Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • galeria_olimp_957x304_v2

Międzypokoleniowy pokaz mody „Odczaruj jesień życia”. To już czwarta edycja!

IMG_8377

 

We wtorek 25 kwietnia w Galerii Olimp przy Al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie odbyła się czwarta edycja wydarzenia – „Odczaruj jesień życia”. Po raz kolejny Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk oraz Społeczna Rada Seniorów we współpracy z Galerią Olimp zaprosili na tą wyjątkową imprezę, skierowaną do mieszkańców Lublina i okolic w wieku senioralnym. Akcja miała na celu zaprezentowanie oferty przeznaczonej dla tej grupy wiekowej a także jej aktywizację poprzez prezentację różnych  form aktywności, działalności kulturalnej oraz profilaktyki zdrowotnej. Wydarzenie odbyło się w ramach Tygodnia Dialogu Międzypokoleniowego, będącego częścią obchodów Jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich.

Podobnie jak w ubiegłym roku ujrzeliśmy niezwykły pokaz mody, w którym zaprezentowały się osoby które wkroczyły w złotą jesień swojego życia, dając przykład jak doskonale wyglądać w tym wieku. Na scenie zobaczyliśmy ponad dwadzieścia energicznych osób, które zaprezentowały się w stylizacjach Pani Renaty Chmielewskiej w oparciu o ofertę butików Galerii Olimp. Razem z seniorami na scenie pojawili się też najmłodsi modele aby dać wyraz więzi łączącej pokolenia mieszkańców naszego Miasta.  Pokaz miał swoją niepowtarzalną oprawę, dzięki stworzonej specjalnie na tą okazję choreografii, autorstwa Piotra Mochola. Modelki i modele zaprezentowali stylizacje na najróżniejsze okazje. Mieliśmy okazję zobaczyć ich w eleganckich strojach wizytowych, efektownych kreacjach wieczorowych, oficjalnych, klasycznych stylizacjach biznesowych ale też w zestawach casual i w przebraniach na co dzień. Mogliśmy też podziwiać elegancki makijaż a także stylowe jak również fantazyjne fryzury.

Na gości czekało też Miasteczko dla Seniorów, w którym mieli okazję znaleźć wiele interesujących ofert. Klienci mogli skorzystać z profesjonalnych porad kosmetyczki, fryzjera, stylisty, wizażysty czy dietetyka. Była też okazja na sprawdzenie swojego stanu zdrowia dzięki badaniom profilaktycznym przygotowanym przez Studentów Uniwersytetu Medycznego z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA Oddział w Lublinie. Zbadać można było między innymi wartość ciśnienia, skład masy ciała oraz PEF (szczytowy przepływ wydechowy) oraz dokonać pomiaru glukozy. W Miasteczku znalazło się też miejsce dla Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św Jana z Dukli które zaproponowało gościom naukę samobadania piersi na fantomach oraz informacje dotyczące profilaktyki nowotworów. Pomiar ciśnienia tętniczego we krwi, pomiar glikemi, masaż twarzy i dłoni, porady pielęgniarki to z kolei oferta jaką przygotowało Centrum Medyczne CURATE. Uczestnicy imprezy mogli skorzystać też z komputerowego badania wzroku przygotowanego przez Salon Vision Express. Podczas imprezy zaprezentowała się również Samodzielna Grupa Ratownicza Lublin, ucząc uczestników podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.

Swoje punkty w ramach Miasteczka dla Seniorów zorganizowali także Lubelskie Centrum Aktywności Obywatelskiej, Lubelskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie, Lubelski Uniwersytetu Drugiego Wieku, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lublinie , Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Okręgowy w Lublinie. Dzięki nim osoby starsze i ich rodziny mogły zapoznać się z ofertą lokalnych instytucji, które prowadzą działania na rzecz aktywizacji seniorów oraz oferują pomoc w sprawach, które są im bliskie. Podczas wydarzenia można było również skorzystać z oferty punktu informacyjnego Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, w którym wydawane były dane dostępowe do systemu ZIP, można było też otrzymać również Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Ponadto Lubelski Oddział NFZ udzielał informacji na temat bezpłatnych leków dla osób po 75 roku życia oraz bezpłatnych programów profilaktycznych.

Do grona wystawców Miasteczka dla Seniora dołączyła też Komenda Miejska Policji w Lublinie. Funkcjonariusze Policji przekazywali materiały profilaktyczne oraz udzielali informacji dotyczących bezpieczeństwa osób starszych. Swój punkt zaprezentował też Klub Fitness Get Gym. Można było tam skonsultować się z trenerem fitness a także zapoznać z ofertą Klubu dotyczącą także programów i zajęć dla seniorów.

To nie koniec atrakcji jakie czekały na naszych kochanych seniorów. Podczas „Odczaruj jesień życia” odbyły się też pokazy i występy artystyczne. Zobaczyliśmy między innymi energiczne układy taneczne przygotowane przez Zespół taneczny Flow z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lublinie, a także niesamowite Lubelskie Czaderki! Wystąpił także Zespół PASJONATTA, który zaprezentował wokalne możliwości swoich członków. Podziwialiśmy też zespół MAŁA AKACJA i solistów Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją”.

Inspiracją dla imprezy był system aktywizacji społecznej seniorów jaki od dłuższego czasu realizowany jest w Lublinie. Miała ona też na celu zaprezentowanie energii i pokładów dobrego humoru jakie w nich drzemią a także pokazanie jak ważną część mieszkańców miasta stanowią. Sądząc po reakcji zgromadzonej widowni na pewno się to udało!