Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • baner www 957 x 304px 19 - 11 tydz
  • banner_1166x320px (002)
  • OLIMPstudent
  • Olimp_FS_957x304

Piknik motoryzacyjny ?Bądź bezpieczny na drodze? w Galerii Olimp – galeria zdjęć

W dniu 13 października 2013 r na terenie Galerii Olimp w Lublinie odbył się Piknik Motoryzacyjny. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Organizatorem imprezy było Biuro Promocji Promedia i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przy wsparciu najważniejszych instytucji zaangażowanych w zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Piknik był zwieńczeniem poprzedzającej go akcji akcji promocyjnej poświęconej promocji  bezpieczeństwa w ruchu drogowym realizowanej w szkołach na terenie województwa lubelskiego.

Na uczestników Pikniku czekało wiele atrakcji związanych z motoryzacją. Mogli oni skorzystać z symulatorów jazdy a także zderzeń i dachowania a także sprawdzić jakie ryzyko niesie ze sobą prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, próbując swoich sił w slalomie w alkogoglach.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się próby sprawnościowe, zorganizowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie. Na chcących sprawdzić swoje praktyczne umiejętności czekała między innymi jazda na trolejach oraz test z talerzem Stewarta. Odbyły się pokazy Ratownictwa Medycznego i pierwszej pomocy a także efektowna symulacja Ratownictwa Drogowego Państwowej Straży Pożarnej. Na Pikniku obecni byli też żołnierze Żandarmerii Wojskowej, Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie oraz 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie dzięki którym spróbować wyćwiczyć można było celność strzałów z broni na specjalnym symulatorze strzeleckim. Niedzielna impreza była też okazją do bezpośredniego spotkania z gwiazdami sportów motorowych – między innymi z Maciejem Wisławskim oraz Mariuszem Stecem. Odbyła się też prezentacja samochodów rajdowych, nowości motoryzacyjnych oraz samochodów tuningowych. Można też było cofnąć się w czasie za sprawą wystawy samochodów zabytkowych. 

Akcję wsparł także Kabaret Ani Mru Mru. Podczas Pikniku wręczono także nagrody laureatom konkursu plastycznego „Bezpieczna droga do szkoły”, do którego wpłynęło ponad tysiąc prac.

Zapraszamy do obejrzenia Galerii zdjęć z wydarzenia.