- O galerii
- Historia
- Obiekty
O galerii
Galeria Olimp to centrum handlowo-rozrywkowe, położone w północnej części Lublina, będące jednym z największych obiektów tego typu w regionie Lubelszczyzny. Na powierzchni blisko 110 tys. m2 zgromadzono 260 lokali handlowych i punktów usługowych, w tym 200 sklepów, 30 restauracji i kawiarni, ponad 20 punktów usługowych, rozrywkowych oraz hipermarket budowlano-dekoracyjny LEROY MERLIN, elektro-market MEDIA EXPERT, Biedronka oraz multipleks kinowy Multikino.
W tym wyjątkowym miejscu udasz się na modne zakupy jak i spotkasz najlepszą miejską rozrywkę. Odpowiedni dobór sklepów zapewnia szeroką ofertę w każdym segmencie wiekowym. W strefie relaksu i rozrywki znajdziesz 8 salowy multipleks kinowy, kręgielnię, biliarda, snookera, studio taneczne, tor kartingowy, siłownię oraz największe w mieście centrum rozrywki dla najmłodszych. Galeria oferuje również całą gamę usług: studia urody, salony fryzjerskie, kwiaciarnie, banki, ubezpieczenia, multimedia oraz pralnię, aptekę, szewca. Zróżnicowane menu stref food court (ogródków restauracyjnych) sprzyja spędzaniu tu wolnego czasu z przyjaciółmi i rodziną, w wyjątkowej atmosferze podkreślonej pełną elegancji architekturą wnętrz.
Dobrze skomunikowana przestrzeń zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz naszej Galerii oraz blisko 2 000 miejsc parkingowych, sprawiają, że Galerię Olimp odwiedza codziennie wielu Klientów. Bez problemów dostaniesz się tu komunikacją miejską, samochodem lub rowerem. Samochód zaparkujesz na wygodnym, bezpłatnym parkingu wielopoziomowym lub parkingu wokół Galerii.
Galeria położona jest przy drodze krajowej nr 19, łączącej Lublin i Białystok, będącej jednocześnie główną drogą dojazdową od północnej strony Lublina, w bezpośrednim sąsiedztwie największych osiedli mieszkaniowych miasta. Oddziaływanie Galerii Olimp obejmuje ponad 380 tys. mieszkańców Lublina i województwa lubelskiego. Łączna powierzchnia 260 punktów handlowych położonych na 4 poziomach wynosi blisko 60 000 m2, z czego 2 000 m2 zajmują powierzchnie biurowe.
Historia
Historią firma sięga 1957 r., kiedy to rozpoczęła działalność jako PTSB TRANSBUD Lublin zajmując się specjalistycznym transportem oraz przeładunkiem materiałów budowlanych.
W 1994 r. przekształciła się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością i przyjęła nazwę: Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowo-Transportowe TRANSHURT. Na terenie należącym do firmy powstała w 1992 roku pierwsza w Lublinie Giełda Hurtowa „Na górce” skupiająca ok. 500 lokalnych hurtowników i detalistów z różnych branż.
Po siedmiu latach postanowiono zmienić wizerunek firmy i lepiej wykorzystać posiadane nieruchomości. Pierwszym krokiem była adaptacja budynków i pomieszczeń pod działalność Centrum Motoryzacyjno – Technicznego CMT – największego i jedynego kompleksu tej branży w Polsce. Na powierzchni liczącej 8 tys. mkw. funkcjonowało około 80 firm związanych z sektorem motoryzacyjnym, między innymi hurtownie oraz sklepy z częściami zamiennymi, stacje serwisowo-diagnostyczne, stacja kontroli pojazdów, myjnia.
Galeria Handlowa OLIMP zadebiutowała w październiku 2000 roku przy Al. Spółdzielczości Pracy. W pierwszym obiekcie, liczącym 10 600 mkw., znalazło się 60 firm reprezentujących znane marki odzieżowe, obuwnicze i kosmetyczne. Atrakcyjna oferta, wysoka jakość obsługi, dogodny dojazd oraz duży parking przyczyniły się do zainteresowania ze strony klientów i następnych inwestycji.
Galeria rozbudowywała się w 2003 i 2005 roku, stając się największym lubelskim centrum handlowym. Po trzech etapach rozbudowy Galeria liczyła blisko 20 000 mkw powierzchni, mieściła około 140 firm handlowo-usługowych będących przedstawicielami najlepszych marek odzieżowych, obuwniczych, kosmetycznych, wystroju wnętrz i wielu innych branż.
