Godziny otwarcia Pon-Sob: 10-21
Niedziela: 10-20
  • galeria_olimp_957x304_v2

Pokaz mody z udziałem Seniorów !

Jesień Życia 2018 291 x 154

Pokaz mody z udziałem Seniorów- Odczaruj Jesień Życia

W sobotę 13 października w Galerii Olimp odbędzie się już po raz piąty wyjątkowe wydarzenie – „Odczaruj jesień życia”. Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk oraz Społeczna Rada Seniorów we współpracy z Galerią Olimp zapraszają na tą wyjątkową imprezę, skierowaną do mieszkańców Lublina i okolic w wieku senioralnym.

Podobnie jak w ubiegłym roku ujrzymy niezwykły pokaz mody, w którym wezmą osoby które wkroczyły w złotą jesień swojego życia, dając przykład jak doskonale wyglądać w swoim wieku. Na scenie ujrzymy kilkanaście energicznych osób, które zaprezentują się w stylizacjach Pani Renaty Chmielewskej w oparciu o ofertę butików Galerii Olimp. Modelki i modele zaprezentują stylizacje na najróżniejsze okazje. Pokażą się w eleganckich strojach wizytowych, efektownych kreacjach wieczorowych, oficjalnych, klasycznych stylizacjach biznesowych ale też w zestawach sportowych i w przebraniach na co dzień. Zaprezentują też elegancki makijaż a także stylowe jak również fantazyjne fryzury.

Na gości czeka też Miasteczko dla Seniorów w którym znajdą wiele interesujących ich ofert. Będą mogli skorzystać z profesjonalnych porad kosmetyczki, fryzjera, stylisty, wizażysty czy dietetyka. Będzie też okazja na sprawdzenie swojego stanu zdrowia dzięki badaniom profilaktycznym przygotowanych przez Studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie ze Stowarzyszenia IFMSA. W Miasteczku znajdzie się też miejsce dla Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św Jana z Dukli które zaproponuje gościom naukę samobadania piersi na fantomach, da możliwość pomiaru poziomu glukozy we krwi oraz jej ciśnienia tętniczego, pomiaru tkanki tłuszczowej z obliczaniem wskaźnika BMI. Podczas imprezy zaprezentuje się też Samodzielna Grupa Ratownicza Lublin ucząc uczestników podstawowych zasad pierwszej pomocy.

Swoje punkty w ramach Miasteczka dla Seniorów zorganizują m.in. Lubelskie Centrum Aktywności Obywatelskiej oraz Lubelski Oddział NFZ. Dzięki nim osoby starsze i ich rodziny będą mogły zapoznać się z ofertą lokalnych instytucji, które prowadzą działania na rzecz aktywizacji seniorów, ale też świadczą pomoc w różnych formach.

Liczne promocje dla seniorów przygotowały też sklepy i punkty usługowe w Galerii Olimp.

Inspiracją dla imprezy jest system aktywizacji społecznej seniorów jaki od dłuższego czasu realizowany jest w Lublinie. Ma ona też na celu zaprezentowanie energii i pokładów dobrego humoru jakie w nich drzemią a także pokazanie jak ważną część mieszkańców miasta stanowią.

Wydarzenie odbędzie się w godzinach 13.00-16.00.

Serdecznie zapraszamy na parter galerii w holu głównym (przed Bank Millenium)