobojny Antonio Salieri jest zazdrosny o sukcesy przebojowego Amadeusza na tyle, że postanawia pozbyć się rywala… Historia wcale nie potwierdza, że Salieri zgładził Mozarta, ale ta legenda zainspirowała wielu twórców (Puszkin, Rimski-Korsakow, Shaffer). Na podstawie sztuki Petera Shaffera Miloš Forman zrealizował swój, nagrodzony Oscarem, film pod tym samym tytułem. Dramat Shaffera to studium o muzyce, władzy i zazdrości, zazdrości tak wielkiej, że nawet pobożnego Salieriego doprowadzi ona nie tylko do zbrodni, ale i do buntu wobec Boga, który talentem obdarzył Mozarta, a jego – Salieriego – uczynił pragnącą wielkości miernotą (co nie jest prawdą, bo kompozytor ten był bardzo ceniony za swego życia; wystawienie jego opery otworzyło świeżo wybudowaną La Scalę).