Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • 957x304
  • galeria_olimp_957x304_v2
  • baner www 36 tydz

Najbliższe premiery i wydarzenia specjalne w Multikinie!

KINÓWKI.pl

KINÓWKI.pl

Od 6 kwietnia Multikino zaprasza na pokazy premierowe:

Ø  najnowszy obraz Małgorzaty Szumowskiej „Twarz”;

Ø  opowieść o kosmicznej przyjaźni „Luis i Obcy”;

Ø  „Maria Magdalena”, czyli biografię słynnej Marii z Rooney Mara w roli głównej;

Ø  film przygodowy „Tomb Raider” z Alicia Vikander w tytułowej roli;

Ø  najnowszy film Stevena Spielberga „Player One”.

 

Ponadto w ramach wydarzeń specjalnych Multikino zaprezentuje:

  • 8 kwietnia| Teatr Bolszoj| Giselle
  • 9 kwietnia | Comédie-Française | Fircyk utemperowany
  • 10 kwietnia | Liga Mistrzów | Roma – Barcelona
  • 11 kwietnia | Liga Mistrzów | Real Madryt – Juventus
  • 12 kwietnia | Koncert | Nick Cave & The Bad Seeds

 

„Twarz” Małgorzaty Szumowskiej na ekranach Multikina od 6 kwietnia!

 

Groźny wypadek i cudowne ocalenie. Jacek (Mateusz Kościukiewicz) po rekonstrukcji twarzy wraca do rodzinnej miejscowości. Wkrótce przekona się, że trudniejsze niż wyrwanie się ze szponów śmierci jest koegzystowanie w społeczności o ciasnych poglądach. Multikino zaprasza na „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej, laureata tegorocznych Berlinale.

 

„Twarz” Małgorzaty Szumowskiej to współczesna baśń o Jacku – człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości. Mieszkańcy zupełnie nie wiedzą, jak traktować cudownie ocalonego. Powoli Jacek staje się im coraz bardziej obcy – mimo że przed wypadkiem był jednym z nich.

 

Odtwórcą głównej roli w „Twarzy” jest Mateusz Kościukiewicz („Wszystko co kocham”, „W imię”, „Matka Teresa od kotów”, „Amok”). W pozostałych rolach występują Agnieszka Podsiadlik (nominowana w zeszłym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za występ w filmie „Baby Bump”) oraz debiutująca na dużym ekranie Małgorzata Gorol.

KINÓWKI.pl

KINÓWKI.pl

 

 „Luis i obcy” premierowo w Multikinie

 

Goście z innej planety, garść niezwykłych przygód i mnóstwo zabawnych sytuacji – Multikino zaprasza na kosmiczny film animowany „Louis i obcy”, w którym okaże się, że kosmici to bardzo przyjazne stworzenia.

 

12-letni Luis czuje się samotny. Nie ma żadnych przyjaciół, a jego ojciec – ufolog Armin – całe noce spędza przy teleskopie, szukając śladów życia w kosmosie. Na domiar złego, dyrektor ze szkoły Luisa chce wysłać chłopca do internatu poza miastem. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy na podwórku Luisa rozbija się UFO, pilotowane przez trójkę wesołych kosmitów. Chłopiec szybko zaprzyjaźnia się z obcymi i ukrywa ich przed swoim tatą, który jest przekonany, że kosmici są niebezpieczni. Próbując pomóc ufoludkom w powrocie na macierzystą planetę, Luis sam nabiera ochoty na wielką kosmiczną podróż.

KINÓWKI.pl

KINÓWKI.pl

Biblijna rewolucjonistka, czyli „Maria Magdalena” premierowo

w Multikinie

 

Odważna i sprzeciwiająca się obyczajowości swych czasów Maria Magdalena zapisała się w historii jako grzesznica, ale czy na pewno nią była? 2 kwietnia w sieci kin Multikino zobaczyć będzie można biografię słynnej biblijnej kobiety, która pozwoli spojrzeć na Marię Magdalenę z zupełnie innej perspektywy.

 

Film biograficzny „Maria Magdalena” to dogłębne spojrzenie na jedną z najbardziej tajemniczych i zarazem najbardziej niezrozumianych kobiet wszech czasów. Biblijna biografia opowiada historię Marii (w tej roli dwukrotnie nominowana do Oscara Rooney Mara), młodej kobiety, szukającej nowej drogi życia. Skrępowana hierarchią i obyczajowością swych czasów Maria przeciwstawia się swej tradycjonalnej rodzinie i dołącza do nowego społecznego ruchu kierowanego przez Jezusa z Nazaretu (trzykrotnie nominowany do Oscara Joaquin Phoenix). Wkrótce odnajdzie tam dla siebie miejsce, znajdując się w sercu podróży wiodącej do Jeruzalem.

