';

AKTUALNOŚCI

ZwierzoLublin

Kochasz zwierzaki ? Już w sobotę 16 listopada br. zapraszamy do Galerii Olimp wszystkich miłośników zwierząt na wydarzenie ZwierzoLublin organizowane wspólnie z Fundacją Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE.
Podczas wydarzenia nastąpi prezentacja podopiecznych z interwencji Fundacji EX LEGE (psy, koty), zostaną udzielone porady dotyczące prawnej ochrony zwierząt, odbędzie się wystawa fotografii podopiecznych Fundacji EX LEGE pt. „METAMORFOZY”, ukazująca pozytywne zmiany ich życia. Podczas imprezy zostaną zaprezentowane w formie prezentacji multimedialnej prace nadesłane w ramach Konkursu Plastycznego „ZWIERZĘ NIE JEST RZECZĄ”, nastąpi również ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród.
Tego dnia będzie także możliwość poznania podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, Stowarzyszenia Pomocy Królikom i Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek.
Członkowie Fundacji Epicrates opowiedzą i zaprezentują zwierzęta egzotyczne. Udzielą porad prawnych i hodowlanych na temat egzotycznych gatunków.
Gabinet Behawioralny przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie zobrazuje potrzeby psa zapewniające prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie ludzkim.
Dodatkową atrakcją wydarzenia będą pokazy szkolenia grupowego psów, pracy węchowej psa służbowego, pracy obrończej przeprowadzone przez Frambos Club K-9. Specjaliści od szkolenia psów pokażą, jak prawidłowo porozumiewać się z psem, jak odczytywać jego emocje i umiejętnie łączyć naukę z zabawą.
Wydarzeniu towarzyszyć będą też atrakcje dla najmłodszych przygotowanych przez Park Trampolin JUMP XL oraz lubelską szkółkę rolkarską RoLLup.
Tego dnia będą z nami również funkcjonariusze Eko-Patrolu Straży Miejskiej Miasta Lublin.
Wydarzenie odbędzie się na parterze Galerii Olimp – patio główne w godzinach 12.00-18.00
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Lublin.

Leszek Jabłoński