W 2007 roku doszło do kolejnej rozbudowy Galerii Olimp. Na terenie działki po południowej stronie kompleksu rozpoczęła się budowa nowego, największego jak dotąd obiektu centrum handlowego. Inwestycja została zakończona w połowie 2009 roku. W jej wyniku powstała czwarta część Galerii Olimp, licząca cztery kondygnacje w tym dwie podziemne. Ogólna jej powierzchnia liczy prawie 65 000 mkw. Południowa część, nosząca nazwę Olimp IV, połączona została z istniejącymi obiektami Galerii, przeszklonym łącznikiem nad ul. Magnoliową tworząc z nimi jedną spójną całość.
W listopadzie 2013 roku Galeria Olimp zyskała nową część, która powstała w północnej strefie kompleksu. Budowa obiektu rozpoczęła się w 2012 roku, na terenie byłego centrum Motoryzacyjno – Technicznego. Obiekt liczy 18 000 mkw. powierzchni i obejmuje trzy kondygnacje, połączone bezpośrednio na każdym z poziomów z pasażami części środkowej.
Głównym przeznaczeniem tej części Galerii jest funkcja rozrywkowa. Najważniejszym elementem oferty jest Multikino. Jest to pierwszy w Lublinie multipleks kinowy tej sieci. Obok kina, na poziomie pierwszego piętra, powstała przestronna strefa food court z bogatą ofertą gastronomiczną.
Ofertę rozrywkową Galerii wzbogacił również klub sportowo – rozrywkowy Masters z częścią restauracyjną. Tuż obok mieści się największe w Lublinie Centrum Rozrywki dla Dzieci Koziołek. Oba punkty działają na poziomie drugiego piętra Galerii.
Obiekty
Galeria Olimp składa się z kilku połączonych ze sobą obiektów, stanowiących jedną całość. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest poruszanie po całym terenie centrum bez konieczności wychodzenia z budynku. Każda z części ma swój unikalny charakter, związany z posiadaną przez siebie ofertą.
OLIMP I
Jednokondygnacyjna, środkowa część Galerii przy głównym parkingu w pobliżu restauracji Mc Donald’s. Budynek, z charakterystyczną fontanną jest pierwszym obiektem funkcjonującym jako Galeria Olimp, powstałym już w 2000 roku. W części tej znaleźć można przede wszystkim ofertę sklepów odzieżowych i obuwniczych w małych, przytulnych butikach. Na terenie tej części działa sklep znanej sieci modowej Sinsay oraz dyskont holenderskiej sieci Action.Znajdują się tu również Restauracja orientalna LE VAN oraz restauracja rybna Rybarbar. Po obydwu stronach budynku, na poziomie pierwszego piętra, zlokalizowana jest część biurowa. W tej części Galerii swoją siedzibę ma największa w mieście pasmanteria Tkanstyl. Swoją siedzibę ma tu także Administracja Galerii oraz Punkt Informacji.
OLIMP II
Obiekt dwupiętrowy, połączony z najnowszą częścią centrum. Charakteryzuje się ofertą butików mody damskiej (Fashion Freak, Olmar, OlimpII, De Facto, Paparazzi, Bella) bielizny i strojów kąpielowych (Triumph, LaVantil, Gatta). Największymi z butików w tej strefie są Top Secret (damska i męska moda soft office oraz znajdujący się na pierwszym piętrze salon z garniturami Dream Collection. Znajduje się tu również sklep i serwis komputerowy Arrakis. Na poziomie parteru zlokalizowana jest Kawiarnia Central Park.
OLIMP III
Znajdująca się po zachodniej stronie centrum trzykondygnacyjna konstrukcja, z udogodnieniami komunikacyjnymi w postaci windy oraz schodów ruchomych. Podobnie jak w przypadku sąsiedniej części znajdują się tu butiki mody damskiej i męskiej (Green Point, Bella, Verima, Franco Feruzzi), a także sklep z zabawkami dla dzieci Rany Julek. Na poziomie pierwszego piętra mieszczą się salony z bielizną Esotiq, a także salon szkła i porcelany Hera Home oraz salon gier komputerowych Top Game. Zlokalizowana jest tu także Kwiaciarnia Impresja. Na najwyższej kondygnacji znaleźć można część restauracyjną, w której funkcjonują Matsu Sushi & Matsu Wok oraz restauracja indyjska Rani.