 

W filmie Gartha Davisa („Lion. Droga do domu”) zobaczymy także nominowanego do Nagrody Akademii Chiwetela Ejiofora. Scenariusz napisali Helen Edmundson i Philip Goslett.

 

 

KINÓWKI.pl

KINÓWKI.pl

 

 

Piękna i niebezpieczna, czyli „Tomb Raider” w Multikinie od 6 kwietnia

 

Piękna i niezwykle dzielna Lara Croft (Alicia Vikander) wyrusza w swoją pierwszą ekspedycję, aby odnaleźć zaginionego ojca na niezbadanej dotąd wyspie u wybrzeży Japonii. Podróż z pewnością nie będzie należeć do wypoczynkowych… Multikino zaprasza na przedpremierowe pokazy „Tomb Raider”. 

 

Lara Croft to niepokorna córka ekscentrycznego podróżnika, który zniknął, gdy dziewczyna miała kilkanaście lat. Teraz, jako 21-letnia kobieta, podąża własną ścieżką, odmawiając spełnienia woli ojca, który chciał dla niej spokojnego życia. Zostawia wszystko za sobą i udaje się w ostatnie znane miejsce jego pobytu. Poszukując śladów, musi odnaleźć osławiony grobowiec na mitycznej wyspie u wybrzeży Japonii. Jeśli nie przezwycięży własnych lęków, może nie przeżyć niezwykle niebezpiecznej wyprawy. Jak wiele poświęci, by poznać tajemnicę zniknięcia ojca i zyskać miano tomb raidera?

 

KINÓWKI.pl

KINÓWKI.pl

„Player One” premierowo w Multikinie

W 2045 roku ludzie znajdują ukojenie w wirtualnej rzeczywistości. Jej twórca przed śmiercią postanawia cały majątek przekazać pierwszej osobie, która znajdzie ukryte w niej „wielkanocne jajo”. Najnowszy film Stevena Spielberga od 6 kwietnia we wszystkich kinach sieci Multikino.

 

Rzeczywistość 2045 roku nie nastraja optymistycznie. Świat znajduje się na skraju upadku i pogrążenia w chaosie. Wade Watts (Tye Sheridan) czuje, że żyje, tylko gdy ucieka do OASIS — wirtualnego uniwersum, w którym większość ludzi spędza całe dnie. W OASIS można podróżować, przeżywać przygody i być kimkolwiek się zapragnie. Jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia. Ekscentryczny geniusz James Halliday (Mark Rylance), stwórca OASIS, szuka godnego następcy. Organizuje trzyetapowy konkurs, w którym nagrodą jest olbrzymia fortuna i całkowita kontrola nad uniwersum.  Wade i jego przyjaciele z „Wielkiej Piątki” podejmują wyzwanie polegające na szukaniu skarbów w zakrzywionej rzeczywistości. W fantastycznym świecie — pełnym niespodzianek, ale i niebezpieczeństw — czeka ich zadanie ważniejsze niż sam konkurs. Muszą ocalić OASIS.

KINÓWKI.pl

KINÓWKI.pl

 

„Giselle” z Teatru Bolszoj 8 kwietnia w wybranych kinach sieci Multikino!

 

8 kwietnia w wybranych kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć inscenizację „Giselle”, będącą ukoronowaniem stylu romantycznego w balecie, tytułem uwielbianym przez baletomanów na całym świecie.

Wiejska dziewczyna Giselle zakochuje się w przystojnym młodzieńcu, nie wiedząc, że to książę Albert w przebraniu. Książę nie może ożenić się z ubogą panną, ma już zresztą narzeczoną. Gdy prawda wychodzi na jaw, Giselle umiera z rozpaczy i dołącza do willid – duchów dziewcząt, które zmarły przed ślubem. Nocą, w scenerii leśnego cmentarza, Giselle powstaje z grobu i jeszcze raz spotyka Alberta, którego na miejsce jej spoczynku przywiodły wyrzuty sumienia. Młodzieniec jest jednak w niebezpieczeństwie…

 

Ten XIX-wieczny tytuł jest kwintesencją baletu romantycznego, pełnego niesamowitości, grozy i korowodów tańczących zjaw, przyobleczonych w tiulowe suknie. Od kilkunastu lat „Giselle” była nieobecna na polskich scenach. Teraz nadarza się niepowtarzalna okazja do obcowania z tym arcydziełem sztuki tańca.

Giselle

„Fircyk utemperowany” z Comédie-Française 9 kwietnia
w Multikinie!

