Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • galeria_olimp_957x304_v2

Historia Olimpu

GALERIA OLIMP:

  • pierwsze w Lublinie wielkopowierzchniowe centrum handlowe;
  • powstała w 2000 roku na terenie dawnej Giełdy Hurtowej „Na Górce” przy Al. Spółdzielczości Pracy;
  • kilkukrotnie rozbudowywana, poszerzyła swoją powierzchnię ponad dziesięciokrotnie;
  • od początku istnienia właścicielem i zarządcą jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Transportowe TRANSHURT Sp. z o.o.;
  • inwestycja budowy Galerii, a także kolejne etapy jej rozbudowy są w całości przedsięwzięciem lubelskiego inwestora, realizowanymi w oparciu o polski kapitał.

olimp

Swą historią firma sięga 1957 r., kiedy to rozpoczęła działalność jako PTSB TRANSBUD Lublin zajmując się specjalistycznym transportem oraz przeładunkiem materiałów budowlanych.

W 1994 r. przekształciła się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością i przyjęła nazwę: Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowo-Transportowe TRANSHURT. Na terenie należącym do firmy powstała w 1992 roku pierwsza w Lublinie Giełda Hurtowa „Na górce” skupiająca ok. 500 lokalnych hurtowników i detalistów z różnych branż.

Po siedmiu latach działalności prezes Transhurtu Grzegorz Dębiec postanowił zmienić wizerunek firmy i lepiej wykorzystać posiadane nieruchomości. Pierwszym krokiem była adaptacja budynków i pomieszczeń pod działalność Centrum Motoryzacyjno – Technicznego CMT. Był to największy i jedyny kompleks tej branży w Polsce. Na powierzchni liczącej 8 tys. mkw. funkcjonowało około 80 firm związanych z sektorem motoryzacyjnym, między innymi hurtownie oraz sklepy z częściami zamiennymi, stacje serwisowo-diagnostyczne, stacja kontroli pojazdów, myjnia.

9

POCZĄTKI GALERII OLIMP

Galeria Handlowa OLIMP zadebiutowała w październiku 2000 roku przy Al. Spółdzielczości Pracy. W pierwszym obiekcie, liczącym 10 600 mkw., znalazło się 60 firm reprezentujących znane marki odzieżowe, obuwnicze i kosmetyczne. Atrakcyjna oferta, wysoka jakość obsługi, dogodny dojazd oraz duży parking przyczyniły się do zainteresowania ze strony klientów i następnych inwestycji.

25a

Galeria rozbudowywała się jeszcze dwukrotnie: w 2003 i 2005 roku, stając się największym lubelskim centrum handlowym. Po trzech etapach rozbudowy Galeria liczyła blisko 20 tys. mkw powierzchni, mieściła około 140 firm handlowo-usługowych będących przedstawicielami najlepszych marek odzieżowych, obuwniczych, kosmetycznych, wystroju wnętrz i wielu innych branż. W Galerii Olimp znajdowały się ponadto dwa supermarkety – AGD i RTV sieci EFEKT oraz spożywczy należący do sieci ALDIK. Funkcjonalny układ korytarzy i klimatyzowane pomieszczenia handlowe umilały wielogodzinne zakupy. Miesięcznie Centrum Handlowe Olimp odwiedzało 220 tys. Klientów.

24

ROZBUDOWA ROK 2009 – NAJWIĘKSZA INWESTYCJA

W 2007 roku doszło do kolejnej rozbudowy Galerii Olimp. Na terenie działki po południowej stronie kompleksu rozpoczęła się budowa nowego, największego jak dotąd obiektu centrum handlowego. Inwestycja została zakończona w połowie 2009 roku. W jej wyniku powstała czwarta część Galerii Olimp, licząca cztery kondygnacje w tym dwie podziemne. Ogólna jej powierzchnia liczy prawie 65 tys. mkw. Piętrowe parkingi dają możliwość wjechania na dowolną kondygnację wprost pod drzwi ulubionego sklepu. Każdy poziom liczy 13 tys. mkw powierzchni. Na najniższym poziomie -2 znajduje się podziemny parking, podjazdy dla dostawców, windy towarowe i ruchome schody. Na poziomie -1 powstał hipermarket budowlany LEROY MERLIN. Poziom 0 i +1 to delikatesy spożywcze ALMA (zajmują prawie 3 tys. mkw). Na „0″ i wyższych poziomach markowe sklepy odzieżowe, obuwnicze, restauracje. Południowa część, nosząca nazwę Olimp IV, połączona została z istniejącymi obiektami Galerii, przeszklonym łącznikiem nad ul. Magnoliową tworząc z nimi jedną spójną całość.

Olimp(2)

ROZBUDOWA – ROK 2013

W listopadzie 2013 roku Galeria Olimp zyskała nową część, która powstała w północnej strefie kompleksu. Budowa obiektu rozpoczęła się w 2012 roku, na terenie byłego centrum Motoryzacyjno – Technicznego. Obiekt liczy 18 tys. mkw. powierzchni i obejmuje trzy kondygnacje, połączone bezpośrednio na każdym z poziomów z pasażami części środkowej.

V

Głównym przeznaczeniem tej części Galerii jest funkcja rozrywkowa. Najważniejszym elementem oferty jest Multikino. Jest to pierwszy w Lublinie multipleks kinowy tej sieci. Widzowie mogą skorzystać z ośmiu komfortowych sal kinowych, wyposażonych w cyfrowe projektory pozwalające na projekcje 3D, z najnowocześniejszym systemem dźwiękowym. W kinie przewidziano miejsca dla 1200 osób, w największej Sali może zasiąść ich aż 300. Obok kina, na poziomie pierwszego piętra, powstała przestronna strefa food court z bogatą ofertą gastronomiczną. Znalazły się tu Restauracja Meksykańska Megustas, Dr Bardadyn Salad&Cocktail Bar, Pizzeria Stopiątka, Cukiernia Williams, Yogoland oraz Gofry Ireny. Na pierwszym piętrze funkcjonuje także sklep odzieżowy To Next.

Na poziomie parteru najwięcej powierzchni zajął Toys”R”Us. Jest to największy w regionie sklep z zabawkami oraz artykułami dla dzieci, o powierzchni 1700 mkw. Na tym samym poziomie funkcjonuje także Supermarket Aldik, oferujący produkty spożywczo-przemysłowe, Media Expert, działający w branży Multimedia, RTV, AGD, drogeria Rossmann, Moja Apteka, Ziaja, Kolporter, Pepco, Roma – Salonik dobrego smaku i aromatu, oraz Kantor.

Ofertę rozrywkową Galerii wzbogacił klub sportowo – rozrywkowy Masters w którym znajdą się stoły do gry w bilard i snookera, tory bowlingowe oraz część restauracyjna. Tuż obok mieści się największe w Lublinie Centrum Rozrywki dla Dzieci Koziołek. Oba punkty działają na poziomie drugiego piętra nowej części Galerii.