OLIMP IV
Największa część Galerii Olimp, zlokalizowana po południowej stronie kompleksu handlowego. Obejmuje ona trzy poziomy handlowe, parking podziemny oraz parking wielopoziomowy, liczący pięć kondygnacji.
Obiekt połączony jest z innymi częściami Galerii, przestronnym, przeszklonym łącznikiem, scalającym go z pozostałymi częściami centrum.
Na najniższym z poziomów handlowych znajduje się hipermarket budowlano – dekoracyjny Leroy Merlin. Ponad nim zlokalizowane są dwa poziomy Galerii z bogatą ofertą branży odzieżowej, obuwniczej, wyposażenia wnętrz, zdrowia i urody oraz usług. Charakterystyczną cechą największej części Galerii jest szeroka ofertą butików modowych dla zróżnicowanej grupy odbiorców. Modę damską reprezentują butiki Tommy Jeans/Calvin Klein, Armani Exchange, Versace, Unisono, Max Mara, Bialcon, Monnari, Flash Moda, Marc Cain. Bardzo bogata jest również oferta skierowana do mężczyzn, szczególnie w segmencie mody oficjalnej. Oferują ją salony Giacomo Conti, Bytom, Marchianto, Kubenz, Vistula oraz Wólczanka. Licznie reprezentowane są też marki oferujące styl casual m. in. Jack&Jones, Kappahl, Moodo, oraz sportowy – 4F. Najważniejszymi salonami z obuwiem i galanterią skórzaną są Kazar, CCC, Wojas, Visconi oraz Venezia. Na terenie tej części centrum zlokalizowane są też butiki z odzieżą dziecięcą Coccodrillo, Reporter Young. Biżuteria, dodatki i akcesoria znajdują się w salonach Apart, W. Śliwiński, Yes, Briju, Amazona, Km Gold oraz na stoisku Portofino. Ofertę w zakresie zdrowia i urody znaleźć można w Perfumerii Sephora, Drogerii Natura, Rossmann. Ofertę uzupełniają punkty usługowe (m. in. Salony Orange, Plus GSM, T-Mobile, Play, Biuro Podróży ITAKA, Pralnia, Usługi Ubezpieczeniowe, Zegarmistrz, szewc oraz Bank Millenium.
Szeroko reprezentowana jest też branża gastronomiczna. Na poziomie parteru działa kawiarnia Czekoladowa Solidarność, natomiast na poziomie piętra znajduje się przestronna część restauracyjna z ofertą Restauracji Szwejk, Subway i Cukierni Williams.
W Galerii znaleźć można także salon multimedialny Empik. Na najniższej kondygnacji, obok parkingu podziemnego działa też, największy w Lublinie, tor kartingowy Cartmax.
OLIMP V
Najnowsza część Galerii Olimp, funkcjonująca od listopada 2013 roku. Znajduje się po północnej stronie kompleksu handlowego. Trzykondygnacyjny obiekt centrum posiada przede wszystkim przeznaczenie rozrywkowe oraz ofertę familijną. Najważniejszym elementem oferty tej części centrum jest Multikino. Jest to pierwszy w Lublinie multipleks kinowy tej sieci. Widzowie mogą skorzystać z ośmiu komfortowych sal kinowych, wyposażonych w cyfrowe projektory pozwalające na projekcje 3D, z najnowocześniejszym systemem dźwiękowym. W kinie przewidziano miejsca dla 1200 osób, w największej Sali może zasiąść ich aż 300. W tej części Galerii mieszczą się również: klub sportowo-rozrywkowy Masters, ze stołami do gry w bilard i snookera, torami bowlingowymi, klub fitness największe w Lublinie Centrum Rozrywki dla Dzieci Koziołek oraz studio tańca UDS.
Również w tej części na poziomie pierwszego piętra, powstała przestronna strefa food court z bogatą ofertą gastronomiczną. Znalazły się tu Restauracja Meksykańska Megustas, Pizza Deliziosa, Erbil Doner Kebab, Cukiernia Williams oraz Szwejk. Znaczącą część powierzchni zajął sklep sportowy – Factory Outlet.
Na poziomie parteru znajduje się Biedronka, Media Expert, Jysk, sklep rowerowy Prorowery, drogeria Rossmann, Pepco, Ziaja, Teletorium, Roma Salonik dobrego smaku i aromatu, oraz Kantor.