 

Multikino i Instytut Francuski w Polsce  w ramach cyklu „Comédie-Française
w Multikinie” zapraszają 9 kwietnia o godzinie 19:00 na retransmisje sztuki „Fircyk utemperowany”.

Pierre de Marivaux uważany jest za jednego z najważniejszych dramaturgów francuskich XVIII wieku. Napisał łącznie około 40 sztuk, ale do naszych czasów na scenach przetrwały nieliczne. Dziś okazuje się, że potrafią zabrzmieć bardzo współcześnie. Pojęcie „fircyka” może wydawać się dla nas obce, ale przecież i współcześnie znamy lub widzimy młodzieńców, których pretensjonalne maniery działają nam na nerwy. Dla których to, co modne, na topie i trendy, jest jedynym przewodnikiem życia. Clément Hervieu-Léger ożywia sztukę Marivaux, która nie była prezentowana w Comédie-Française od czasu swej premiery w 1734 roku. Reżyser, który wcześniej przygotował na francuskiej scenie narodowej „Mizantropa”, zauważa, że język w „Fircyku utemperowanym” jest dużo prostszy i bardziej naturalny niż w innych sztukach Marivaux, a jednocześnie to utwór pełen wyrafinowanego humoru.

Sztuka opowiada historię młodego paryżanina Rosimonda. Jego rodzice znaleźli dla niego dobrą partię w osobie córki hrabiego, Hortensji. Ale kiedy piękny młodzieniec pojawia się w domu hrabiego, jego wielkomiejskie maniery i pojęcia sprawiają, że zupełnie nie pasuje do narzeczonej i jej rodziny. Z tego samego powodu Hortensja nie potrafi otworzyć serca na jego zabiegi. Potrzeba pomocy służącego i pokojówki oraz błyskotliwej intrygi w celu ukarania pychy młodziana, aby wszystko – jak to w komedii – skończyło się dobrze.

DigiPoster-Fircyk_utemperowany-KOM_FRANC-Kinley

Czas na rewanż, czyli ćwierćfinałowe mecze Ligi Mistrzów UEFA

w Multikinie!

 

10 i 11 kwietnia w wybranych kinach sieci Multikino transmitowane będą olejne mecze 1/4 finału Ligi Mistrzów. Tym razem widzowie zobaczą starcie, takich zespołów, jak: Roma z Barceloną oraz Realu Madryt z Juventusem.

 

10 kwietnia o godz. 20:30 kolejny mecz 1/4 finału rozegrają Roma i Barcelona, z kolei dzień później, 11 kwietnia, o godz. 20:30 widzowie zobaczą spotkanie Realu Madryt z Juventusem.

 

Mecze 1/4 finału będą transmitowane w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Czechowice-Dziedzice, Gdańsk, Gdynia, Jaworzno, Katowice, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki oraz Zabrze.

 

Liga Mistrzów UEFA (ang. UEFA Champions League) to międzynarodowe, klubowe rozgrywki piłkarskie przeznaczone dla najlepszych męskich drużyn klubowych, które zajmują czołowe miejsca w europejskich ligach krajowych. Te najbardziej prestiżowe klubowe zmagania piłkarskie w Europie będzie można obejrzeć w jakości HD (High Definition) zapewniającej najwyższą jakość obrazu i dźwięku. Multikino udostępnia swoje ekrany do transmisji meczów i stwarza możliwość doznania niezapomnianych wrażeń sportowych polskim kibicom UEFA Champions League.

UEFA-kwiecien

 

Nick Cave and The Bed Seeds – koncert z Kopenhagi
12 kwietnia w Multikinie!

 

Po ogromnym sukcesie „One More Time with Feeling” Trafalgar Releasing
i Multikino z duma prezentują „Distant Sky” – Nick Cave and The Bad Seeds – koncert z Kopenhagi.

W 2017 roku Nick Cave and The Bad Seeds ruszyli w trasę koncertową. Zaczęli od Australii, potem przebili się przez USA i resztę świata, dając wszędzie uniwersalnie chwalone występy w karierze. Wśród wykonywanych utworów znalazły się piosenki z nowego albumu „Skeleton Tree” oraz klasyczne przeboje grupy. Każdy koncert powodował u fanów wybuch ekstatycznych emocji i cementował niesamowicie wrażliwy związek między artystą, a miłośnikami jego muzyki. Koncert „Distant Sky”  to zapis jednego z takich koncertów. Zarejestrowany w Kopenhaskiej Riyal Arena. Nad całością czuwał nagradzany reżyser David Barnard.

 

Nick Cave and The Bad Seeds – Koncert z Kopenhagi zobaczymy 12 kwietnia o godzinie 20:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Jaworzno, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Rybnik, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki oraz Zabrze.

 

DigiPoster-NickCave-2018-CC-zero